На виконання доручення Прем’єр-міністра України від 17.02.2020 №6698/0/1-20 Пенсійним фондом спільно з соціальними партнерами проводилась роз’яснювальна робота серед роботодавців нашого району щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. На сьогодні органами Пенсійного фонду у взаємодії з Державною службою України з питань праці продовжується інформаційно-роз’яснювальна робота з питань недопущення використання незадекларованої праці.

Шановні роботодавці, зверніть увагу!

Ви власник бізнесу і наймаєте працівників без трудового договору? Будьте готові витрачати час і ресурси на навчання – досвідчені спеціалісти до вас не підуть або швидко знайдуть краще місце. Вам буде складніше отримати банківські кредити, інвестиції. А в разі перевірки інспекції праці на вас можуть накласти відчутний штраф.

Зрештою, через несплату податків й єдиного соціального внеску держава змушена підвищувати податки для бізнесу, щоб виплачувати пенсії, лікарняні, утримувати школи, лікарні, ремонтувати дороги тощо.

Пам’ятайте: Незадекларована праця не захищає від штрафу Інспектор праці може прийти без попередження в будь-якій час.

Інспектор праці має показати службове посвідчення, а також за вимогою – копію направлення на проведення інспекційного відвідування. Перевірка може проходити на місці або дистанційно. Максимальний термін перевірки – до 10 днів.

Інспектор має вільний доступ до будь-яких виробничих, службових й адміністративних приміщень. Інспектор може перевіряти будь-які документи щодо працівників, наодинці або у присутності свідків спілкуватися з керівником та працівниками.

Під час інспекційного відвідування дозволяється робити фото, відео або аудіо, залучати правоохоронні органи.

З 1 вересня посилюється контроль за оформленням трудових відносин із працівниками. Розмір штрафу за використання одного незадекларованого працівника може скласти 141 тис. грн. Тобто, замість сплати штрафу за 1 неоформленого працівника роботодавець може сплачувати єдиний соціальний внесок цілий рік за 11 працівників із розрахунку мінімальної заробітної плати або ж за 4 працівників із розрахунку  середньої заробітної плати по Україні. Оформлюйте працівників і не звертайте уваги на заплановані перевірки!

 (За матеріалами Державної служби України з питань праці)