Сьогодні, 20 жовтня, під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Сергія Здітовецького, відбулась робоча онлайн нарада з головами районних державних адміністрацій та об’єднаних територіальних громад. Значна увага була приділена поточній епідситуації в області. Про рівень захворюваності населення на гостру респіраторну хворобу COVID-19 поінформувала директор Вінницького обласного лабораторного Центру МОЗ України Валентина Зайцева.

«На жаль, із настанням холодів коронавірус не відступає, а навпаки – кількість хворих на COVID-19 збільшується. – зазначила Валентина Зайцева. – Станом на 20 жовтня, в області зареєстровано 10415 підозр на коронавірусну хворобу. Загалом, на сьогодні коронавірус виявлено у 8525 осіб, в тому числі у 485 дітей». За добу COVID-19 вперше виявлено у 105 осіб: м. Вінниця – 57; Тиврівський район – 8; Гайсинський – 6; Козятинський – 6; Немирівський – 5; Тульчинський – 5; Вінницький – 4; Хмільницький – 3; Бершадський – 2; Іллінецький – 2; Літинський – 2; Теплицький – 2; Чернівецький – 2; Томашпільський – 1.

Станом на 20 жовтня, у регіоні одужали 5235 осіб, в тому числі 368 дітей та 675 медпрацівників. На даний час хворіє 3142 особи, з них – 117 дітей та 259 медпрацівників. Всього в області зареєстровано 148 летальних випадків. Валентина Зайцева зазначила, що у лабораторіях обласного лабораторного центру методом полімеразної ланцюгової реакції досліджено 94729 зразків.

Вона також підкреслила, що усі хворі, з підозрою або ознаками захворювання на СOVID-19, обстежуються в обласному лабораторному центрі безкоштовно. Під час онлайн наради заступник голови ОДА Сергій Здітовецький наголосив, що неухильне дотримання протиепідемічних заходів є обов’язковим, а особливо з урахуванням поточної епідситуації. За інформацією директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА Ольги Задорожної, у двадцяти опорних лікарнях області, станом на ранок 20 жовтня, на стаціонарі із підтвердженим COVID-19 перебуває 348 дорослих, з підозрою на коронавірус – 670 дорослих та 30 дітей. Загалом, Ольга Задорожна зазначила, що сьогодні медичні заклади, які лікують пацієнтів з коронавірусом, працюють зі значним перенавантаженням, адже завантаженість опорних закладів становить більше 74%. «Найвищий рівень захворюваності спостерігається у м. Вінниці та у районах, наближених до обласного центру, а саме: у Вінницькому, Калинівському, Немирівському.

На жаль, кількість хворих на коронавірусну інфекцію продовжує зростати. На сьогодні Вінницька область посідає 20 місце в Україні за кількістю активних випадків», - зауважила Ольга Задорожна. Під час наради керівник профільного департаменту також поінформувала присутніх про основні вимоги розпорядження Керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) від 17 жовтня 2020 року № 114, а також про умови перепрофілювання закладів охорони здоров’я, які внесені до Переліку закладів охорони здоров’я, що визначені для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID -19.

Зауважимо, що під особистий контроль взято питання забезпечення кисневої підтримки важкохворим пацієнтам. У свою чергу, перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан поінформував про порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів. Посадовець, зокрема, наголосив, що вибори необхідно провести із максимальним дотриманням норм безпеки, аби не спричинити колапсу в медичних закладах. Усі вимоги, які мають бути дотримані на виборчих дільницях, чітко окреслені у постанові ЦВК №364 та у затвердженому Урядом «Порядку здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів».

Зокрема, під час наради йшлося про температурний скринінг, місце встановлення дезінфікуючих засобів та контейнерів для використаних засобів індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції на виборчих дільницях, а також про обробку усіх поверхонь із використанням дезрозчину та проведення вологого прибирання кожні тощо. Про забезпечення дотримання права представників засобів масової інформації на висвітлення виборчого процесу поінформувала заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Альона Лавровська.

«Під час виборчого процесу, зокрема, в день голосування, представникам засобів масової інформації, журналістам наданий особливий статус. – підкреслила Альона Лавровська.

– Так, представникам засобів масової інформації гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи, пов'язані з виборами, зокрема, на засідання виборчих комісій та на виборчі дільниці в день виборів, а також у день повторного голосування». Вона також повідомила, що представники засобів масової інформації мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення на засіданнях виборчої комісії, зокрема, під час підготовчого засідання виборчої комісії, під час підрахунку голосів та встановлення результатів голосування, а також безпосередньо на виборчій дільниці в день виборів чи в день повторного голосування.

«Спеціальна акредитація, попереднє узгодження присутності працівників засобів масової інформації на виборчих дільницях чи на засіданнях виборчих комісій не допускається», - зауважила Альона Лавровська.

Також вона нагадала, що статус журналіста або його належність до засобу масової інформації підтверджується редакційним або службовим посвідченням чи іншим документом, виданим засобом масової інформації, його редакцією або професійною чи творчою спілкою журналістів. Підбиваючи підсумки засідання, Сергій Здітовецький дав низку доручень за напрямками роботи.

 

Офіційний сайт: Вінницька ОДА