9 листопада о 09:00 усі платформи Суспільного мовлення транслюватимуть ювілейний XX радіодиктант національної єдності. Його транслюватимуть на «Українському радіо», радіо «Культура», «UA: Першому», всіх регіональних каналах, на фейсбук-сторінках Суспільного та каналах Суспільного в YouTube.

Політики, представники влади, митці разом писатимуть радіодиктант у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.

Щоб написати ХХ ювілейний Радіодиктант національної єдності без помилок потрібно звернути увагу на пунктуацію та читати популярних авторів. Разом з тим, у цій події головне - участь. «Це питання не грамотності, ми спонукаємо говорити українською, удосконалювати мову», – каже Дмитро Хоркін. Тож, усіх, хто поважає Україну, цінує її слово, запрошуємо долучитися до написання радіодиктанту. Нагадаємо, 9 листопада о 9:00 ведучі в студії «UA: Першого» розкажуть історію диктанту й дадуть змогу всім охочим підготуватися до написання. Сам радіодиктант, який читатиме Римма Зюбіна, почнеться о 9:15.

Текст диктанту оприлюднять на сайті «Українського радіо» 11 листопада об 11:00. Час для надсилання готового тексту — астрономічна доба. Його потрібно писати від руки на аркуші паперу, який можна сфотографувати і надіслати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше, ніж 10 листопада. Результати оголосять упродовж 1–2 місяців, залежно від кількості отриманих листів. Ті, хто напише без жодної помилки, отримають подарунковий набір книжок від «Українського радіо».

Нагадаємо, у 2020 році текст для радіодиктанту писатиме відомий письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Іван Малкович, читатиме в ефірі Суспільного популярна акторка з філігранною дикцією Римма Зюбіна. До методичної роботи над радіодиктантом національної єдності долучиться українська мовознавиця, докторка філологічних наук, професорка кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія» і провідна наукова співробітниця Інституту української мови Національної академії наук України Лариса Масенко. Написання Радіодиктанту національної єдності відбудеться в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.