Основним завданням спеціалістів при відвідуванні сімей є професійна допомога родинам у визначенні причин власних проблем і подальший спільний пошук можливостей для їх вирішення шляхом надання комплексу соціальних послуг. У зв’язку із введенням карантину на всій території України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України корона вірусу COVID-19» із закладів інституційного догляду та виховання з метою недопущення гострої респіраторної хвороби COVID-19 повернулись 30 дітей, що виховуються в 17 сім’ях.

На сьогоднішній день існує велика кількість дітей, які фактично не отримують належної батьківської підтримки і достатнього рівня виховання, що породжує гостру проблему соціального сирітства.

Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із службою дітей райдержадміністрації, інклюзивно-ресурсним центром, органами місцевого самоврядування здійснено відвідування та моніторинг стану життєдіяльності даних сімей, забезпечення потреб дітей, належних умов утримання, виховання, забезпечення права на освіту, соціальний захист, а також створення безпечного середовища. Під час відвідувань встановлено, що, нажаль, не всі батьки підтримують належні санітарно-гігієнічні умови проживання. При відвідуванні сімей з’ясовано, що основними проблемами батьків є: безробіття, низький рівень виховного потенціалу батьків, неналежне виконання батьківських обов’язків та догляд за дітьми, проблеми спілкування батьків та дітей.

За результатами проведеної роботи виявлено достатню забезпеченість потреб дітей у вищезазначених родинах. Здійснюється постійний моніторинг стану функціонування сімей та забезпечення прав дітей.

Турбота про дітей, забезпечення їх всебічного розвитку – одне із найбільш важливих завдань суспільства, яке дбає про своє майбутнє, адже діти – гарант розвитку держави.

 

Немирівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді