Володимир Гройсман обговорив із Першим заступником Міністра торгівлі США Брюсом Ендрюсом співпрацю двох країн у торговельно-економічній сфері

  Прем`єр-міністр України Володимир Гройсман у четвер зустрівся із Першим заступником Міністра торгівлі США Брюсом Ендрюсом. Сторони обговорили першочергові заходи щодо розширення торговельного та економічного співробітництва.

  "У нас є дуже багато спільних можливостей, де ми можемо практично розвивати наші стосунки в економічній сфері, - зазначив Володимир Гройсман на початку зустрічі. - Переконаний у тому, що ми можемо поглиблювати торговельну взаємодію. Ми сьогодні відкриті до інвестиційних проектів у різних сферах".

  Сторони детально обговорили можливості підтримки США у процесі створення Офісу супроводження інвестицій при Прем`єр-міністрі України.

  Володимир Гройсман підкреслив важливість надання консультативної допомоги американських фахівців у розбудові такого офісу в Україні, про що, зокрема, було домовлено у рамках його нещодавнього візиту до Сполучених Штатів Америки. У свою чергу, Перший заступник Міністра торгівлі США висловив готовність поділитися американським досвідом, враховуючи успішне функціонування в США подібного агентства - "Select USA".

  "Ваш досвід є надзвичайно важливим, а готовність допомагати нам - пришвидшить процес створення такого офісу", - зазначив Володимир Гройсман.

  Сторони також обговорили актуальні проблеми американського бізнесу в Україні.

  Володимир Гройсман поінформував співрозмовника, що нещодавно мав зустріч із представниками Американської торговельної палати в Україні. За його словами, надалі такі зустрічі будуть регулярними. Він зауважив, що Уряд також поглиблює співпрацю із бізнес-обмудсменом щодо вирішення нагальних проблем підприємств.

  "Для нас дуже важливо, щоб компанії були успішними і ми будемо усе робити для того, щоб комфортність лише збільшувалася", - заявив Прем`єр-міністр.

  З цією метою Уряд буде діяти у двох напрямках: оперативно реагувати на запити бізнесу таінституційно змінювати систему, що дозволить створити якісний клімат у країні, зауважив він.

  Уряд усвідомлює необхідність ухвалення змін до податкового законодавства, зокрема щодо зміни адміністрування, забезпечення прозорості обліку, автоматичного відшкодування ПДВ, мінімізації зловживань з боку контролюючих органів, і працює над вирішенням цих проблем, запевнив Володимир Гройсман.

  Перший заступник Міністра торгівлі Брюс Ендрюс відзначив відкритість та готовність новосформованого Уряду України до взаємодії з бізнесом, до створення сприятливих умов для залучення іноземних інвестицій.

  Окремо під час бесіди було обговорено заходи стосовно проведення в Україні реформи митниці. Голова Уряду подякував Віце-Президенту США Джо Байдену і уряду США за підтримку цієї реформи та направлення в Україну Місії з оцінки потреб щодо реформування митної служби, яка працювала майже два тижні та представить свій звіт із рекомендаціями протягом 30 днів.

  Обговорюючи процес приватизації державних підприємств, Володимир Гройсман поінформував, що 26 липня відбудеться приватизація Одеського припортового заводу. "Наше завдання, щоб цей процес був відкритий, публічний", - наголосив він.

  Уряд продовжуватиме дерегуляцію, покращення інституційної спроможності країни, реформу державної служби, публічну та конкурсну зміну менеджменту державних компаній, боротьбу з корупцією. Завдання Уряду - пришвидшити проведення необхідних змін у країні, зазначив Прем`єр-міністр.