Що означає  «самоізоляція»?

Самоізоляція – це, в першу чергу, утримання від контакту, з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування.

 

Самоізоляція включає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).

Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).

Якщо ви не впевнені, чи потребуєте самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь-ласка, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 1545

 Для кого потрібна самоізоляція?

Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:

-Ви очікуєте результатів тесту на новий короновірус COVID-19.

-Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19.

-Якщо ви нещодавно повернулись із провінції Хубей Китайської Народної Республіки, Ірану, Північної Кореї окремих регіонів Італії (Ломбардія, П'ємонт та Венето), або з інших країн про які повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я України- навіть якщо у вас відсутні симптоми.

- Якщо ви  повернулись із Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сингапуру, Малайзії, Тайваню та відчуєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури.

      Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам було рекомендовано, або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

 Як підготуватись до самоізоляції?

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясніть це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.

      Збережіть контакти вашого лікаря, та попередньо повідомте його причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

 Що робити якщо Ви проживаєте не одні.

     Якщо ви проживаєте з сім'єю чи сусідами, потрібно ізолюватись в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо- зробіть це.

      Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

     Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними.

  Як організувати доставку харчових продуктів?

Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти Вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

 Що робити, якщо Вам необхідно покинути житло?

Якщо у Вас виникла гостра потреба покинути місце самоізоляції- одягайте маску та мінімізуйте контакт із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

 Що робити якщо у Вас з'явились симптоми?

   Якщо у Вас під час самоізоляції з'явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

 

 

Немирівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень