Не зважаючи на складну ситуацію, яка виникла в нашій країні, зокрема в Немирівському районі стосовно інтенсивного розповсюдження коронавірусної хвороби та встановлення карантину, спеціалісти чорнобильського сектору продовжують виконувати свою роботу для забезпечення соціальних потреб пільгових категорій громадян.

В управлінні соціального захисту населення в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків перебуває на обліку 1149 чоловік, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Для потерпілих громадян І, ІІ та ІІІ категорії, а це 344 чол., здійснюються нарахування та виплати  компенсацій, а саме:

- компенсація вартості продуктів харчування за медичними нормами;

- наданням додаткової відпустки за відпрацьований період;

- щорічна допомога на оздоровлення;

- надання безкоштовних путівок на оздоровлення для І категорії потерпілих.

З початку року 19 чоловік скористалися путівками на санаторно-курортне лікування. В зв’язку з карантином 11 чоловік виявило бажання оздоровитися в нашому місцевому санаторію «Авангард», а інші 9 чоловік в санаторіях: “Борисфен”, “Перлина Поділля”, “Бердянськ”, “Приазовкурорт”, “Примор’я”. Вартість однієї путівки становить в середньому 7700 грн., що на 400 грн. більше за вартість путівки в 2019 році.

В 2020 році компенсацію замість путівки в розмірі 573 грн. отримало 11 чоловік на суму 6303 грн.

Згідно Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” постраждалі громадяни мають право на  безкоштовне придбання ліків за рецептами лікарів та пільгове зубопротезування. На 2020 рік було укладено договір на отоварення безкоштовними медикаментами між управлінням соціального захисту населення та ФОП Патик Наталія Петрівна та з Немирівською ЦРЛ на безкоштовне зубопротезування.

З початку року було отоварено 168 безкоштовних рецептів, що отримало 60 чоловік на суму 28248 грн.  та 6 чоловік скористалися  пільговим зубопротезуванням на суму 9360 грн.

За 10 місяців 2020 року для постраждалих від аварії на ЧАЕС було виплачено всіх компенсаційних виплат на суму 1 174 161 грн.

На даний час на обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 248 особи (158 сімей) внутрішньо переміщених осіб із зони АТО та тимчасово окупованої території України. З них 109 пенсіонерів, 52 дітей (до 3-х років – 12 чол, від 3-х до 6-ти – 14 чол., від 6-ти до 18 - 26 чол.), 87 працездатних осіб. На обліку в управлінні перебуває 4 багатодітні сім’ї з числа внутрішньо переміщених осіб.

Переселенці з Луганської та Донецької областей

Ситківці

Всього

9

Адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО  було виплачено на суму 1319063 грн.

Сектором чорнобильських виплат також виплачувалася соціальна стипендія студентам з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей на суму 365271 грн. та перераховано одноразова допомога 20 громадянам, які звільнилися з строкової військової служби на загальну суму 105081 грн. Середня виплата непрацюючим громадянам, які звільнилися зі служби становить 1800 грн.

Згідно Порядку та умови реалізації пілотного проекту “Монетизація одноразової допомоги ”пакунок малюка” у 2020-2021 роках, передбачається перерахування грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги ”пакунок малюка” батькам, у яких народилася дитина, а вразі їх відсутності - патронатних вихователів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, на поточний рахунок, відкритий в акціонерному товаристві комерційний банк “Приватбанк” в розмірі 5000 грн.

З початку року в Немирівському пологовому будинку народилося 243 дитини, з них для 129 дітей було видано ”пакунок малюка”, а 80 чоловік звернулося до управління соціального захисту населення із заявами на призначення та виплати грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги. На даний час 65 особам (на 66 дітей) вже виплачена дана компенсація на суму 330 000 грн. Купівля необхідних товарів для новонароджених дітей здійснюється в закладах торгівлі, які приєдналися до публічного договору Мінсоцполітики. По Вінницькій області до даного договору приєдналося поки що 3 торгових заклада, а саме:

в м. Немирів магазин “EVA” по вул. Острівська, 97;

в м. Вінниця магазин “Ватсон” по вул. Пирогова, 9 та вул.Київська, 49

в  м. Вінниця  магазин “Ярослав” по вул.. Коцюбинського, 6.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. №877 “Про затвердження Порядку та умов надання  у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа” в 2019 році було виділено кошти на придбання 4 квартир дітям-сиротам в розмірі 354206 грн. на загальну суму 1416824 грн.      В 2020 році для однієї дитини сироти було придбано квартиру с. Вороновиці, друга дитина на даний час займається оформленням всіх необхідних документів для отримання компенсації на придбання житла.