За прогнозами Укргідрометцентру, в Україні утримується тепла та посушлива погода, а на більшій території країни, зокрема у південній частині, східних, центральних областях, і досі оголошено найвищий рівень пожежної небезпеки.

Тож, рятувальники вкотре намагаються донести людям важливу інформацію:

“пожежна небезпека” це — не лише загрозливе визначення якогось явища, а й сотні випалених вогнем гектарів української землі: лісів, степів тощо.

Неконтрольована, миттєво поширена поривчастим вітром пожежа, за лічені години перекидається на населені пункти, знищує будинки громадян, завдаючи численних збитків і людям, і державі в цілому.

Тож, зважаючи на те, що пожежонебезпечний період перебуває в активній фазі. Не провокуйте пожежі на відкритих територіях та дотримуйтесь елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Пам'ятайте! Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

• відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;

• розводити багаття у лісі та лісопосадках;

• заїжджати автомобілем до лісу;

• палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;

• залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

• полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;

• створювати смітники та спалювати відходи;

• спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.