Немирівське відділення Фонду Соціального Страхування України  у Вінницькій області надає роз»яснення щодо оплата лікарняних листів на період карантинуВсесвітня організація охорони здоров’я 11.03.2020  оголосила пандемію короновірусу в світі. Держава Україна з 12.03.2020р. по 03.04.2020р. запровадила  карантинна всій території.

 

Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 №1105 ( далі – Закон) встановлено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї страхових випадків, зокрема, тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві.

Карантин є окремим страховим випадком відповідно  до цього Закону, тож на час його дії працює особливий порядок видачі листків непрацездатності, які фінансуються за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. Зазначений порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, визначено відповідною Інструкцією, затвердженою наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455

У випадках встановлення лікарем закладу охорони здоров’я тимчасової непрацездатності, зокрема, при виявлені симптомів гострого респіраторного захворювання, підозрі на COVID-2019, Фонд соціального страхування України профінансує надання допомоги по тимчасовій втраті працездатності, яка компенсує застрахованій особі втрачений під час перебування на  лікарняному - заробіток.

Розмір виплат за лікарняними залежить від тривалості страхового стажу та визначається, виходячи із середньоденної заробітної плати працівника. Цей вид матеріального забезпечення виплачується Фондом, починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності й до моменту одужання або встановлення медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) інвалідності (перші п’ять днів фінансуються за рахунок коштів роботодавця).

Крім того, у разі хвороби дитини до 14 років для особи, яка здійснюватиме догляд за нею вдома або в умовах стаціонару, Фонд компенсує втрачений за цей час заробіток, починаючи з першого дня догляду. Водночас звертаємо увагу, що законодавством  не передбачено надання Фондом допомоги по догляду за дітьми, які не є хворими та знаходяться вдома в зв»язку з  карантином.

Якщо тимчасова непрацездатність застрахованої особи викликана карантином, накладеним органами санітарно-епідеміологічної служби, допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду надається з першого дня за весь час відсутності на роботі з цієї причини.

        Для отримання допомоги по тимчасовій втраті працездатності від Фонду застрахована особа має передати  листок непрацездатності  роботодавцю.

        Для надання працівнику матеріального забезпечення роботодавцем заповнюється заява-розрахунок за встановленою формою і передається до робочого органу Фонду.

Зметою протидії поширенню COVID19, рекомендуємо страхувальникам                               (роботодавцям) надавати перевагу дистанційній формі подачі документів до Фонду.

Можливість подання заяв-розрахунків і повідомлень про виплату коштів 

застрахованим особам в електронному вигляді була впроваджена з 01 жовтня 2018 року,згідно заключеної двосторонньої угоди,  також у електронному вигляді роботодавці мають можливість подати щоквартальний звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів.

 

Немирівське відділення УВД ФСС України у Вінницькій області 

 тел: (04331)  2-26-30. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..