Володимир Гройсман: Українська економіка має значний потенціал росту

  Економіка України має значний потенціал росту, і Уряд вживатиме заходів для усунення стримуючих факторів. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду у п’ятницю, 1 липня.

  "Зростання може бути набагато більше. Я не бачу жодних об'єктивних перешкод. Суб'єктивних я бачу, а от об'єктивних немає. Потенціал України є набагато більшим, ніж це зростання і аніж рівень життя людей", - заявив Володимир Гройсман під час розгляду Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2017 рік та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2018 і 2019 роки.

  "Неналежне урядування, нереформована економіка призвели до колосального падіння і до тих потрясінь, які ми маємо на сьогодні", - зазначив він.

  Серед заходів, що відкриють можливості для збільшення економічно зростання, Володимир Гройсманназвав сприятливий бізнес-клімат, прозору приватизацію державних підприємств, створення системи справедливого суду, розвиток міжнародних ринків, поглиблення переробки продукції в Україні, інвестування у важливі сектори економіки, наприклад, будівництво, а також модернізацію підприємств. "Належне урядування буде забезпечувати успіх", - додав він.

  Так, говорячи про детінізацію економіки, Володимир Гройсман зазначив, що минулого року в номіналі було продукту близько 2 трлн 200 млрд грн. За оцінками усіх експертів, від 45 до 60% економіки знаходиться в тіні, зазначив Прем'єр-міністр: "Це трильйон, який може працювати на громадян України".

  Також, за його словами, потрібно збільшувати реальну оплату праці та змінити ситуацію на ринку праці. "Маємо інвестувати у створення робочих місць, а не в компенсацію для безробіття", - наголосив він.

  Крім того, зростанню економіки буде сприяти публічна приватизація державних підприємств. За його словами, це дозволить залучити кошти до Державного бюджету, отримати ефективного власника, якісний продукт, конкуренцію, ринкову ціну, нові робочі місця для громадян та побороти корупцію на підприємствах. Як приклад, Прем'єр-міністр навів підприємство ДП "Укрспирт". За оцінками експертів, тіньовий ринок спирту становить 3,6 млрд грн, зазначив він.