8  травня, ми разом з мільйонами людей по всьому світу, відзначаємо День пам’яті і примирення та 75-ту річницю Перемоги над нацизмом. Пишаємося тим, що наш Український народ вніс вирішальний внесок у досягнення перемоги і спасіння людства від нацистського поневолення.  Подвиги наших дідів, батьків та матерів сповнені глибоким патріотизмом, і сьогодні надихають молоде покоління плекати любов до рідної землі у своїх серцях.

Низький уклін кожному, чиє ім’я викарбувалося на гранітних скрижалях Перемоги, і тим, хто так і лишився Невідомим Солдатом. Обов’язок нинішніх поколінь – бути гідними продовжувачами справи переможців, що вирвали країну з лап фашистів.

У зв’язку з карантином Україна цьогоріч утримається від проведення масових заходів з відзначення 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Таке рішення прийняте на засіданні Уряду.

Сьогодні, 8 травня в День пам’яті та примирення заступник голови райдержадміністрації Петро Бугаков, голова районної ради Сергій Укринський, представники єврейської громади та священнослужителі різних конфесій зібрались на єврейському кладовищі  нашого міста, де з початку осені 1941 року було розстріляно 3460 чоловік єврейського населення, а 7 листопада 1941- ще 2680 чоловік. Фашистські кати, відповідно до документів районної комісії, яка проводила ексгумацію тіл розстріляних в 1944 році за період окупації в Немирові, розстріляли 7785  громадян єврейської національності, військовополонених та партизани, яких було замордовано та закопано в землю живими. Та найбільше вражає людський розум і серце той факт, що на кладовищі є Братська могилка дітей, яких  розстріляти ворожі фашисти.

На місці поховання була проведена панахида за загиблими, молитву розпочали представники єврейської громади, адже серед замордованих найбільше людей єврейської національності. Продовжили молитву Благочинний Немирівського району, настоятель Свято-Покровської парафії УПЦ (ПЦУ) міста Немирова свящ. Роман Ковальчук,  Протоієрей Василь Гончарук - благочинний Немирівського церковного округу Української православної церкви та Отець  Руслан - настоятеля Римо-католицької  католицької церкви.

По завершенні панахиди до присутніх звернулись заступник голови райдержадміністрації Петро Васильович Бугаков, голова районної ради Сергій Віталійович Укринський, які у своєму виступі підкреслили, що нині, у День пам’яті та примирення, ми вшановуємо кожного ветерана, кожного, хто не повернувся з минулої війни. Ми також своїм волевиявленням, своєю чіткою позицією і патріотизмом, повинні зруйнувати радянські історичні міфи і вести чесний діалог навколо історії минулого.
Вшановуючи День пам’яті та примирення, маємо пам’ятати минуле, брати з нього уроки і не допустити, щоб ворог панував на нашій українській землі.

Завершились урочисті заходи хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку розстріляних мирних жителів та військовополонених.