Близько 285 мільйонів людей у світі страждають від порушень зору, 45 мільйонів з яких є сліпими. Близько 90 % цих людей живуть в країнах, що розвиваються. 80 % всіх випадків порушення зору, як стверджують спеціалісти, можна попередити або вилікувати. У Немирівському районі відповідно  статистичних  даних зареєстровано – 356 випадків захворювань на глаукому, виявлених вперше у 2016 році – 46.

   Найпідступнішим захворюванням, що призводить до сліпоти, є глаукома –  яка має прогресуючий перебіг, приводить до атрофії зорового нерва, поступового погіршення поля зору та незворотної втрати зору. Сліпота при цьому настає непомітно, поступово та в більшості випадків безболісно. Саме це є причиною того, що пацієнти звертаються до лікаря, коли вже надто пізно, і повернути або зберегти зір стає неможливо.

Глаукома – соціальна проблема.

    Боротися з нею потрібно лише об’єднавши зусилля пацієнтів, лікарів, держави. Враховуючи медичну та соціально-економічну значимість глаукоми, в 2008 році вперше на підтримку ініціативи Всесвітньої Глаукомної Асоціації (WGA) та Всесвітньої Асоціації пацієнтів, що мають глаукому (WGPA), було оголошено День боротьби зі сліпотою внаслідок глаукоми, а з 2011 року запроваджено Тиждень Глаукоми (World Glaucoma Week). Цю ініціативу підтримала і Україна. В цьому році він проходить з 12 по 18 березня.

   Оскільки глаукома веде до незворотної сліпоти, вона відіграє важливу роль в формуванні інвалідності по зору. У кожного третього пацієнта, хворого на цей недуг, через 10 років з моменту захворювання настає сліпота на одне око, у кожного десятого – на обидва ока. В Україні глаукома складає 16,9% в структурі первинної інвалідності по зору, посідаючи третє місце, в той же час в Європі на глаукому припадає 12% всіх випадків сліпоти.

    На глаукому може захворіти кожен. До групи підвищеного ризику належать хворі на гіпертонічну хворобу, люди старші 40 років, які мають спадкову схильність до цієї хвороби, переносили коли-небудь хірургічні втручання на очах, страждають на супутню судинну патологію (цукровий діабет, мігрені, спазм судин), короткозорість, палять.

   Раннє виявлення захворювання, адекватне лікування та чітке дотримання рекомендацій лікаря – складові успіху в боротьбі з цим підступним захворюванням. Лікувати глаукому можна як медикаментозними засобами (краплі, ін’єкції, таблетки), так і лазерними та хірургічними методами. Виміряти внутушньоочний тиск можна 1 раз на рік у кабінеті № 12 Немирівської лікарської амбулаторії

За матеріалами інтернет видань підготувала лікар ЗПСЛ  Рубаник Т.Г.