В зв’язку з нелегким економічним становищем в країні, в нашому суспільстві дедалі більше зростає загострення соціальних проблем, посилюється соціальна напруга, що знаходить своє відображення в поширенні такого негативного явища, як домашнє насильство, зокрема сексуальне насильство, вчинене відносно неповнолітніх осіб. Щотижня з'являються нові шокуючі повідомлення про зґвалтування, створення дитячої порнографії, інші форми сексуального насильства відносно дітей.

Сексуальне насильство над дітьми не проходить безслідно та може призводити як до короткострокових, так і до довгострокових важких наслідків. Статистика показує, що діти-жертви, виростаючи, в 7 разів частіше зловживають алкоголем або наркотиками, в 10 разів частіше роблять спроби суїциду. У 85 % пацієнтів психіатричних клінік виявляється історія сексуального насилля в дитинстві. Існує навіть теорія, що кожна третя дитина, яка піддавалася сексуальним домаганням в дитинстві, зробить щось подібне з іншою дитиною, коли підросте. Дитина в таких випадках навіть не усвідомлює злочинність дій сексуального характеру зі сторони дорослих по відношенню до неї, внаслідок чого може вчиняти таке ж саме. Прикладом є випадок по Хмельницькій області, де неповнолітні брати тривалий час здійснювали сексуальне насильство та ґвалтували двох малолітніх вихованців дитячого будинку сімейного типу. У своїй поведінці вони не бачили нічого поганого, адже самі в минулому були жертвами сексуального насильства, але не усвідомлювали цього.

15 січня поточного року президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №0887 про впровадження Єдиного реєстру осіб засуджених за злочини сексуального характеру щодо дітей. Закон посилює відповідальність за злочин, передбачений ст.152, 153 КК, проти особи віком до 14 років, незалежно від її добровільної згоди. Зґвалтування карається 10-15 роками вʼязниці. Якщо злочин вчинений повторно, особу засуджують до 15 років тюрми або до довічного позбавлення волі.

На виконання Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", Закону України «Про охорону дитинства», з метою забезпечення прав соціального захисту дітей та з метою недопущення вчинення фізичного, психічного, сексуального і економічного насильства над ними, просимо, в разі виявлення фактів домашнього насильства або загрози його вчинення, негайно інформувати про це правоохоронні органи, службу у справах дітей районної державної адміністрації та сектор сім’ї, дітей та молоді управління соціального захисту населення за телефонами:

- 2-36-80 служба у справах дітей районної державної адміністрації;

- 2-27-84 сектор сім’ї, дітей та молоді управління соціального захисту населення.

Служба у справах дітей