Іллінецьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує, що з метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в області зі сказу тварин та відповідно до Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних хвороб у Іллінецькому районі 14 вересня 2020 року розпочинається кампанія з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин із застосуванням авіатранспорту.

Під час кампанії буде оброблена вся площа Іллінецького району, за винятком територій які підпадають під заборону польотів літаків.

Розповсюдження приманок з вакциною відбуватиметься шляхом розкидання із літаків над лісовими та польовими угіддями.

Приманка безпечна для людей і тварин має вигляд невеликих брикетів розміром 3 см на 5 см із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу. Збудник сказу у вакцині є, він ослаблений, тобто захворіти на сказ від контакту з брикетом і вакциною неможливо, але брати брикети в руки не варто, якщо людина візьме в руки приманку, потім обов’язково повинна добре вимити руки, щоб не заразитись кишковими чи іншими побутовими інфекціями.

Прохання проінформувати населення підпорядкованих Вам територій, установ,організацій з розумінням відноситись до даного заходу та при виявленні приманок — не брати їх руками, не переносити та не пошкоджувати їх цілісність, застерегти дітей про недопустимість брати до рук, розламувати, пробувати на смак.

Іллінецьке районне управління Держпродспоживслужби