Сьогодні, 9 вересня, за рахунок цільової державної субвенції ще одній дитині-сироті на Вінниччині придбали власне житло. Це однокімнатна квартира площею 31,1 м2, що знаходиться в м. Вінниця, по вулиці Київській.

Голова ОДА Сергій Борзов особисто вручив ключі від квартири 23-річному фельдшерові Петру Задорожному.

Юнак народився в селі Джуринці Немирівського району, виріс без батьків, його виховувала бабуся. Закінчив Запорізький медичний коледж, і за цільовим направленням з трирічним терміном відпрацювання призначений на посаду фельдшера Запорізької станції швидкої допомоги. Тимчасово зареєстрований в селі Григорівка Запорізького району Запорізької області. На квартирному обліку для покращення житлових умов Петро перебував з 5 серпня 2013 року.

«Ми сьогодні до Вас із почесною місією, – зазначив голова ОДА Сергій Борзов, вітаючи юнака, – вручити ключі від квартири, яку придбала Вам наша держава». Він привітав хлопця із омріяним власним житлом та побажав йому всіляких гараздів.

До щасливого власника омріяної квартири також звернувся заступник голови районної державної адміністрації Олександр Яхно, вручивши подарунки та привітавши з новосіллям.

Петро щиро радіє появі квартири та не перестає дякувати: «Це неймовірна подія для мене, прорив у майбутнє. Це, як виграти мільйон.

Неймовірні відчуття, бо я дуже до цього прагнув. Дуже добре, що є такі люди, які допомагають нам – сиротам, дітям позбавлених батьківських прав. Це вагома підтримка з боку держави. Дякую!»

Після завершення терміну відпрацювання хлопець планує повернутися до Вінниці, а також мріє якнайшвидше показати квартиру найближчій людині: «Звісно, буду працювати тут і допомагати людям. Бабуся ще не приїжджала сюди, але я обов’язково привезу її, аби вона подивилась і пораділа за мене».

Перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна зауважила: «Придбання житла дітям-сиротам – свідчення того, що нині держава справді повертається обличчям до своїх дітей. Наприкінці 2019 року Вінницька область отримала субвенцію з держбюджету для забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, у сумі 37, 6 млн грн, а в 2020 році – 38,3 млн грн».

Нагадаємо, для Немирівського району у 2019 році виділено 1,77 млн грн грошової компенсації п’ятьом дітям-сиротам – по 354,2 тис. грн для кожної дитини. Двом дітям з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, вже придбано квартири: Каріні Стєпановій – однокімнатна квартира у м. Ладижин, загальною площею 36,5 м2 та Антоніні Вагнер двокімнатна квартира у м. Немирів, площею 44,4 м2. Варто зазначити, що наразі житло підібрали ще двом дітям-сиротам. Документи для укладання договорів купівлі-продажу вже готуються.