05 серпня відбулася нарада директорів закладів загальної середньої освіти Немирівського району, Мельниківської, Райгородської ОТГ на тему «Підготовка закладів освіти до роботи у 2020-2021 навчальному році».

Навчальний рік здобувачі освіти закінчили в умовах карантину за дистанційною формою навчання.

Наразі триває підготовка до початку нового 2020-2021 н.р. Його умови залежатимуть від епідеміологічної ситуації в країні та області зокрема.

Законом України «Про повну загальну середню освіту» визначено терміни навчального року – не менше 175 навчальних днів. Зрозуміло, використання лише дистанційних форм навчання позбавляє дітей і вчителів живого спілкування та емоцій. Міністерство освіти і науки України має намір повернутися до очного навчання, основне, щоб це дозволила епідеміологічна ситуація.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України проводится зонування регіонів. Так, в тих областях, які знаходяться в так званій «зеленій» зоні – навчання проходитиме у звичному режимі; «жовтій та помаранчевій» – у змішаному, а «червона» – зобов`язана забезпечити он-лайн освіту. Головне завдання керівників закладів освіти – створити безпечні умови навчання як для дітей, так і для персоналу закладів.

На зібранні порушили питання оплати медогляду педпрацівників. Задля цього необхідно було передбачити в кошторисах відповідну статтю видатків у місцевих бюджетах.

Г.В.Тиличкун, головний спеціаліст відділу освіти познайомила присутніх з проведенням перевірки готовності закладів освіти до роботи в новому 2020-2021 навчальному році.

В.А.Чега, начальник відділу освіти акцентувала увагу учасників наради на особливостях перевірки матеріально-технічної бази навчальних закладів, а саме: якості поточних ремонтів, облаштування меблями, стані тепло-, електро- та водопостачання тощо. До речі, з 1 вересня усі освітянські установи мають отримати протокол дослідження якості питної води. А до кінця року запровадити в харчоблоках систему HAССP.

Таким чином, освітяни району готуються до початку нового навчального року 1 вересня у звичному режимі.

Відділ освіти райдержадміністрації