Голова Верховної Ради України Андрій Парубій дав високу оцінку роботі постійної делегації України у ПАРЄ та підтримав її рішення щодо припинення участі у роботі сесії Асамблеї.

«Члени української делегації боролися як леви всі останні роки. Це правда і треба віддати їм належне», - заявив Андрій Парубій на брифінгу для журналістів у середу, 26 червня.

«Ми справді маємо дуже небезпечний прецедент і небезпечне рішення, але це  рішення має свій внутрішній настрій, - сказав Голова Парламенту та пояснив: - Коли Україна боролася і  демонструвала готовність захищати свої інтереси,  європейські країни змушені були ставати на бік України в боротьбі проти російського агресора».

Утім, зауважив А.Парубій, були країни, з боку яких звучали тези про те, що «потрібно просто домовитись, перестати стріляти, узгоджувати з агресором позиції стосовно припинення агресії». Це, на його переконання, стало стимулом для прийняття багатьма європейськими країнами рішення про повернення російської делегації до роботи у ПАРЄ.

Також, нагадав А.Парубій, багато представників європейських країн пояснювали свої висловлювання захистом інтересів національного бізнесу. «Багато з них говорили,  не приховуючи: якщо Україна перестає боротись, то чому ми маємо шкодити власному бізнесу та власним інтересам?» - констатував Голова Верховної Ради.

У контексті ряду ініціатив, з якими виступила українська делегація, зокрема про недопущення на вибори в Україні спостерігачів від Російської Федерації, Андрій Парубій заявив, що вважає це правильним. «Ми не можемо допустити, щоб на українських парламентських виборах були представники країни-агресора, щоб вони судили та визначали демократичність українських виборів», - наголосив А.Парубій.

Голова Парламенту повідомив, що найближчим часом ініціюватиме проведення наради щодо ситуації у ПАРЄ. «Разом з головою нашої делегації Володимиром Ар’євим ми проведемо оперативні дискусії, обговоримо кожну з цих ініціатив та ухвалимо по них кінцеві рішення», - зазначив А.Парубій та ще раз підкреслив, що дії української делегації правильні та чітко демонструють відношення України до рішення, яке, на жаль, було прийняте Асамблеєю.

Адреса ftp, за якою ви можете отримати відео брифінгу Голови Верховної Ради України А.Парубія (26 червня, м.Трускавець):

ftp://217.25.194.225/

log: visitor