З метою збереження і розвитку культури і мистецтва, сприяння розвитку духовності, зміцнення моральних цінностей сектором культури Немирівської районної державної адміністрації здійснювались кроки щодо створення умов розвитку галузі, підвищення рівня освіти і культури населення району. Сектор культури тісно співпрацює з ОТГ Немирівького району, спільно проводиться звітність в управлінні культури і мистецтв облдержадміністрації.

За підсумками провідних спеціалістів управління культури і мистецтв, галузь культури району належно прозвітувала у 2019 році. Район визнаний одним із кращих по таких показниках, як: кількість коштів, вкладених у проведення ремонтних робіт у закладах культури та участь працівників культури району в Міжнародних, Всеукраїнських і обласних фестивалях та святах, які проходили у Вінницькій області впродовж 2019 року.

Культурно-просвітницьку роботу району спільно з ОТГ, забезпечують 104 заклади культури, з них: 55 клубних установ, 47 бібліотек, 1 Немирівська мистецька школа, 1 музей «Літературна Немирівшина».

Основними завданнями Програми розвитку культури Немирівського району на 2020-2021 роки є:

- збереження та відновлення мережі установ культури;

- організація та проведення масових заходів (фестивалів, конкурсів, концертів, свят, пленерів, ювілеїв за окремим графіком) участь в обласних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях, конкурсах;

- відродження, збереження і розвиток народного декоративно

- прикладного мистецтва, налагодження контактів з народними умільцями, поповнення картотеки народних умільців району;

- організація районних виставок, пленерів, участь майстрів народних художніх промислів в обласних, Всеукраїнських та Міжнародних виставках.

Сьогодні, в умовах карантину сектор культури керується рекомендаціями Вінницької обласної державної адміністрації, вжито усі обмежувальні заходи, які пов’язані із поширенням гострої респіраторної хвороби СOVID -19, спричиненої корона вірусом SARS- CoV-2. Тому робота усіх закладів про водиться частково онлайн або дистанційно.