Кожного року травень нам приносить не тільки розмаїття кольорів, але свято багатьох поколінь – День Перемоги.

9 травня у День Перемоги керівники району, голови громадських організацій району, священики різних конфесій поклали квіти до пам’ятників полеглим в роки  Другої світової війни землякам, пам’ятного знака воїнам-афганцям, стели Героїв Небесної Сотні  та Героїв АТО,  братської могили воїнів, які загинули під час визволення нашого району від нацистських окупантів.

Цього дня також були висловлені слова глибокої поваги і вдячності сивочолим ветеранам, які понад сім десятиліть тому, виявляючи мужність та героїзм, у запеклих боях перемогли ворога і здобули такий довгоочікуваний мир.

Завдяки їхньому подвигу 9 травня ми відзначили вже 75-у річницю великої Перемоги.

Так, надзвичайно стрімко лине час.  Він, невблаганний, забирає з кожним роком у Вічність все більше і більше свідків та учасників тих вікопомних подій. Тож на свято Перемоги приходить вже зовсім мало колишніх фронтовиків. Але Вічний вогонь пам’яті про звитягу і героїзм воїнів, які врятували світ від нацизму, ніколи не згасне у серцях вдячних нащадків.

Подвиг ветеранів Другої світової війни є яскравим прикладом самопожертви в ім’я рідної землі для нинішніх захисників України, які зі зброєю в руках захищають її суверенітет та територіальну цілісність на Сході нашої держави.

Надзвичайно боляче усвідомлювати, що через сім десятиліть внукам і правнукам колишніх фронтовиків доводиться боронити рідну землю від ворога, що і сьогодні гинуть кращі сини України.

Але ми обов’язково переможемо, як і тоді, у далекому вже 1945-му. Бо ми єдині у прагненні жити в мирі, робити все від нас залежне, аби соборна незалежна Україна стала розвиненою, демократичною, європейською державою.

Про це йшлося у виступах заступника голови районної державної адміністрації Петра Бугакова, заступника голови районної ради Аркадія Собченка,  голови районної ради ветеранів Івана Федорова, під час мітингу-реквієму, що відбувся біля Братської могили загиблих воїнів. Учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих воїнів в роки війни та померлих у повоєнні  роки хвилиною мовчання та провели покладання квітів.