Президент: Ми зробимо все можливе, щоб Надія Савченко вже в цьому місяці повернулась додому

Президент Петро Порошенко наголошує, що для повернення української льотчиці Надії Савченко, незаконно засудженої в Росії, докладається величезна кількість зусиль.

«Ми зробимо все можливе для того, щоб Надія якнайшвидше повернулась додому. Зроблю все можливе, щоб в цьому місяці повернути її додому», - сказав Петро Порошенко під час спілкування із журналістами в рамках робочого візиту до Туреччини, відповідаючи на запитання щодо можливого обміну Надії Савченко на засуджених в Україні російських спецпризначенців.

Президент нагадав, що саме в Туреччині під час його попереднього візиту, він заявив про те, що готовий використати будь-які свої конституційні повноваження для того, щоб повернути Надію додому. «Тому, якщо таке звернення надійде – я негайно скористаюся цим», - підкреслив Глава держави.

Президент зазначив також, що під час сьогоднішніх його переговорів значна частина уваги була присвячена питанню звільнення Надії Савченко.

«Разом з тим, я хотів би уникнути політизації цього процесу, коли окремі політики, чиновники чи урядовці хочуть на цьому нагріти руки. Тут не буде задіяно жодного політика, крім наших іноземних партнерів»,- підкреслив Президент.

Глава держави зауважив, що  голові СБУ Василю Грицаку дано доручення щодо технічного виконаня всіх необхідних юридичних обставин щодо цього процесу.

«Але закликаю всіх – ми будемо говорити про це тоді, коли президентський літак з Надією торкнеться злітної смуги українського аеропорту», - сказав Петро Порошенко, додавши, що «дуже багато стоїть на карті».

(http://www.president.gov.ua/news/prezident-mi-zrobimo-vse-mozhlive-shob-nadiya-savchenko-vzhe-37179)