Кабінет Міністрів України 11 листопада ухвалив рішення запровадити в Україні загальнодержавний карантин із застосуванням обмежень, які раніше діяли у «помаранчевій зоні» ризику. Передбачено низку заборон у будні та більш жорсткі умови – у вихідні дні, які почали діяти з 14 листопада 00:00 і триватимуть до 30 листопада.

Рішення про запровадження карантину «вихідного дня» приймалось з урахуванням рекомендацій епідеміологів та лікарів-практиків, які вважають, що навіть нетривала відсутність соціальних контактів дозволить покращити епідемічну ситуацію.

Під керівництвом голови районної державної адміністрації Богдана Урбанського та заступника голови районної державної адміністрації Олександра Яхна відбулася нарада, в ході якої обговорено заходи щодо карантину вихідного дня та запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції у Немирівському районі.

На нараду були запрошені: завідувач Немирівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр міністерства охорони здоров’я України» Анатолій Хмара, начальник Немирівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Володимир Ткач, заступник начальника Немирівського відділу поліції Микола Зразюк.

На нараді розглядалось питання організації протиепідемічних заходів у Немирівському районі під час карантину вихідного дня.

Завідувач Немирівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр міністерства охорони здоров’я України» Анатолій Хмара, повідомив, що сьогодні у нашому районі зареєстровано 523 лабораторно підтверджених методом ПЛР випадків COVID-19, в тому числі 4 летальних.

Начальник Немирівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Володимир Ткач доповів про епідситуацію щодо коронавірусної інфекції та фактори ризику в Немирівському районі.

У своїй доповіді заступник начальника Немирівського відділу поліції Микола Зразюк доповів, що створені робочі групи, які контролюють дотримання карантинних норм у районі. Протягом перших вихідних було складено 6 протоколів з порушенням карантину вихідного дня.

«Розумію, що усі втомилися від карантинних обмежень, нам хочеться повернутися до звичного ритму життя.  Розумію, що введення карантинних заходів принесли масу незручностей та фінансових втрат. Багато хто вважає такі заходи зайвими, але їх проведення спрямоване на збереження здоров’я людей. Висловлюю вдячність усім Немирівчанам, які дотримуються карантину »– звернувся голова районної державної адміністрації Богдан Урбанський.

Голова районної державної адміністрації Богдан Урбанський підводячи підсумки наради наголосив: « Звертаюся до усіх жителів Немирівщини, зокрема й до керівників установ і закладів, які працюють в умовах карантину, з проханням неухильно дотримуватись його норм. Не забувайте про масковий режим, безпечну дистанцію між людьми, дезінфекцію у приміщеннях. Уникайте зборів та місць масового скупчення людей, без особливої потреби відмовтеся від поїздок громадським транспортом, за можливістю залишайтеся вдома, особливо у вихідні дні. А у разі виникнення захворювання – не зволікайте та повідомляйте про це сімейного лікаря.

Прибуток та гроші – це важливо, але життя та здоров’я людей – найвищі цінності. Кожен з нас повинен усвідомити, що від його поведінки залежить здоров’я й інших людей.

Ще раз хочу сказати слова вдячності всім, хто сумлінно дотримується вимог карантину. Переконаний, що разом ми впораємося з цим викликом. Сподіваюся на вашу підтримку і розуміння. Бажаю усім здоров’я!»