Володимир Гройсман: Блокування двома політичними силами роботи Парламенту стримує додаткові надходження до бюджету в розмірі 78 млрд грн

  Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав представників двох фракцій Верховної Ради України розблокувати роботу українського Парламенту, що дозволить ухвалити рішення про спрямування до Державного бюджету 78 млрд грн та забезпечити здійснення соціальних виплат громадянам.

   "Зараз ми бачимо, що роботу українського Парламенту заблокували дві фракції. Я хочу  звернутися сьогодні до усіх депутатів Верховної Ради України і, зокрема, до двох фракцій українського Парламенту з величезним проханням розблокувати роботу Парламенту і ухвалити принаймні два рішення. Перше рішення – це схвалити рішення про Наглядову раду Національного банку України за квотою самої Верховної Ради України", - заявив Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у середу.

  Зокрема, після того, як Верховна Рада прийме відповідне рішення, Національний банк надасть звіт Наглядовій раді, що буде проголосований і затверджений. Таким чином, Наглядова рада НБУ перерахує до Державного бюджету 38 млрд грн "на виплату заробітних плат, пенсій, ліків, енергоносіїв".

  "Якщо Парламент цього не зробить, на превеликий жаль, будуть під загрозою соціальні виплати в Україні, і саме з вини тих, хто блокує роботу Верховної Ради України", - підкреслив Володимир Гройсман.

  Друге рішення, яке має бути прийнято, - ухвалення  законодавства, що дозволить повернути арештовані 1,5 млрд доларів, здобутих злочинним шляхом колишніми високопосадовцями.

  "Друга позиція - 1,5 млрд доларів є арештовані на рахунках. Ці кошти були вкрадені в українських громадян. Дуже проста є пропозиція і прохання: прийміть, будь ласка, необхідне законодавство, щоби ці кошти негайно були направлені в Державний бюджет", - зазначив Володимир Гройсман.

  "В руках українського Парламенту наповнення бюджету на 78 мільярдів гривень. Тому у мене величезне прохання сьогодні це зробити – прийняти рішення", - підкреслив Прем'єр-міністр.

  Голова Уряду закликав народних депутатів до державницької позиції, а також із розумінням поставитися до цього питання і ухвалити важливі закони. Він зауважив, що це питання відповідальності окремих українських парламентарів.

  На його переконання, блокувати роботу Парламенту та не давати приймати рішення є неправильним по відношенню до держави, особливо зважаючи на умови російської агресії, що триває.

  "Любити треба країну і людей не на словах, а на ділі", - наголосив Прем'єр-міністр.