З початку року на водоймах Вінниччини загинуло 30 осіб. Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є недотримання правил безпечної поведінки громадянами. Зокрема, це купання в не обладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані. Щодо надзвичайних подій за участю дітей, то нещасні випадки виникають зазвичай через те, що дорослі залишають маленьких дітей без нагляду поблизу місць з підвищеним рівнем небезпеки або ж дозволяють дітям старшого віку самостійно відвідувати водойми.

Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Вінницької області застерігає: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки! Зокрема:

• пам'ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;

• ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;

• не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;

• не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;

• не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;

• не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;

• температура води повинна бути не нижче +17 °С;

• плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин; • слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.

Шановні громадяни! Пам'ятайте, що нехтування правилами безпеки під час перебування на водоймах може стати причиною трагічних наслідків.

Сектор з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами