Під головуванням заступника голови Немирівської районної державної адміністрації Бугакова Петра Васильовича 17 березня проведено засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Засідання проведено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211

 

«Про запобігання поширення на території України коронавірусу  COVID-19» та з урахуванням протокольного рішення № 8 від 17 березня 2020 року позачергового засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС.

 Робота комісії була спрямована на  обговорення питань щодо посилення карантинних заходів запровадження на території району, введеного вищезазначеною постановою Уряду.

Варто зазначити, що станом на 16 березня 2020 року в світі зареєстровано 169 387 випадків захворювання COVID-19, з них 77 257 (45,6%) осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 89 367 випадків у 142 країнах/територіях/регіонах. На території Європейського регіону зареєстровано 54 895 випадків захворювання COVID-19 (Італія 21 157, Іспанія 5 753, Франция 4 500, Німеччина З 795, Швейцарія 1 359, Великобританія       1 144, Нідерланди 959, Швеція 924 ,Норвегія 907, Данія 827, Бельгія 689, Австрія 655, Греція 190, Ізраїль 178, Фінляндія 155, Чехія 150 , Ісландія 138, Ірландія 129, Румунія 113, Португалія 112, Естонія 79, Сан- Марино 77, Словенія 57, Польща 49, Словаччина 44, Сербія 41, Албанія 38, Російська Федерація 34, Хорватія 31, Грузія ЗО, Латвія 26, Угорщина 25, Білорусь 21, Кіпр 21, Азербайджан 19, Боснія і Герцеговина 13, Північна Македонія 13, Мальта 9, Фарерські острови 9, Вірменія 8, Литва 8, Республіка Молдова 8, Болгарія 7, Казахстан 6, Люксембург 5, Ліхтенштейн 4, Україна 3, Андорра 2, Джерсі 2, Монако 2, Гернсі 1, Гібралтар 1, Святий Престол 1, Туреччина 1) та 2314 летальних випадків (загалом 6513).

За результатами доповідей та з урахуванням обговорення Комісія вирішила  починаючи з 17 березня 2020 року тимчасово зупинити роботу таких об’єктів загального користування незалежно від форми власності та підпорядкування, до скасування обмежувальних заходів:

 • центрів надання адміністративних послуг;
 • фітнес-клубів, тренажерних залів, басейнів, спортивних майданчиків та стадіонів;
 • усіх торгівельних закладів, крім продуктових, побутової хімії, аптек та АЗС;
 • торговельно-розважальних центрів;
 • ринків (крім продовольчої групи товарів);
 • салонів краси, СПА-салонів, перукарень;
 • ресторанів, закладів громадського харчування, в тому числі у готелях, барів, клубів, кафе, дискотек, пабів (в режимі відвідування);
 • інших підприємств, закладів та установ незалежно від форми власності, які надають платні послуги населенню, не пов’язані з охороною здоров’я та життєзабезпеченням.

Дозволяється здійснювати роздрібну торгівлю продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, провадити банківську, страхову та телекомунікаційну діяльність, а також торговельну діяльність і діяльність з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

Скасувати особистий прийом громадян в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації та надання адміністративних послуг соціального характеру через громадські приймальні, «прозорі офіси», Центри надання адміністративних послуг. Консультування громадян з усіх питань проводити засобами електронних комунікацій, які виключають безпосередній особистий контакт.

Посилити протиепідемічний режим на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності з проведенням поточних дезінфекційних заходів та запровадженням температурного скринінгу працівників. Забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості - роботи в режимі реального часу через Інтернет.

Довести до відома адміністрацій продовольчих ринків, торгівельних мереж та продовольчих магазинів, аптек та інших суб’єктів господарювання вимоги щодо забезпечення:

 • персоналу магазинів та продавців на ринку засобами індивідуального захисту (маски, рукавички тощо);
 • реалізації товарів на продовольчих ринках виключно з облаштованих місць (прилавків);
 • оптимізації кількості покупців, що одночасно перебувають в закладах торгівлі, шляхом встановлення граничної чисельності споживачів в залежності від торговельних площ та наявного обслуговуючого персоналу (касирів) з дотриманням безпечної відстані.

Заборонити:

 • проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
 • регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні (крім перевезення легковими автомобілями на некомерційній основі);
 • перевезення понад 10 пасажирів одночасно в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах в режимі маршрутного таксі;
 • заїзд на територію автостанції автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів у приміському, міжміському, внутрішньообласному і міжобласному сполучені та реалізацію власниками автостанцій квитків автомобільним перевізниками, які виконують такі перевезення;
 • перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення (приміському, міському, регіональному та дальньому).

Скасувати або максимально перевести в режим телефонних або відеоконференцій усі наради, заходи та засідання колегіальних і дорадчих органів (зокрема громадських слухань і обговорень), у тому числі органів місцевого самоврядування. Скасувати до особливого розпорядження проведення особистих прийомів громадян в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

 Таким чином злагоджена та скоординована робота всіх служб максимально дозволить уникнути поширенню небезпечної інфекції на території району, а в разі її виявлення - оперативно відреагувати та локалізувати. В черговий раз було наголошено на неухильному дотриманні карантинних заходів та необхідності максимально обмежити контакти.