Цей День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні внаслідок політичних репресій комуністичного режиму, спочатку цей день з’явився в національному календарі країни наприкінці 90-х років і носив назву "День пам’яті жертв голодомору", відображаючи в своєму формулюванні одне з найтяжчих злочинів проти людяності тієї безжальної влади.

Відзначався в четверту суботу листопада (Указ Президента України № 1310/98 від 26-го листопада 1998-го року).

Потім, згідно з Указом Президента України № 1181/2000 від 31-го жовтня 2000-го року, цей пам’ятний День був перейменований і став називатися «День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом від 15 липня 2004-го року №797/2004 було встановлено назву «День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій». Надалі згідно Указу Президента України №431/2007 від 21 травня 2007року, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності, дні пам’яті жертв голодоморів та жертв політичних репресій виділили в окремі пам’ятні дати. «День пам’яті жертв голодоморів», як і колись, відзначався в четверту суботу листопада, а «День пам’яті жертв політичних репресій» - щорічно у третю неділю травня.

Щороку в третю неділю травня по всій Україні проводяться різноманітні заходи, присвячені пам’яті про ці страшні події.

15.05.2020 року   заступник голови Немирівської районної державної адміністрації Бугаков Петро Васильович,  заступник голови районної ради Собченко Аркадій Михайлович, вшанували пам'ять хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку жертвам політичних репресій.