Хто з нас, хоч раз в житті, не замислювався над питанням про те, ким ми хочемо бути в майбутньому, як обрати правильний напрямок, який дасть можливість реалізувати свої плани, бажання, амбіції? Часи змінюються, змінюються покоління, змінюємося й ми, а разом з нами змінюється й бачення та розуміння наших дітей, ким вони бачать себе у майбутньому.

Якщо в часи нашого дитинства ми мріяли стати лікарями, вчителями, пожежниками, космонавтами, альпіністами, то в наш час діти хочуть бути юристами, моделями, політиками, відомими співаками, музикантами, танцюристами. Для того щоб зробити правильний вибір, слід замислюватися про майбутню професію ще в школі. Є діти, які з дитинства мають чітке розуміння того, ким вони будуть коли виростуть, маючи до того здібності, відчуваючи своє покликання. Для цих людей вибір професії очевидний, простий і, як правило, безпомилковий. Проте більшість дітей або орієнтовані батьками на певну діяльність, або роблять свій вибір, зважаючи на престижність професії і її прибутковість. В будь-якому випадку, вибір професії – річ дуже важлива, адже правильний вибір професії – одна зі складових успіху сучасної людини.

Ситуація на ринку праці в Україні постійно змінюється. Щоб реалізувати себе і досягти бажаних висот у трудовій діяльності, необхідно заздалегідь приділити належну увагу профорієнтації. 23.06.2020 року відбулося засідання координаційної ради у справах дітей при Немирівській районній державній адміністрації, під головуванням заступника голови Немирівської районної державної адміністрації Яхна О.М. На засіданні ради розглядалося питання професійної орієнтації випускників за підсумками закінчення навчального року. Як повідомила Синякович О.Є., провідний фахівець Немирівської районної філії Вінницького обласного центру зайнятості, з початку року, з метою надання допомоги у професійному самовизначенні молоді, службою зайнятості, до початку дії карантину, було охоплено 87 неповнолітніх, зокрема проведено «Інтерактивний захід» (Квест «Країна професій») в Немирівському НРЦ. Під час карантину було проведено онлайн консультацію: проведено презентацію веб-базової платформи ДСЗ «Моя професія: консультаційна мережа» для учнів 9-А, 9-В класів ЗНЗ «Немирівський НВК ЗОШ І-ІІІ ст. №2 – ліцей», в результаті чого було зареєстровано 54 оптанти для проходження тестування з метою професійного самовизначення, з них на 22.06.2020 року, 3 учні отримали висновки профдіагностичного обстеження. В 2020 році інформація про проведені профорієнтаційні заходи неодноразово розміщувалась на інтернет-сторінці ОЦЗ та сайті Немирівської райдержадміністрації.

Також, на засіданні ради, було розглянуто питання профілактики стану злочинності серед неповнолітніх на території Немирівського району та заслухано і обговорено доповідь про оздоровлення дітей в районі на час літніх канікул. За результатами засідання, голова координаційної ради Яхно О.М. подякував всім присутнім за виконану роботу та закликав продовжувати працювати в умовах адаптивного карантину, підтримуючи тісну співпрацю в забезпеченні соціального захисту дітей.

Служба у справах дітей райдержадміністрації