Раптові зміни в нашому звичному житті пов’язані із введенням карантинних обмежень принесли свої корективи. Відбулися зміни і в освітньому процесі, зокрема в інклюзивному середовищі. Проте, як виявилось, є різні способи підтримувати ефективність роботи, навіть в період карантину. Це робота в режимі онлайн. Звісно, проведення комплексних психолого-педагогічних обстежень, на період карантину довелося призупинити, оскільки специфіка даного процесу унеможливлює його здійснення в режимі онлайн.

Але проведення консультативної, просвітницької роботи (для батьків, вчителів та вихователів) залишилось на високому рівні. Були проведені засідання творчої групи фахівців ІРЦ, на яких розглядались нещодавні зміни до законодавства України стосовно інклюзивного навчання, а також основні інструменти в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами (ООП). Було створено Google-форму та розміщено на офіційній сторінці ІРЦ в мережі Facebook. За допомогою цієї Google-форми кожен може поставити питання, яке його цікавить, або внести свою пропозицію. Питання та пропозиції, за бажанням, можна внести анонімно.

Також на офіційній сторінці ІРЦ в мережі Facebook фахівці ІРЦ постійно розміщують свої власні відеоролики із заняттями та розробляють презентації, пам’ятки, які можуть бути корисні як батькам так і педагогам, оскільки включають в собі основні аспекти роботи з дітьми з ООП.

Заплановані семінари, які припали на період карантину також були проведені в режимі онлайн. В кінці квітня вчителями –логопедами ІРЦ було проведено семінар на тему «Вплив гаджетів на мовленнєвий розвиток дітей», а в кінці травня практичні психологи та директор ІРЦ висвітили питання «Комплексна оцінка. Для чого вона потрібна?». Це питання, зокрема було важливе тим, що були обговорені основні відмінності між новоствореною установою ІРЦ та ліквідованої ПМПК (психолого-медико-педагогічна комісія).

 Часто в ІРЦ оголошуються флешмоби. До дня матері (в першу неділю травня) всі бажаючі могли розмістити на сторінці ІРЦ своє фото із дітьми під хештегом #люблютебемамо, а до Дня захисту дітей оголошено флешмоб “Карта мрій», де батьки із дітками мають виготовити разом свою карту мрій та розмістити її фото чи відео на сторінці під хештегом #ямріюпро.