З метою профілактики та запобігання виникненню коронавірусної хвороби по Немирівському районі створена робоча група з участю спеціалістів Немирівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, працівників поліції.

В ході роботи робочої групи проводиться перевірка виконання постанов Головного державного санітарного лікаря України «Про затвердження тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування, на ринках, перукарнях, закладах фізичної культури, готелях, SРА – салонах, магазинах зв’язку, магазинах побутових та промислових товарів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби ( COVID-19).

Згідно наданих рекомендацій, щодо проведення вказаних перевірок перші два відвідування закладів були попереджувальні з метою вручення постанов Головного державного санітарного лікаря України, проведення роз’яснення сутті постанов та способів їх виконання. Умови дотримання карантинних обмежень досить не складні: щоденний температурний скринінг працівників з записами в журналі, дотримання маскового режиму (наявність запасних масок), наявність умов для дотримання правил особистої гігієни, а саме: наявність рукомийника укомплектованого рідким милом, та одноразовими паперовими рушниками. Використання мила твердого та тканинних рушників багаторазового використання забороняється. При вході та виході у заклад повинні бути встановлені урни з кришками для збору відпрацьованих засобів індивідуального захисту. В наявності при вході в заклад повинно бути обладнане місце де у вільному доступі для відвідувачів повинні знаходитися антисептичні засоби промислового виробництва. Антисептичні засоби персоналу мають бути окремими. Біля місць потенційного скупчення необхідно нанести межові знаки, та забезпечити дотримання соціальної дистанції між людьми, прибирання приміщень з застосуванням миючих та дезінфікуючих засобів.

Так в ході проведення перевірок закладів громадського харчування в вечірній час їх роботи протягом 26.06-27.06.2020рр. виявлена велика кількість порушень власниками цих закладів постанови Головного державного санітарного лікаря України № 32 від 26.06.2020р. Основними порушеннями є: проведення банкетів з участю більше 10 чоловік, не дотримання дистанції між обідніми столами, яка повинна становити не менше 1,5 метра, перебування за одним столом понад 4 особи( не враховуючи дітей до 14р.), знаходження працівників без засобів індивідуального захисту. За вчиненні правопорушення на власників закладів громадського харчування працівниками Держпродспоживслужби складено 5 протоколів про адміністративні правопорушення та складено 2 протоколи правоохоронними органами. Всім власникам закладів громадського харчування доведено до відома протокол №45 від 24.06.2020р. позачергового засідання Вінницької обласної комісії ТЕБ та НС та протокол № 25 від 26.06.2020р. позачергового засідання Немирівської районної комісії ТЕБ та НС, а саме: п.1. Про обмеження часу роботи закладів громадського харчування та закладів розважальної діяльності до 22 -00 години.

З початку введення обмежувальних заходів щодо виникнення та розповсюдження коронавірусної хвороби тією ж робочою групою щоденно проводиться перевірки постанов Головного державного санітарного лікаря України на агропродовольчих та промислових ринках району. Недоліками є: знаходження на ринку відвідувачів, продавців без одягнутих захисних масок, стихійна торгівля на прилеглій до ринку території (тротуарів) громадянами дикорослими грибами, молочними продуктами, олією в пляшках ПЕТ, що були у використанні, торгівля овочами без накриття, багато продавців працюють без одягнутих засобів індивідуального захисту. Так під час перевірок ринків протягом 27.06-28.06. 2020р. на директорів ринків та відповідальних осіб було складено протоколи про адміністративні правопорушення.

Немирівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області наголошує, що такі перевірки будуть проводитися постійно до скасування карантину як в робочий так і у вечірній час роботи, святкові та вихідні дні. Дані перевірки проводяться не з метою поліпшення показників роботи органу нагляду, а з метою профілактики виникнення та розповсюдження коронавірусної інфекції.

ПАМЯТАЙТЕ, що основне в житті не гроші, а життя і здоров’я. Тому вашими діями чи бездіяльністю Ви піддаєте ризику захворювання не тільки себе, а і ваших рідних, працівників закладу, відвідувачів та жителів району.