З вересня 2018 року в Україні реалізується пілотний проект «Пакунок малюка», який є адресною безповоротною соціальною допомогою, що надається у натуральній формі додатково до грошової допомоги на народження дитини. Мета проекту – знизити фінансове навантаження на родину новонародженого, забезпечити належний догляд за дитиною.

Комплектація і закупівля пакунків малюка до 2020 року проводилася управлінням організації Об’єднаних націй з обслуговування проектів в межах реалізації проекту міжнародної технічної допомоги.

Як свідчить практика, проект досягнув мети і отримав схвальні відгуки від родин новонароджених. За цей час так звані бебі-бокси суттєво змінилися, покращувалась якість предметів, збільшилась їх кількість із 30 до 70 позицій, збільшено розміри одягу, що дасть можливість використовувати їх довший термін. Вартість 1 «пакунка малюка» становить не більше 5 тисяч грн.., що теж суттєво допомагає сім’ї після народження дитини. І сам проект «Пакунок малюка» перестав бути пілотним.

Але життя не стоїть на місці. Відповідно до рішення Уряду, з 2020 року закупівля одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” буде здійснюватися централізованою закупівельною організацію за рахунок коштів державного бюджету через систему електронних закупівель ProZorro. А організація та проведення тендеру, визначення переможця та організація формування “пакунку малюка”, його доставка до отримувачів займає певний час. За найсприятливіших умов, перші «бебі-бокси», придбані за новою процедурою, дійдуть до отримувачів у липні 2020 року.

Управління соціального захисту населення здійснює моніторинг видачі даної допомоги. За п’ять місяців поточного року у пологовому будинку Немирівської центральної районної лікарні народилося 106 дітей - усі новонароджені були забезпечені одноразовою допомогою «пакунок малюка». На даний час у районному пологовому будинку залишається достатня кількість «бебі-боксів».

У разі відсутності в закладі охорони здоров’я “пакунка малюка” на день виписки новонародженої дитини рекомендуємо звернутися до Управління соціального захисту населення за місцем проживання/перебування із відповідною заявою у паперовій або електронній формі. До заяви необхідно додати довідку про неотримання «пакунка малюка» в закладі охорони здоров’я.

Хочемо вас проінформувати – всі новонароджені отримають «бебі-бокси», якщо виникатимуть проблеми чи запитання по оформленню допомоги, дзвоніть за телефоном «Гарячої лінії» Управління соціального захисту населення 2-27-84, 096-143-14-12. Уряд робить все можливе, щоб мінімізувати незручності, які виникають у зв’язку із змінами. Управління соціального захисту населення