Цього року Державне агентство лісових ресурсів України (ДАЛРУ) зініціювало проведення загальнодержавної акції «Нагодуй птахів взимку». Попередньо 8 грудня буде проведено організоване розвішування годівничок на територіях держлісгоспів, дитсадків, шкіл, в парках, скверах.

 

Зима – важкий час для братів наших менших. Їхні сили виснажує холод та обмежений доступ до кормової бази. Взимку лісівники підгодовують лісових ссавців. Але й птахи – один із головних чинників у здоров’ї дерев. Тому лісівники Вінниччини пропагують серед учнівської молоді гуманне ставлення до птахів, а також організовують виготовлення, розвішування годівничок. Цілі – що не менш важливо - правильну підгодівлю птахів. До виготовлення і розвішування годівничок лісівники Вінниччини активно залучають членів учнівських лісництв, шкільні дитячі колективи. А ще лісівники проводять бесіди про те, як правильно годувати пташок. Адже стереотипно ми вважаємо, що пернатих можна годувати їжею зі свого столу, в тому числі і хлібом. Це страшенна помилка! Нехтування вимогами до корму і підгодівлі може коштувати пташині життя!

Щоб не нашкодити птахам підгодівлею, пам’ятайте: Складайте корисну для птахів суміш з різних видів зерна, несолоного сала, плодів дикорослих рослин (горобини, глоду). Хліб не підходить для годування птахів! А чорним хлібом птицю годувати не можна взагалі. Булки, рогалики, крекери, пластівці, печиво й інші схожі вироби містять багато вуглеводів і непогано тамують відчуття голоду.

Та узимку птахи потребують багато жирів. Бо втрати енергії на морозі величезні, а під час росту потребують багато білка. Нічого з цього у хлібі майже нема. Проте там є сіль та інші непотрібні й зовсім не корисні для птахів речовини. Якщо постійно підгодовувати качок або лебедів хлібом, вони будуть менше зважати на натуральні природні корми. Вчасно очищайте від залишків корму пташину їдальню, особливо від хліба, який швидко розмокає та пліснявіє.

Це ризик зараження птиці аспергільозом, ботулізмом, сальмонельозом, тріхомоніазом, мікоплазмовим кон’юнктивітом та багатьма іншими хворобами. Регулярно наповнюйте годівничку кормами. Адже птахи звикають до цього місця. А не знаходячи там їжу, тільки втрачають на морозі дорогоцінну енергію на безрезультативний політ. Обирайте безпечне місце для годівниці. Не підвішуйте її там, де багато котів. Так що допомагайте пернатим друзям дерев, будучи підкованими грунтовними знаннями!

Спілкуйтесь із природою і привчайте дітей берегти природу, не забуваючи при цьому, що головне у цій справі — не нашкодити природі!

 

Пресслужба Вінницького ОУЛМГ