Сьогодні, 22 травня, під час брифінгу онлайн голова ОДА Владислав Скальський поінформував про перехід до другого етапу послаблення карантину на рівні області. Зокрема, йшлося про перелік рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при перевезенні пасажирів автотранспортом.

 

«Усі ми чекали 22 травня. Як відомо, вчора ввечері була оприлюднена Постанова Кабінету Міністрів України, яка дозволяє перейти до етапу адаптивного карантину», - зазначив Владислав Скальський.

У регіонах, в яких здійснюється послаблення протиепідемічних заходів, з 22 травня дозволяється:

- проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше ніж 50 осіб. Спортивні заходи, в яких беруть участь понад 50 осіб, можуть проводиться винятково за погодженням із Міністерством охорони здоров’я України за результатами оцінки епідемічних ризиків;

- проведення релігійних заходів за умови перебування не більше однієї особи на 10 кв. метрах площі будівлі, де проводиться релігійний захід;

- діяльність готелів (крім функціонування ресторанів у готелях);

- регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному та міжнародному сполученні за умови перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.

«Вінницька обласна державна адміністрація затвердила перелік рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при перевезенні пасажирів автомобільним транспортом на період карантину, у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19», - поінформував Владислав Скальський.

Під час онлайн-брифінгу очільник області озвучив ключові рекомендації для автоперевізників.

 1. Автоперевізники визначають відповідальну особу, яка проводить температурний скринінг усім працівникам перед початком робочої зміни. Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,20С або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов’язків.
 2. Водій, кондуктори та інші члени екіпажу впродовж усього рейсу в транспортному засобі повинні знаходитись у респіраторах або в медичних масках.
 3. Забороняється перевезення пасажирів, які не використовують респіратор або захисну маску.
 4. Перевезення пасажирів здійснюється в межах кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на транспортний засіб, якщо інше не встановлено правилами карантину.
 5. Дозволяється одночасне перебування в приміщенні автостанції не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі зали обслуговування пасажирів.

Робота залів очікування рейсів не дозволяється. Допуск пасажирів та перебування в приміщенні автостанції дозволяється лише у респіраторі або у захисній масці (у тому числі саморобній).

 1. Адміністрація автостанції забезпечує та контролює виконання умов недопущення черг біля кас. Біля місць потенційного скупчення пасажирів повинно бути нанесене відповідне маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції не менше 1,5 м.
 2. Продаж квитків забезпечується в межах кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на транспортний засіб. Забезпечується можливість придбання квитків через мережу «Інтернет» та інформування пасажирів про таку можливість.
 3. Адміністрація автостанції повинна забезпечити:

наявність засобів індивідуального захисту та їх використання працівниками (респіратори або медичні маски, в тому числі саморобні, захисні рукавички).

 1. На автостанціях області під час посадки до автобуса відповідальна особа, визначена автомобільним перевізником, здійснює температурний скринінг пасажирів та перевіряє наявність засобів індивідуального захисту (респіратора або захисної маски та рукавичок).
 2. Автомобільний перевізник, у разі потреби, погоджує зміни розкладу руху на період дії карантину із відповідним організатором пасажирських перевезень на відповідних автобусних маршрутах.
 3. За порушення карантинних правил автомобільний перевізник, працівники автостанції, водії та пасажири несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством.

Звертаючись до перевізників, очільник області зауважив: «Шановні перевізники! Наполегливо прошу вас виконувати умови, встановлені протоколом обласної комісії ТЕБ та НС, дотримуватись встановлених правил. У разі виникнення будь-яких порушень, реагуватимуть відповідні контролюючі органи. Тоді обласна комісія буде вимушена розглядати питання щодо призупинення пасажирських перевезень. Якщо ж ситуація буде контрольована і з вашого боку буде належне дотримання санітарних і протиепідемічних норм, то пасажирські перевезення зможуть працювати в повному обсязі. Сподіваюсь на вашу підтримку та розуміння».