Постановою Кабінету міністрів України від 23.10.2019 № 883 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету міністрів України від 15 травня 2019 р. № 555» уточнено основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2020-2022 роки за двома сценаріями, у тому числі індекс споживчих цін.

У 2020 році індекс встановлено на рівні 1,055 (105,5/100=1,055).

Розрахунок вартості твердого палива та скрапленого газу на 2020 рік:

- одна тонна вугілля: 2603,55 х 1,055 = 2746,75 грн.;

- один балон скрапленого газу (21 кг): 260,36 х 1,055 = 274,67 гривень.

Встановлено норми споживання твердого палива відповідно до яких надаватимуться пільги готівкою для відшкодування витрат на їх придбання

- тверде паливо - 1 тонна на домогосподарство на рік;

- скраплений газ – 1 балон на домогосподарство на рік.

Нові ціни на придбання твердого палива та скрапленого газу по пільгах застосовуються з 01.01.2020 року.

Пільги нараховуються та виплачуються пільговикам, які мають право на зазначені пільги в поточному році, на підставі поданої заяви, до якої додається довідка про наявність у житловому приміщенні пічного опалення, видана виконкомами сільської ради.

Звертаємо увагу, що громадянам району необхідно зробити вибір між субсидією чи пільгами на тверде паливо та скраплений газ, оскільки згідно чинного законодавства у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива та скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не призначається. Тобто, у разі призначення субсидії громадянам із числа пільговиків у 2020 році, зазначені особи не матимуть права на отримання пільг на придбання твердого палива та скрапленого газу впродовж всього 2020 року.

З питань подання заяв на призначення пільг на тверде паливо та скраплений газ із числа жителів населених пунктів Немирівського району необхідно звертатися до ОТГ, та сільських рад за зареєстрованим чи фактичним місцем проживанням.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації