Кожен навчальний заклад має свою історію, на сторінках якої оживають учителі, учні, буденний ритм життя і тріумф успіхів... Школа є незалежною від часу, вона завжди юна, бо знаходиться в Країні дитинства.

Комунальний заклад «Райгородська ЗОШ І-ІІІ ступенів Райгородської сільської ради Немирівського району Вінницької області» на мапі села займає особливе місце - знаходиться в самому його центрі.

Навпроти неї знаходиться церква Пресвятої Богородиці, жива пам’ятка архітектури та сільський парк, в якому алея вічнозелених ялин веде до обеліска загиблим у роки Другої світової війни. Це сприяє вихованню любові, відповідальності, формує у школярів патріотичні почуття та християнські чесноти.

Очолює освітянський осередок Панасюк Ніна Вікторівна, оптимістична, сильна духом людина. Вона твердо крокує по життю, впевнено веде за собою ввесь педагогічний колектив. Перевагою досягнутих успіхів є злагодженість у роботі із заступником Вільчинською Іриною Іванівною. Педагогічний колектив творчий і працьовитий, відкритий для нових ідей, які реалізуються на ґрунті народної педагогіки, звичаїв і традицій Поділля.

Про велику і послідовну роботу вчителів та учнів свідчать досягнення учнів у спортивних змаганнях, на районних олімпіадах та конкурсах. Вони, як дбайливі бджілки, несуть до свого вулика тільки мед і віск. Мабуть, тому в школі панацеєю стала аура теплоти, спокою, поваги і взаєморозуміння. Для вчителів кожен учень - це особистість, до якої потрібен особливий підхід на основі довіри і любові. На уроках педагоги завжди підтримують психологічний клімат. Головне завдання учителів - виховання у дітей пізнавальної активності. Школа виробила свій стиль діяльності, має значні успіхи, які для педагогічного колективу є невеличкою паузою перед пошуками нових форм і методів як у навчальній, так і у виховній ділянках роботи. Кожен день – це завжди щось нове, яке треба усвідомити, переосмислити, щоб воно було доповненням до власного досвіду.

На базі школи проходять районні семінари. Учасники кожної категорії працівників мають можливість отримати вичерпні відповіді на питання як теоретичного, так і практичного характеру.

Впродовж кількох останніх років, у зв’язку з впровадженням інноваційної освітньої концепції НУШ значно покращилася матеріальна база школи. За новими вимогами обладнано три кабінети початкової школи та кабінет фізики, які оснащені комп’ютерним та мультимедійним обладнанням з відповідними навчальними програмами й додатками. Також у школі є кабінети історії, біології, інформатики.

Завдяки участі учителя фізичної культури Дубини М.О. у 17-му обласному конкурсі проектів «Спортивна громада – здорова Україна» та перемозі у ньому на території шкільного подвір’я обладнано спортивний майданчик: два вуличні тенісні столи, три вуличні тренажери, волейбольний майданчик.

Віримо, що попереду нас чекає ще багато звершень і перемог.