Володимир Гройсман: Уряд працює над розробкою рішень щодо підтримки невеликих фермерських господарств

 Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у вівторок, 31 травня, провів нараду з представниками аграрного бізнесу щодо обговорення актуальних питань подальшого розвитку агропромислового комплексу.

  "Хочу підкреслити абсолютну підтримку Уряду, розуміння необхідності розвитку аграрного сектору, у тому числі і створення умов для того, щоб ми нашу аграрну продукцію не тільки сировиною відправляли, а орієнтувалися у тому числі на більш глибинну переробку, створювали додану вартість в Україні, розвивали можливості нашого внутрішнього ринку і, беззаперечно, підтримували експорт нашої продукції", - заявив Володимир Гройсман, відкриваючи засідання.

  Уряд підтримує ідею розробки системи адресної цільової підтримки невеликих господарств до 500 га, про що було домовлено на попередній зустрічі Володимира Гройсмана із представниками аграрного сектору під час його головування у Верховній Раді України, та розробляє необхідну нормативну базу. "Наша позиція незмінна у тому, що ми хочемо підтримувати фермерський рух в Україні", - зазначив він.

  Учасники обговорення наголосили на необхідності виведення вітчизняних аграрних виробників "з тіні", чому буде сприяти запровадження прозорої і справедливої системи оподаткування. Вони зауважили на потребі підтримки дрібних господарств, зокрема шляхом стимулювання кооперативів, а також у тому числі галузі тваринництва, що здійснює переробку та створює додану вартість у країні.

  Представники аграрного бізнесу виявили зацікавленість у підтримці закладів професійно-технічної освіти для якісної підготовки фахівців.

  Голова Уряду запевнив представників аграрного сектору у своїй підтримці. "Я зацікавлений у тому, щоб аграрний сектор розвивався. Я зацікавлений у тому, щоби ви розширювали продукцію та поглиблювали переробку сировини. Я зацікавлений у тому, щоб ваша продукція була конкурентоздатною і готовий надавати підтримку дрібним виробниками через кооперацію. Я зацікавлений у тому, щоб система оподаткування була ефективною з точки зору наповнення бюджету", - підкреслив він.

  Сторони домовилися відновити діяльність робочої групи для напрацювання пропозицій щодо вирішення ключових проблем галузі. Групу очолить профільний Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

  У нараді взяли участь Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, Міністр фінансів України Олександр Данилюк, Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров, Голова Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Максим Мартинюк, директор департаменту оподаткування юридичних осіб ДФС Олексій Лишенко, народний депутат України, президент ВГО "Українська аграрна конфедерація" Леонід Козаченко, виконавчий директор Асоціації "Союз птахівників України" Сергій Карпенко, голова Ради ГС "Аграрний союз України" Геннадій Новіков, президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич, президент Асоціації "Український Клуб Аграрного Бізнесу", генеральний директор агрохолдингу "Індустріальна молочна компанія" Алекс Ліссітса, Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко.