Днями під керівництвом заступника голови ОДА Сергія Здітовецького відбулось засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Члени комісії розглянули низку питань щодо подальшої організації санітарно-освітніх заходів, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19.

 

Також значна увага була приділена основним вимогам до проведення заходів з урахуванням епідситуації, в тому числі релігійних.

Так, минулого тижня було проведено засідання секретаріату Ради Церков та релігійних організацій.

У зустрічі взяв участь начальник управління у справах національностей та релігій ОДА Ігор Салецький. Під час засідання обговорили питання щодо проведення богослужінь та інших релігійних обрядів з урахуванням поточної ситуації щодо рівня захворюваності на коронавірусну інфекцію. Зокрема, на сьогодні релігійні заходи в храмах та молитовних будинках області дозволяються лише за умови дотримання всіх санітарно-епідеміологічних вимог.

Крім цього, важливою умовою є дотримання фізичної дистанції між учасниками заходу не менше 1,5 метра та перебування не більше однієї особи на 10 кв. метрах площі будівлі. Значна увага під час засідання була приділена вимогам щодо профілактичних заходів, включаючи дотримання маскового режиму.

Також релігійним організаціям рекомендовано використовувати можливості проведення богослужінь у режимі онлайн, а також утримуватися від проведення релігійних заходів за межами культової споруди. Наголошуємо, що суворе дотримання протиепідемічних вимог під час богослужінь та інших релігійних заходів є необхідним, у зв’язку зі значним зростанням рівня захворюваності на COVID-19.

Джерело: офіційний сайт Вінницька обласна державна адміністрація