Коронавірус COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами. Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці), після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що контаміновані (забруднені) виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

Для профілактики захворювання на COVID-19:

- проводити наскрізне провітрювання приміщень та проводьте вологе прибирання із використанням дезінфекційних засобів у приміщеннях;

- проводьте регулярну обробку рук спиртовмісним засобом та/або мити їх з милом;

- дотримуйтесь правил респіраторної гігієни (при кашлі та чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя; відразу викидайте серветку в контейнер для сміття з кришкою і обробляйте руки спиртовмісним антисептиком або мийте їх водою з милом);

- використовуйте захисні маски, проводьте їх заміну, як тільки вони стануть вологими чи забрудняться.

Ретельно і часто мийте руки з милом і теплою водою. Якщо мило і тепла вода недоступні, використовуйте спиртовмісний антисептик для рук з вмістом спирту не менше 60%.

Не торкайтеся до своїх очей, носа або рота брудними руками. Миття рук знижує кількість респіраторних вірусів, які можуть поширюватися, коли ви торкаєтеся рук інших людей або торкаєтеся поверхонь таких як клавіатура, мобільні телефони, пульти дистанційного керування телевізора, столи і дверні ручки.

Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаєтеся: клавіатури, пульти телевізорів, мобільні телефони, столи та дверні ручки слід чистити часто і ретельно. Очищення поверхонь і об'єктів, до яких часто торкаються, знижує кількість вірусів, які можуть поширюватися під час дотику до зараженої поверхні, а потім до ваших очей, носа або рота. Ви також можете використовувати спиртовмісні та хлорвмісні дезінфікуючі засоби. Завжди дотримуйтесь інструкцій з використання дезінфікуючих засобів, на етикетці продукту.

Уникнути зараження також допоможе повноцінне харчування, фізичні вправи та водний баланс організму. Уникайте скупчення людей та контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання. Мінімальна дистанція -1 метр. Будьте в курсі епідемічної ситуації щодо поширення респіраторних захворювань, в т. ч. COVID-19, використовуючи офіційні джерела:

• офіційний сайт ВООЗ https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019;

• офіційний сайт ДУ «Центр громадського здоров'я МОЗ України» https://phc.org.ua/.

Сектор з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Немирівської районної державної адміністрації