Будівництво транспортних коридорів дозволить зробити Україну впливовим транзитером та дасть українцям високу якість доріг, - Володимир Гройсман

  Уряд сконцентрує зусилля на розробці стратегії розбудови транспортних коридорів в Україні, визначенні ресурсів фінансування та проведенні публічних закупівель для того, щоб забезпечити початок повномасштабного будівництва українських доріг з весни 2017 року. Про це у вівторок заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час прес-конференції за підсумками робочого візиту до Сполучених Штатів Америки 14-17 червня.

  "Зараз відбувається масштабний ямковий ремонт доріг, що дуже є важливим. Я думаю, що зараз ми перейдемо до середнього капітального ремонту і до реконструкції доріг. Тобто ми підтягнемо, наскільки це можливо, до глибокої осені дорожнє господарство до більш-менш нормального стану. Я би хотів, щоб з весни 2017 року ми розпочали повномасштабне будівництво українських доріг", - заявив Володимир Гройсман.

  "Це означає, перше - стратегія, друге - нам потрібно визначити ресурси, які будуть туди направлені. Це повинно бути не менше декількох мільярдів доларів. І третя позиція, що є дуже важливим, ми маємо провести публічні тендери, публічні закупівлі для того, щоби кожна копійка була ефективно, раціонально використана. Зараз ми на цьому будемо концентруватися", - зазначив Голова Уряду.

  Прем'єр-міністр повідомив, що Уряд залучить представників Світового банку, які спільно з українськими фахівцями побудують стратегію розвитку українських доріг: "Інакше кажучи, звідки і куди ми будуємо дороги і навіщо", - зазначив він.

  "Я вважаю, що коридори з півночі на південь, порти - раз, з заходу на схід - два. Це два коридори, які нам потрібно побудувати в Україні для того, щоб ми могли забезпечити, по-перше, щоб українці їздили нормальними дорогами, по-друге, щоб ми могли стати дуже впливовим транзитером. Ми маємо колосальний потенціал географічного розташування. Не використовувати його - це злочин", - підкреслив Голова Уряду.

  За його словами, Світовий банк виголосив попередньо свою згоду на фінансування проектів щодо розбудови українських доріг після розробки відповідної стратегії. Крім того, фінансування будівництва доріг відбуватиметься з державних та приватних ресурсів. "Це дасть можливість нам за декілька років розвинути українські дороги", - зазначив Володимир Гройсман.