Ми з вами – громадяни України. У нашій державі людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визначаються найвищою соціальної цінністю. Кожен з нас і дорослий і малий, є повноправним членом суспільства, його невід’ємною частиною, вільним і рівним у своїй гідності та правах. Першим кроком для повної реалізації себе як повноцінного громадянина, є ознайомлення з переліком основних прав та обов’язків.

Адже, щоб запобігти порушенню своїх прав, а в разі порушення – захистити себе, то потрібно їх знати. В нашій країні не існує спеціального законодавства для неповнолітніх, і їх права виділені окремими статтями Сімейного, Цивільного, Кримінального та Кримінально-Процесуального кодексів України, а також регулюються окремими законами, такими як закони «Про охорону дитинства», «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Різні державні інституції та міністерства покликані відповідати за дотримання прав дитини в Україні. 01 червня Немирівський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області спільно з інспектором ювенальної превенції Немирівського ВП ГУНП, з  нагоди Міжнародного дня захисту дітей,  провели виховний захід на тему «Кожна дитина має право знати свої права» з неповнолітніми суб’єктами пробації, які перебувають на обліку в відділі.

Кожному засудженому було роз’яснено, які вони мають права та обов’язки, яку несуть відповідальність за їх порушення, а також під час бесіди, кожен міг висловити свою думку, поставити запитання та отримати на нього відповідь. Держава зобов’язана якнайширше ознайомлювати як дорослих так і дітей з правами, закріпленими у Конвенції ООН «Про права дитини». Адже незнання закону не звільняє від відповідальності.

Немирівський РВ з питань пробації