Лісівники Вінниччини вирощують якісний посадматеріал лісоутворюючих порід для відновлення лісу та декоративний посадковий матеріал.

Теплично-парникове господарство ДП «Гайсинський лісгосп» – це сучасний рівень та професійний підхід. Тому результати цієї кропіткої праці є справжньою гордістю лісівників. А ще приємно дивують відвідувачів лісових розсадників асортиментом, якістю та цінами.

Гайсинське, Басаличівське, Ладижинське лісництва вирощують посадматеріал у парниках, коробах, сучасних теплицях із системою туманного зрошування, шкілках. Гарні результати у вирощуванні та реалізації посадматеріалу має Ладижинське лісництво (лісничий Семененко Р.П.). Тут облаштована сучасна теплиця площею 300 кв. м і чотири парники загальною площею 111 кв. м. Теплично-парникове господарство обладнане сучасними системами туманного та крапельного поливу.

У цю ланку лісокультурної роботи лісівники вкладають чимало сил і коштів. Лісовий розсадник із сучасною теплицею створено у 2015 році з метою вирощування посадкового матеріалу для лісокультурного виробництва та реалізації. До складу розсадника входить парникове господарство площею 160 м кв., яке спеціалізується на посіві шпилькових порід – це і сосна звичайна, ялина, модрина європейська, дугласія, ялиця. Теплиця займає площу 300 м кв., обладнана сучасною системою поливу, у ній вкорінюють живці декоративних порід. Шкільне відділення займає площу 0,5 га. Асортимент – 82 види декоративних та лісоутворюючих порід.

Теплично-парникове господарство у лісництві - це справжня оаза декоративної краси. Є тут чимало видів, починаючи від широковідомих туй, ялівців, барбарисів, спірей, самшитів, магнолій, і до досить екзотичних у наших садах та подвір’ях видів, приміром, тюльпанове дерево, гінкго дволопатеве, клен японський та ініші види. Є тут і ялини та сосни у горщиках, є навіть нівакі із сосни.

У Ладижинському лісництві побудовано павільйон для продажу декоративних рослин із закритою кореневою системою. Тут можна придбати різноманітні саджанці для озеленення населених пунктів, парків та скверів, об’єктів соціальної сфери, присадибних ділянок, сіянці плодових та чагарникових культур.

- Ми вирощуємо саме ті види декоративного посадматеріалу, які мають добру приживлюваність у нашій місцевості, відповідають вимогам ринку, - розповідає Р. Семененко. - Великою популярністю користуються вічнозелені туї та ялівці різних видів та форм, різновиди форзиції, гліцинії, жимолості та інших.

Не залишатися на місці і постійно удосконалюватися – таке гасло підтримують у Ладижинському лісництві. Тому постійно закуповують насіння чи маточні рослини, укорінюють живці, щоб збільшити видовий асортимент декоративних рослин. Тут є посадматеріал і досить рідкісних рослин - тюльпанового дерева, гінкго білоба. А цього року висіяли у парниках і павловнію. Цю рослину сьогодні часто висаджують для озеленення у населених пунктах як швидкоростуче дерево.

Тож завітайте у Ладижинське лісництво, щоб купити якісні рослини за помірною ціною і створити оазис краси, альпійську гірку чи міні-ботанічний сад власноруч. А спеціалісти-лісівники за потреби нададуть кваліфіковані поради стосовно посадки, догляду, формування крони, правила у підборі рослин. За довідкою звертайтеся за телефоном 8(04334)21308 (адміністрація лісгоспу) або 097 7295720 (Семененко Роман Петрович).

 

Пресслужба Вінницького ОУЛМГ