Щорічно у четверту суботу листопада в Україні проходять жалобні заходи, приурочені вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років. Ці жахливі сторінки в історії українського народу відгукуються болем та щемом у душі кожного небайдужого до подій того часу.

Тож, 27 листопада, біля пам'ятного знака жертвам Голодомору в м.Немирів, вшанували пам'ять мільйонів співвітчизників, які стали жертвами тяжкої трагедії в історії українського народу, голова районної державної адміністрації Богдан Урбанський, заступник керівника апарату райдержадміністрації Вікторія Кондратюк, начальник відділу житлово-комунального господарства Віктор Стрельчук.

Вони прийшли вклонитися пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, згадати тисячі українських сіл і хуторів, які щезли з мапи України після цієї трагічної сторінки історії. «Штучно» створений сталінським тоталітарним режимом голод 1932-1933 років у всьому світі визнається як Геноцид українського народу. Голодомор став тією ціною, яку український народ заплатив за прагнення до свободи.

Вшановуючи пам’ять про невинно загиблих синів та дочок українського народу, присутні схилили голови у скорботній хвилині мовчання. До пам’ятного знаку жертвам Голодоморів в Україні керівники району, поклали лампадки, колоски, квіти.

Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Ми маємо виконати святий обов’язок перед пам’яттю мільйонів закатованих голодом українців – ми маємо зберегти Україну. Україну єдину, соборну, незалежну.

Взавтра, 28 листопада в рамках всеукраїнської акції «Запали свічку» Запаліть свічку та поставте її на своє підвіконня з 16.00 год. Хай запалена свічка стане пам’яттю про всіх, хто помер під час жахливого, трагічного Голодомору.