Увага: чергові випадки африканської чуми свиней зафіксовано у Вінницькій області

Згідно інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Вінницькій області,  в ТОВ «Буша» с. Буша Ямпільського району Вінницької області, встановлено діагноз африканська чума свиней (за  матеріалами  звіту про результат лабораторного дослідження від 25.04.2019 р. № 002498 п.м./19  випробувального центру Вінницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби).

 В зв’язку з виникненням такої небезпеки в Немирівській райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації  2 травня 2019 року було проведено аналогічну районну протиепізоотичну комісію, на якій були розглянуті питання щодо недопущення занесення та розповсюдження вірусу африканської чуми свиней на території Немирівщини.

 Прийнятим рішенням комісії було зазначено: вжиття дієвих заходів щодо проведення роз’яснювальної роботи про недопущення збуднику на територію Первомайського району. Зазначена робота повинна проводитися відповідальними працівниками управління ветеринарної медицини в Немирівському районі шляхом забезпечення проведення щоденних клінічних оглядів свинопоголів’я, посилення ветеринарно-санітарний контролю та нагляду за видачею ветеринарних документів, посилення державного ветеринарно-санітарного контролю за роботою ринків, встановлення суворого контролю за місцями торгівлі м’ясної продукції та її переміщенням.
Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.

  Довідкова інформація: Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Смертність, залежно від перебігу, може досягати до 100%. Перехворілі тварини стають довічними вірусоносіями. Лікування заборонене. У випадках виникнення вогнища інфекції практикується тотальне знищення хворого свинопоголів’я безкровним методом, а також ліквідація всіх свиней у вогнищі в радіусі 20 км. від нього. Хворі та свині які контактували з хворими підлягають забою з наступним спалюванням трупів. Карантин знімають через 6 місяців з моменту забою свиней, а розведення свиней у неблагополучному пункті дозволяється не раніше, ніж через рік після зняття карантину.

 Відділ агропромислового розвитку

районної державної адміністрації

 

 

Боротьба з шкідниками на озимому ріпаку після відновлення вегетації

    Стрімке підвищення температури повітря обумовить активізацію виходу з місць зимівлі та заселення посівів озимого ріпаку капустяним стебловим прихованохоботником та ріпаковим квіткоїдом.

  В період утворення весняної розетки-кінець бутонізації слід проводити постійні обстеження посівів озимого ріпаку на рівень заселення шкідниками. В разі перевищення порогу економічної шкідливості (економічний поріг шкідливості ріпакового квіткоїда становить: в період утворення бутонів – 1-2 жуки/рослину, в період збільшення бутонів – 2-3 жуки/рослину, на початку цвітіння – 5-6 жуків/рослину, стеблового капустяного прихованохоботника – 2 жуки на 40 рослин, або 20 жуків на жовту чашку за 3 дні) та встановлення температури повітря не нижче +12ºС забезпечте проведення крайових або суцільних обробітків посівів від зазначених шкідливих об’єктів дозволеними інсектицидами, суворо дотримуючись регламентів їх використання та вимог охорони праці й навколишнього середовища.

  Нагадуємо, що обробки проти стеблового прихованохоботника необхідно провести до відкладання ним яєць, яке розпочинається звичайно через 10-15 днів після початку додаткового живлення жуків. Відповідно, високої ефективності дії та окупності препаратів можна досягти лише за обґрунтованого їх вибору та правильного визначення строків застосування згідно з біологічними особливостями розвитку шкідників в конкретних умовах.

  Перелік дозволених препаратів для боротьби з шкідниками ріпаку: Альтекс, КЕ,  - по 0,1-0,15 л/га, Антиколорад, КС, 0,15 л/га, Бестселлер Турбо 200, КС, 0,08 л/га,  Біскайя 240 OD, МД, 0,3-0,4 л/га, Блискавка , Вантекс, мк.с., 0,04-0,06 л/га, Данадим Мікс, КЕ, 1,0 л/га, Дантоп 50, ВГ, 0,035-0,04 кг/га, Дестрой, КС, 0,1 л/га, Децис Профі 25WG, ВГ, 0,07 кг/га, Децис f-Люкс 25ЕС, КЕ, 0,25-0,5 л/га, Ін Сет, ВГ, 0,05-0,07 кг/га, Кайзо, ВГ, 0,2 л/га, Каліпсо 480 SC, КС, 0,2 л/га,   Карате Зеон 050 CS, мк.с, 0,15 л/га, Коннект 112,5SC, КС, 0,4-0,5 л/га, Контадор Дуо, КС, 0,06 л/га, Маврік, ВЕ, 0,2-0,25 л/га, Марш, КС, 0,15 л/га, Моспілан, ВП, 0,10-0,12 кг/га, Нокаут, КЕ, 0,10-0,15 л/га,  Нурел Д, к.е., 0,5-0,6 л/га, Пірінекс супер 420, к.е., 0,40-0,75 л/га, Протеус 110 OD, МД, 0,5-0,75 л/га, Релдан 22 ЕС, КЕ, 1-1,5 л/га, Сумі-альфа, КЕ, 0,3 л/га, Сумітіон, к.е., 0,75-1 л/га, Суперкіл 440, КЕ, 0,6 л/га, Танрек, РК, 0,15-0,25 л/га, Том, КЕ, 0,15 л/га, Фаскорд, КЕ, 0,1-0,15 л/га, Ф’юрі, в.е., 0,1 л/га, Хантер, КЕ, 1,5 л/га.

  Карате 050 ЕС, к.е., 0,1-0,15 л/га -забороняється вживання олії в харчових цілях, Фастак, к.е., 0,1-0,15 л/га, Золон 35, к.е., 1,5-2 л/га - на технічні цілі: забороняється використання соломи на корм тваринам та олії для харчування і в харчовій промисловості

Капустяний стебловий прихованохоботник (Ceutorhynchus pallidactylus Marsh.).

 Головний фахівець відділу фітосанітарного моніторингу ДУ „Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія”   Кривонос К.Г.

24.03.2017


 Підбір та використання протруйників насіння з дотриманням законодавства в сфері фітосанітарної безпеки

    Всі пестициди, враховуючи біопрепарати, слід використовувати лише ті, які занесені до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. На даний час  одних лише протруйників насіння зареєстровано більше 160 найменувань. Який з них ліпше використати? До даного питання слід підходити комплексно. Насамперед, необхідно знати, якими хворобами заражене насіння культурних рослин, яка лабораторна схожість та енергія даного насіння, якими шкідниками заселена майбутня посівна площа, погодні умови – який період пройде від висівання насіння до появи сходів.

  За результатами  аналізу насіння зернових культур, проведеного фітосанітарною лабораторією, серед хвороб переважають альтернаріоз та пліснявіння насіння, поодиноко - гельмінтоспоріоз; серед хвороб сої – фузаріоз та пероноспороз, в деяких зразках зустрічається біла гниль. Провівши аналіз вашого насіння ви конкретно будете знати, якими хворобами заражене ваше насіння і більш точно підберете відповідний протруйник. Зробивши весняні розкопки ваших полів, ви будете знати видовий склад ґрунтових шкідників, і враховуючи економічний поріг шкідливості, визначитесь, чи слід вам використовувати протруйники інсектицидної групи. Хотів би сказати про наступне, враховуючи лабораторну схожість та енергію проростання насіння, враховуючи погодні умови, польова схожість насіння буде до 15% нижча за лабораторну, застосування протруйників фунгіцидного та інсектицидного напрямків понижує схожість від 5% і більше, необхідно зважено підійти до застосування протруйників. Альтернативою для протруйників інсектицидного напрямку може слугувати інсектициди, що вносяться в рядки під час сівби (Форс 1,5 та інші). Фітопатологічний аналіз насіння зернових культур проводять в ДУ „Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія”, спільно з працівниками лабораторії ви можете провести весняні розкопки полів на визначення заселення видовим складом шкідників, встановлення чисельності та отримання змістовної консультації з питань захисту рослин. По даних питаннях слід звертатись до головного фахівця ДУ „Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія” Кривоноса Костянтина Григоровича за тел 096 -4913629 за адресою вул. Соборна 88 м. Немирів

  Що стосується законодавства в сфері захисту та карантину рослин. Згідно закону України „Про захист рослин”,   постанов Кабінету Міністрів України, наказу Держнаглядохоронпраці до обов’язків підприємств, установ, організацій та громадян входить: допускати до робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням ЗЗР, їх торгівлею лише осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видаються Держпродспоживслужбою щороку. На даний час допуск  посвідчення видаються безкоштовно. Працівникам необхідно пройти медогляд для роботи з пестицидами та агрохімікатами. По питаннях законодавства в сфері захисту та карантину рослин слід звертатися за тел. 0432-464647 начальник відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Франков Сергій Володимирович управління фітосанітарної безпеки.

  Що стосується законодавства в сфері карантину рослин, то враховуючи той факт, що багато насіння застосовується імпортного виробництва, все воно, згідно статті 36 Закону України „Про карантин рослин” повинне бути вільним від карантинних організмів, супроводжуватися оригіналами фітосанітарних сертифікатів. За додатковою інформацією по карантину рослин звертайтесь за тел.067-7309684 державного інспектора відділу карантину рослин Дикун Вікторії Василівни.

Доповідь написана головним фахівцем відділу фітосанітарного моніторингу

ДУ „Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія”  Кривоносом К.Г.                8.02.2017р.

 


Немирівський   районний   центр  зайнятості

  На виконання листів т.в.о. Керівника Головного контрольного департаменту Адміністрації  Президента України  О.Новікова  від 05.01.2017 року  №25-08-/7 та № 25-08/2  Немирівський районний центр зайнятості, в межах компетенції, інформує, що фінансування громадських робіт щодо супроводу осіб з інвалідністю по зору, за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття не  здійснювалось.                                                                                                                                                 

   Директор Немирівського  районного центру зайнятості    Л.С. Мельник


Безкоштовний семінар на тему:

Зміни – 2017: аналізуємо та вивчаємо податкову реформу


  Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з громадською організацією «Всеукраїнський бухгалтерський клуб»,Вінницьким представництвом Групи компаній «Баланс»; редакцією видання «Баланс» проводить безкоштовний семінар на тему :
Зміни – 2017: аналізуємо та вивчаємо податкову реформу,
норми Держбюджету - 2017
Питання до розгляду:
1. Оновні зміни щодо нарахування та сплати податку на прибуток.
2. Що змінилося для платників ПДВ. Прощання із спецрежимом ПДВ для
аграрних підприємств.
3. Новий розмір мінімальної заробітної плати та його вплив на основні
показники та розрахунки для бізнесу.
4. Єдиний податок та Підприємці.
5. Зміни у складанні первинних документів.
6. Акциз, податок на майно та питання адміністрування податків у 2017
році.
Запитання – відповіді.
ЛЕКТОР:
Зубрицька Ірина Юріївна – податковий і фінансовий консультант, судовий експерт, економіст, партнер ГК «Нексія ДК. Аудитори і Консультанти»
Семінар відбудеться 12 січня (четвер) 2016 року за адресою: : м. Вінниця, вул. Соборна, 15-а. Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації (актовий зал, 5-й поверх).Реєстрація: 9.30-10.00. Початок: 10.00.
Телефони для довідок:
(097) 308-70-35; (097) 508-91-81; (063) 804-14-51;
(063) 798-80-30; (097) 494-59-57
Поліщук Юлія Геннадіївна, голова Вінницького обласного осередку
громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський клуб»
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Управління економіки РДА

                                                                                                Перелік об'єктів конкурсу

 

                                                    ЗАТВЕРДЖЕНО Розпоряденням голови районної державної

                                                                    адміністрації № 299 від 29 листопада 2016 року

 
                 

Немирівська районна державна адміністрація, як організатор на 24 січня 2017 року

оголошує конкурс на право здійснення перевезення пасажирів

 

 на приміських  внутрішньорайонних автобусних маршрутах загального користування,

що працюють у звичайному режимі за таким об'єктом конкурсу:

 

Об'єкт конкурсу

Коротка характеристика об'єкта конкурсу

Особливості

переодичності

 перевезень

 

найменування маршруту

К - ть оборотних рейсів

час відправлення з кінцевих пунктів

протяжність, км

 
 

15

Немирів АС - Боблів

4

6-00, 9-50, 12-30, 16-40 6-45, 11-00, 13-20, 17-15

19

виконується

щоденно

 

1.   Необхідну інформацію про об'єкти конкурсу, умови конкурсу, бланки документів для

участі у конкурсі можна отримати за адресою: м. Немирів, вул.Горького, 84   сектор

розвитку інфраструктури та  житлово-комунального господарства Немирівської

райдержадміністрації, тел.: 2-09-68, E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з 8 год. 00 хв.

  до 17 год. 00 хв. з понеділка по п"ятницю                                                                                                                                                                                                               

 

2.  Кінцевий строк приймання документів для у часті у конкурсі: документи на участь

у конкурсі приймаються до 7 січня 2017 року  включно за адресою: м. Немирів,

вул.Горького, 84, 22800  сектор розвитку інфраструктури та житлово-комунального

господарства Немирівської райдержадміністрації. Засідання конкурсного

комітету відбудеться 24 січня 2017 року о 10 год. 00 хв., за адресою:

м. Немирів, вул.Горького, 84.

 
 
                 
                   

 

 


Безкоштовний семінар – практикум на тему: Велике бухгалтерське прибирання або Завершуємо 2016 рік

  Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з громадською організацією «Всеукраїнський бухгалтерський клуб»,
  Вінницьким представництвом Групи компаній «Баланс», редакцією видання «Баланс», проводять черговий безкоштовний семінар – практикум на тему:
  Велике бухгалтерське прибирання або Завершуємо 2016 рік.
  Питання до розгляду:
І. Основи основ: угоди та документи
- Інвентаризація договорів та первинних документів: на що звернути увагу?
- Що робити з відсутніми та недоброякісними документами?
- Що робити з документами, що спізнюються?
ІІ. Аналіз основних ділянок обліку
- Аналіз продажу: база оподаткування з ПДВ або що таке звичайна ціна (ЛИСТ від 15.08.2016 р. № 27600);
- Відповідність визнання доходів та витрат в розрізі періодів; Особливості відображення в обліку різних видів доходів та витрат (оренда, посередництво тощо);
- Основні засоби (переоцінка, ремонти, введення в експлуатацію, оренда тощо);
- Заборгованості (сумнівні та безнадійні, позовна давність, списання та ПДВ);
- "Раздача слонов" (маркетингові заходи, новорічні вітання для клієнтів та покупців та просто для "хороших" людей);
- Складські питання: уцінка та списання;
- Нерезиденти: трансферне ціноутворення і не лише;
ІІІ. "Фізики" та "Лірики"
- Практика перевірок Держпраці. Штрафонебезпечні питання;
- Резерв відпусток;
- Перерахунок ПДФО;
- Виплати за підсумками року;
- Подарунки дітям працівників;
- "Ялинки".
Запитання – відповіді.

  ЛЕКТОР: Зубрицька Ірина Юріївна – податковий і фінансовий консультант, судовий експерт, економіст, партнер ГК «Нексія ДК. Аудитори і Консультанти»
  Семінар відбудеться 24 листопада (четвер) 2016 року за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна, 15-а. Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації (актовий зал, 5-й поверх). Реєстрація: 9.30-10.00. Початок: 10.00.

Управління агропромислового розвитку РДА

 


 Сигналізаційне повідомлення  

  В агроценозах Немирівського району продовжується поступове збільшення чисельності мишоподібних гризунів, про що свідчать обстеження, проведені на площах озимої пшениці, озимого ріпаку (особливо межуючих з полями просапних культур, лісосмугами та іншими місцями резервацій фітофагів), багаторічних трав та ін.

  На посівах озимої пшениці (здебільшого - в крайових смугах) виявляється по 1-3 жилі колонії/га з 2-6 норами в колонії. На озимому ріпаку нараховується 2-4 жилі колонії/га з 4-7 жилими норами в колонії, а на багаторічних травах - 3-10 жилих колоній/га з 6-12 жилими норами в колонії. На площах після просапних культур, неорних землях (пасовищах, придорожніх смугах) чисельність колоній на кожному гектарі складає 3-5 з 3-5 жилими норами.

  Проведені обстеження, агрокліматичні показники свідчать про створення сприятливих умов для живлення та життєдіяльності, а отже – для наростання чисельності мишоподібних, включаючи міграцію їх з місць резервацій. Шкідливість гризунів, попри їх невеликі розміри, дуже велика, що пов’язано з споживанням корму в межах 100-360% від маси свого тіла за добу для компенсації затрат енергії (у великих ссавців цей показник становить 5%). Особливо небезпечними вони будуть для нерозвинутих посівів озимих зернових, які зараз знаходяться у фазі проростання-сходів.

  Тому слід постійно обстежувати посіви і за перевищення ЕПШ - 3-5 жилих колоній/га (а враховуючи стан зернових, і не очікуючи досягнення порогу), знищувати гризунів шляхом розкладання зернових принад або воскових брикетів з дозволеними родентицидами на основі діючих речовин бродіфакум, бромадіолон, дифенацин, ізопропілфенацин, флокумафен. У боротьбі з народженими взимку полівками, які не живляться зерном і уникають зернової принади, слід застосувати аміачну воду по 150-250 мл/нору. Смертність гризунів при застосуванні аміачної води сягає 100%. Особливо наголошуємо на екологічній та економічній доцільності застосування біологічного методу боротьби з гризунами шляхом внесення препарату бактероденцид (3-5 г/нору).

Після закладання принад нори обов’язково слід притоптати!

  При здійсненні заходів захисту слід суворо дотримуватись регламентів обробітку та вимог санітарної безпеки, охорони праці й навколишнього середовища!

  Відповідно до Закону України «Про захист рослин» Статті 18 частини другої допускати  до   робіт,   пов'язаних   із    транспортуванням, зберіганням,  застосуванням засобів захисту рослин,  їх торгівлею, лише осібякі пройшли згідно з цим Законом спеціальну підготовку та  мають  на  те  відповідне  посвідчення і допуск,  що видаються спеціально  уповноваженими  органами  виконавчої  влади  у   сфері захисту рослин; ( Частину другу статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом N 1628-IV ( 1628-15 ) від 18.03.2004 ).

  

Головний фахівець відділу фітосанітарного моніторингу ДУ „Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія”   Кривонос К.Г.


Конференція «Польсько-українська співпраця в агропромисловому комплексі»

  Повідомляємо про те, що 17-18 листопада 2016 року у м. Львів під час проведення  сільськогосподарської  виставки «EURO AGRO - 2016» в рамках промоційного заходу «Дні польського сільського господарства» відбудеться Міжнародна конференція «Польсько-українська співпраця в агропромисловому комплексі».

  Теми, які можуть зацікавити учасників: польський ринок виробництва сільськогосподарської продукції та його місце в Європі, досвід польської сторони в рамках інтеграції польського ринку сільськогосподарської продукції з ринком ЄС, форми підтримки виробників сільськогосподарської продукції, сертифікація товарів - доступ до  польського ринку, сучасні технології обробки та вирощування сільськогосподарської продукції.

  В рамках конференції заплановані презентації польських та українських підприємств та зустрічі В2В. Участь у конференції безкоштовна.

Детальна інформація на сайті: http://lviv.expoua.eu.

Контактні телефони: 0674331033, 0679798501.

Управління агропромислового розвитку РДА

 

 


Інформація щодо візиту в Грузію

  Пріоритетним напрямком діяльності облдержадміністрації є допомога підприємствам Вінниччини у пошуку нових ринків збуту та виходу українського бізнесу на європейські ринки, перейняття кращого досвіду у сфері залучення інвестицій, розвитку малого і середнього бізнесу в умовах зростаючої конкуренції та поглиблення міжрегіонального співробітництва. З цією метою заплановано здійснити  економічну місію провідних підприємств Вінницької області до Грузії  з 28 листопада по 1 грудня 2016 року.

  Під час візиту відбудуться зустрічі в Посольстві України в Грузії, в Міністерстві АПК, Міністерстві економіки. Крім того, в рамках  місії  делегація відвідає провідні фірми Грузії з метою ознайомлення з їх діяльністю та перейняття передового досвіду. Також в ході візиту в Торгово - Промисловій палаті Грузії  планується здійснити презентацію економічного потенціалу Вінницької області та кожного підприємства учасника делегації.

  Також  делегація відвідає міжнародну виставку продуктів харчування та напоїв, упаковки та обладнання для переробки AGRO FOOD DRINK TECH EXPO (http://agroexpo.ge). Це одна з найпопулярніших виставок даної тематики в Кавказькому регіоні. Вона залучає велику кількість покупців та експертів, і пропонує учасникам найкращі можливості для запуску нових продуктів на ринки Кавказу.

Крім того,в ході візиту  заплановано ознайомлення з національними традиціями, кухнею і культурою Грузії.

Вартість перельоту, проживання, харчування, транспортного та екскурсійного забезпечення в Грузії 1100 євро.

  Телефон для довідок 67-08-27

Управління агропромислового розвитку РДА

 

 


Міжнародна конференція «Соя: новітні тенденції в попиті на рослинний протеїн для людей та тварин»


  Повідомляємо про те, що 8 листопада 2016 року в рамках Міжнародної виставки «Інтер-Агро 2016» за підтримки, в тому рахунку асоціації «Українська асоціація виробників і переробників сої», асоціацією «Дунайська соя та Громадською спілкою «Органічна Україна» проводиться Міжнародна конференція «Соя: новітні тенденції в попиті на рослинний протеїн для людей та тварин. Ефективні технологічні рішення та кращі практики виробництва».
Захід відбудеться в павільйоні 1, конференц-зал 3 (Київекспоплаза, вул. Салютна,2б, м. Київ). Початок реєстрації з 9-ої години.
Розмір реєстраційного внеску складає 200 грн. Для учасників конференції участь у виставці безкоштовна, кожному учаснику конференції в подарунок надається комплект тест-смужок з інструкцією для перевірки сої на ГМО.

Управління агропромислового розвитку РДА

 


Немирівський районний центр зайнятості пропонує інформацію  наступного змісту:

Страхова  група «ubi» запрошує на роботу в м.Немирові

 • директора агенції
 • страхового агента

  Вимоги: впевнений користувач  ПК, комунікабельність.

  Адреса Вінницького регіонального управління: м. Вінниця,  вул. Визволення 8, каб. 9.

 Контакти:  0673513174 – Валентина Іванівна.

 E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Директор Немирівського РЦЗ              Л.С. Мельник

26.10.2016р.


VIII Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Енергоефективність та відновлювана енергетика"

  З 1 по 2 листопада 2016 року у м. Києві в НСК "Олімпійський" Держенергоефективності проводитиме широкомасштабний спеціалізований публічний захід — VIII Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Енергоефективність та відновлювана енергетика".

  Україна взяла чіткий курс на подолання енергетичної залежності. Тому пріоритетами були і є скорочення споживання газу, його заміщення альтернативними видами палива та відновлюваними джерелами енергії, широке впровадження заходів з енергоефективності. Для цього в країні є значний потенціал. Його реалізація означатиме для України зменшення газової залежності, економічне зростання, створення нових робочих місць, додаткові надходження у місцеві бюджети, і головне - благополуччя українців!

  Об'єднати зусилля влади та бізнесу, міжнародних донорів та експертів і вирішити актуальні проблеми у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики допоможе ділова платформа – Міжнародний інвестиційний бізнес-форум.

  Для участі у Форумі запрошуються: парламентарі, представники центральних та місцевих органів влади, мери міст, представники посольств, банківських установ, міжнародних фінансових інституцій, бізнесу, експертного середовища, громадських організацій, науковці, ЗМІ, а також усі бажаючі та зацікавлені питаннями розвитку сфери енергоефективності та "чистої" енергетики.

Місце проведення: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 55, НСК "Олімпійський".

Участь у Форумі безкоштовна!

Повна інформація на сайті Форуму: http://saee.gov.ua/forum.

Сектор розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації


ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження голови районної

державної адміністрації

5 жовтня 2016 року № 245

      

Результати
конкурсу з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території району
, оформленого протоколом від 12 вересня 2016 року № 3

 

Номер об’єкту

Найменування маршруту

№ рейсу/маршруту, кількість оборотних рейсів

Переможець конкурсу

12

Немирів АС - Ковалівка

 

149н-166н/9

ПрАТ "Немирівське АТП 10510"

13

Немирів АС – Коровайна ч/з Кірове

 

121н-134н/7

ПрАТ "Немирівське АТП 10510"

14

Немирів АС – Велика Бушинка

 

135н-148н/7

ПрАТ "Немирівське АТП 10510"

           


Пільги на тверде  паливо та скраплений газ  у  2016 році

      Постановою Кабінету Міністрів України від 08 серпня 2016 року № 540 «Деякі питання надання пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу» збільшено граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу для надання пільг населенню. У  2016 році граничні показники вартості на придбання твердого  палива та скрапленого  газу за рахунок субвенції з державного  бюджету місцевим бюджетам застосовується у таких розмірах:

 • на тверде паливо – 2000 гривень за 1 тонну;
 • на скраплений газ – 200 гривень за 1 балон.

    Пільга на придбання твердого  палива і скрапленого  газу може бути надана як у натуральному виразі, так і в готівковій формі -за вибором пільговика.

     Для призначення  пільг  з придбання твердого  палива та скрапленого  газу особи звертаються до сільських, селищних та  міської рад за зареєстрованим місцем проживання з  відповідною  заявою,  до  якої додають довідку про наявність у житловому приміщенні пічного  опалення  та/ або кухонного вогнища на твердому паливі і  номер зареєстрованої  газобалонної установки. Сільські, селищні та міська ради складають списки осіб окремо за кожною пільговою категорією населення та подають ці  списки  до управління соціального  захисту населення.

      У разі  смерті особи, включеноЇ до затвердженого  списку, члени сім’ї померлого, які проживали разом з ним,  можуть отримати  кошти  готівкою  на  придбання  твердого  палива  і  скрапленого  газу  або  тверде  паливо і  скраплений  газ  у  натуральному  вигляді  на  підставі:

1) заяви одного  із членів  сім’ї, поданої не пізніше закінчення бюджетного  періоду;

2) копії свідоцтва  про  смерть  особи;

3) виданої в установленому  порядку довідки про  факт проживання членів  сім’ї разом із особою.

     До  членів  сім’ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні  неповнолітні  діти (до 18 років); неодружені повнолітні  діти, визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або інвалідами І групи;  особа, яка проживає разом з інвалідом війни І групи та доглядає за ним, за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні  батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

     У разі  підключення житла до  системи газо-, тепло-, електропостачання для його опалення, отримані  кошти готівкою на  придбання твердого  палива або тверде  паливо не повертаються. Пільги з оплати газо-, тепло-, електропостачання для опалення житла надаються особі з наступного бюджетного  періоду.

     Пільгою на тверде паливо може скористатись пільговик, який в 2016 році не скористався правом на субсидію.

  Заступник начальника  управління соціального захисту населення райдержадміністрації   Віталій Коваленко  Керівникам сільськогосподарських підприємств

 Останнім часом виявлено факти порушення вимог чинного законодавства під час проведення десикації рослин за допомогою авіації, які призвели до ураження прилеглих територій пестицидами.

  З метою недопущення погіршення стану здоров’я населення, ураження домашніх тварин, забруднення навколишнього середовища при проведенні десикації рослин прошу неухильно дотримуватись вимог чинного законодавства у сфері захисту рослин, вимог Державних санітарних правил “Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві”, “Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України”, інших нормативно-правових актів. Порушення вимог законодавства тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.

 Начальник управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області                В.Л. Бажановський

 

 ПАМ’ЯТКА

 Вимоги законодавства, щодо забезпечення безпечного використання
хімічних засобів захисту рослин (витяг)

   Законом України „Про захист рослин” передбачено, що основними вимогами щодо захисту рослин є (стаття 4):

 • додержання технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, багаторічних і лісових насаджень, дерев, чагарників, рослинності закритого грунту;
 • екологічне та економічне обгрунтування доцільності захисту рослин від шкідливих організмів;
 • обов'язковість здійснення заходів щодо захисту рослин підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та громадянами, діяльність яких пов'язана з користуванням землею, лісом, водними об'єктами, вирощуванням рослин сільськогосподарського та іншого призначення, багаторічних і лісових насаджень, дерев, чагарників, рослинності закритого грунту, а також реалізацією, переробкою, зберіганням і використанням рослин та продукції рослинного походження;
 • суворе додержання регламентів зберігання, транспортування, торгівлі та застосування засобів захисту рослин;
 • збереження корисної флори і фауни;
 • недопущення пошкодження рослин, погіршення їх стану та забруднення продукції рослинного походження і довкілля засобами захисту рослин.

  Таким чином одними із основних елементів регламенту застосування засобів захисту рослин є:

 • на підставі прогнозу розвитку шкідливих організмів та обстеженні сільськогосподарських угідь визначити доцільність проведення профілактичних або винищувальних заходів;
 • на підставі одержаних результатів обстежень згідно „Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених для використання в Україні” або „Доповнення до Переліку...” визначитись з пестицидом, що зареєстрований на дану культуру проти даного шкідливого об’єкту, та застосовувати його відповідно норми внесення та кратності обробітку.

   Вимоги до виконання організаційних, санітарно-гігієнічних та технологічних заходів, які спрямовані на забезпечення оптимальних умов життєдіяльності людини, пов'язаних з транспортуванням, зберіганням та застосуванням пестицидів у народному господарстві, встановлені  Державними санітарними правилами "Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві" ДCанПіН 8.8.1.2.001-98, затвердженими постановою Головного державного санітарного лікаря України від 3 серпня 1998 р. №1.

  Державними санітарними правилами передбачено, що завчасно, але не менше чим за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи (п. 6.1.7. ДCанПіН 8.8.1.2.001-98 "Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві"). Інформацію необхідно доводити за допомогою засобів масової інформації (радіо, преса), інформуванням місцевих адміністрацій, сільських рад, асоціацій фермерів, бджолярів та ін, розміщення об’яв у суміжних населених пунктах у місцях масового доступу населення (дошках об’яв, автобусних зупинках, біля магазинів і т.п.).

  Пунктом 6.3.1. цих Правил передбачається, що „Обприскування вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3 м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/с (крупнокрапельне). Застосування гербіцидів із поливною водою шляхом дощування (гербігація) допускається при швидкості вітру до 4 м/с”.

  Пунктом 6.3.4. цих Правил передбачено, що „Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням - 300 м. При застосуванні аерозольних генераторів регульованої дисперсності санітарно-захисні зони повинні відповідати вимогам, зазначеним в інструкції для даного виду апаратури; обробка посівів у цих зонах допускається при напрямку вітру від населених пунктів і інших об'єктів, що підлягають санітарному захисту”.

 Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України (Правила № 382 від 18.12.1996) передбачають (витяг):

п. 2.4. Для виконання авіаційно-хімічних робіт, в першу чергу, повинні використовуватись постійні аеродроми і вертодроми. Використання для виконання авіахімічних робіт тимчасових аеродромів (вертодромів) може бути дозволено тільки за умови відсутності у замовника постійного аеродрому (вертодрому) та в разі забезпечення його механізмами приготування робочих розчинів (сумішей) і погодження з установами територіальної Держсанепідслужби і Мінекобезпеки.

  п. 2.6. Постійні сільськогосподарські аеродроми і вертодроми, з яких виконуються робочі польоти по застосуванню пестицидів і агрохімікатів, повинні мати санітарний паспорт на право експлуатації (додаток 1), а тимчасові – дозвіл (додаток 2), які оформляються  щорічно     санепідслужбою  і   затверджуються     Головним  державним санітарним    лікарем    території    за    погодженням    з    територіальними     установами Мінекобезпеки.

  п. 2.10.    При проведенні авіаційно-хімічних робіт можуть застосовуватися тільки: пестициди і агрохімікати, що пройшли державну реєстрацію і дозволені для застосування у народному господарстві України   авіацією.

  п. 3.1.  Авіаційний персонал (пілоти, інженери і техніки) і працівники замовника (робітники завантажувального майданчика, сигнальники), що виконують авіаційно-хімічні роботи, повинні: пройти медичний огляд, навчання і мати допуск (посвідчення) на право роботи а пестицидами і агрохімікатами (додаток 3). Допуск видається за підписом керівника підприємства. Відповідно до Закону України «Про захист рослин» Статті 18 частини другої допускати  до   робіт,   пов'язаних   із    транспортуванням, зберіганням,  застосуванням засобів захисту рослин,  їх торгівлею, лише осібякі пройшли згідно з цим Законом спеціальну підготовку та  мають  на  те  відповідне  посвідчення і допуск,  що видаються спеціально  уповноваженими  органами  виконавчої  влади  у   сфері захисту рослин; ( Частину другу статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом N 1628-IV ( 1628-15 ) від 18.03.2004 ).

  п. 3.7.  Перед початком виконання авіаційно-хімічних робіт їх організатор видає працівникам, що мають допуск наряд на виконання робіт з пестицидами агрохімікатами (додаток 7) і проводить інструктаж на робочих місцях з усій працівниками щодо заходів безпеки під час роботи з пестицидами і агрохімікатами, також щодо запобігання забрудненню їх залишками продуктів харчування навколишнього природного середовища, а також надання першої допомоги у разі негативних явищ (отруєння, аварії тощо).

  5.1.    Авіаційне застосування пестицидів можна проводити тільки після фітосанітарного та екологічного обґрунтування необхідності його проведення і погодження не менше ніж за одну добу перед початком робіт з територіальними установами санітарно-епідеміологічної служби та Мінекобезпеки.

 п. 5.2.   Замовник авіаційно-хімічних робіт, за три доби до початку авіаційних обробок, повинен здійснити такі запобіжні заходи:

  а) поінформувати населення даної місцевості через засоби масової інформації (радіо, пресу, телебаченню) про місце, строки, термін проведення обробок пестицидами і агрохімікатами; про заборону ближче 1 км від місця обробок здійснювати сільськогосподарські та інші роботи, випасати тварин; про необхідність вивезення пасік до іншого місця медозбору на відстань понад 5 км від місць проведення авіаційних обробок сільськогосподарських культур пестицидами, на період до 5 діб;

  б)  встановити спеціальні попереджувальні знаки безпеки з вказівкою кінцевого строку очікування на відстані 300 м від оброблюваних ділянок, а також на дорогах, що проходять через ці ділянки та на дорогах, які ведуть до сільгоспаеродрому або вертодрому.

  п. 5.3.    Після проведення всіх заходів безпеки, пов’язаних із авіаційним застосуванням засобів захисту рослин, замовник повинен повідомити про це органи та установи державної санітарно-епідеміологічної служби та Мінекобезпеки

  п. 5.26. Забороняється проводити авіаційні обробки пестицидами усіх груп токсичності, з метою боротьби зі шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур, лісів та інших угідь, що розташовані ближче:

  а)  5 км від місць постійного перебування медоносних пасік;

  б)  2 км від рибогосподарських водоймищ, відкритих джерел водопостачання, місць випасу свійських тварин, об'єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних та зоологічних заказників тощо);

  в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахоферм, посівів сільськогосподарських культур, що використовуються у їжу без термічної обробки (цибуля на пір'я, селера, кріп, огірки, помідори, полуниці, малина та ін.), а також садів і виноградників та місць проведення сільськогосподарських робіт.

Додаткова інформація:

Закон  України  „Про захист рослин” від 14 жовтня 1998 року   N 180-XIV

Закон  України  „Про пестициди і агрохімікати” від 2 березня 1995 року N 86/95-ВР

Державні санітарні правила "Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві" ДCанПіН 8.8.1.2.001-98 (від 3 серпня 1998 р.)

Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ) (Правила № 382 від 18.12.1996)

 


ФСНаціональний Фестиваль Яблука

  1 жовтня поточного року в Сорокському районі, м. Сорока, Площадь Свобода, Республіка Молдова відбудеться Національний фестиваль Яблука.
  Захід проводиться з метою популяризації вирощування яблук в садах, стимулювання виробників та сприяння обміну досвідом. Виїзд в сад для бажаючих.

  На фестивалі будуть проходити різноманітні конкурси.


Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

 


Семінар бухгалтерів

    Запрошуємо бухгалтерів і керівників підприємств агропромислового комплексу взяти участь у безкоштовному семінарі-практикумі „Осінь – 2016: новини літа. Податкові ризики та податкова безпека бізнесу”.

Питання до розгляду:

І. Осінь 2016: новини літа. Огляд змін та роз’яснень державних органів:

 • документальне забезпечення господарської діяльності;
 • податок на прибуток
 • податок на додану вартість
 • трудові відносини.

ІІ. Основні ризики роботи бізнесу в 2016 році

 • ризики роботи в системі СЕА ПДВ.
 • можливі ризики роботи з пальним. Правила роботи СЕА РП (реалізації пального).
 • єдиний податок: ризики роботи на єдиному податку та з єдино податниками.
 • ознаки ризикових операцій роботи з готівкою за версією НБУ.

ІІІ. Підготовка до перевірок контролюючих органів. Особливості перевірок в 2016 році. 2017 рік – завершення мораторію на перевірки. Огляд судової практики.

ЛЕКТОР:

  Зубрицька Ірина Юріївна – податковий і фінансовий консультант, судовий експерт, економіст, партнер ГК «Нексія ДК. Аудитори і Консультанти»

  Томенко Роман Вікторович -  адвокат. Більш ніж 15 років практики податкових перевірок та податкових спорів.

   Семінар відбудеться 29 вересня (четвер) 2016 року за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна, 15-а. Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації  (актовий зал, 5-й поверх). Реєстрація: 9.30-10.00. Початок: 10.00год.

 Телефони для довідок:

(097) 308-70-35; (097) 508-91-81; (063) 804-14-51;

Поліщук Юлія Геннадіївна, голова Вінницького обласного осередку

громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський клуб»  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Управління агропромислового розвитку РДА


Виставка у Франції

  Повідомляємо про те, що у період з 16 по 20 жовтня 2016 року в м. Париж (Франція) проходитиме Міжнародна продовольча виставка SIAL Paris, яка є однією з найпопулярніших виставок харчової галузі в Європі.
Зазначена виставка охоплює найбільш перспективні ринки наступних товарів: м'ясо та м’ясопродукти, молочні продукти, морепродукти, безалкогольні та алкогольні напої, кондитерські вироби, органічні продукти, обладнання та технології для харчової і переробної промисловості.
Детальна інформація за посиланям:www.sialparis.com.

Управління агропромислового розвитку РДА

 

 Щодо популяризації впровадження споживачами тарифів, диференційованими за періодами часу

   Одним з проблемних питань сталого функціонування системи електропостачання є нерівномірність графіка навантаження, а точніше - складність та затратність покриття цієї нерівномірності наявними енергогенеруючими системами. Така проблема характерна для будь-якої енергосистеми світу, в тому числі і для об’єднаної енергетичної системи (ОЕС) України.

  На сьогоднішній день оперативне управління режимами виробництва електричної енергії в ОЕС України здійснюється, переважно, за рахунок використання маневрених можливостей конденсаційних енергоблоків теплових електростанцій генерувальних компаній, у більшості випадків низькоефективних, а також шляхом зміни кількості цих енергоблоків, що знаходяться в роботі протягом доби. Енергоблоки ТЕС найчастіше залишаються єдиним засобом регулювання режимів виробництва електричної енергії в об’єднаній енергосистемі у нічний період. Але у зв’язку з вимушеним використанням енергоблоків теплових електростанцій як маневрених потужностей енергосистема несе значні додаткові витрати, пов’язані із зайвим зносом обладнання та перевитратами паливних ресурсів.

  Аналіз споживання електричної енергії споживачами свідчить про значну нерівномірність добового графіка навантаження ОЕС України. Очевидно, що для ефективного вирішення такого глобального питання потрібен державний підхід.

  Стимулювання з боку держави впровадження альтернативних джерел енергії, розбудова акумулюючих електростанцій (в першу чергу гідроакумулюючих електростанцій) та сприяння впровадженню енергоекономічних заходів та систем зрозуміле та у всіх “на слуху”. Але вирішення комплексної проблеми буде малоефективним та довгостроковим без участі іншої сторони - споживачів електричної енергії. Адже за відсутності збалансованої структури генеруюючих потужностей в енергосистемі головною можливістю вирівнювання графіків навантаження стає взаємодія енергосистеми зі споживачами на основі адміністративних та економічних заходів. При цьому адміністративні заходи пов’язані з виникненням близької до аварійного режиму роботи енергосистеми. Це в свою чергу призводить до примусового обмеження навантаження споживачів у певні години доби і приносить споживачам прямий та непрямий збиток. Енергосистема в цьому випадку має лише тимчасовий виграти. Метод економічної зацікавленості споживачів електричної енергії - більш гнучкий та ефективний спосіб.

  Один з підходів в економічній зацікавленості споживачів - застосування тарифів, диференційованих за .зонами доби - погодинних тарифів. Такі тарифи діють в Україні з 1995 року і на даний час більшість підприємств та організацій Вінницької області вже переконались в економічній доцільності диференційованих тарифів.

  Побутові споживачі (населення) спожили за 2015 рік 56% від загального електроспоживання області, а кількість споживачів, які перейшли на розрахунки за багатотарифною системою становить менше 4%. Очевидно, що населення з можливостями економії коштів при розрахунках за електроенергію залежно від періодів доби її користування не знайома і суттєва масова частка впливу на можливість вирівнювання графіка навантаження ОЕС України не задіяна.

  Згідно п. 2.3 Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №498 від 23.04.12р. (із змінами) “Про затвердження Порядку застосування тарифів на електроенергію”, встановлені наступні тарифні коефіцієнти:

двозонний тариф

0,5 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми

(з 3-ї години до 7-ї години) та повний тариф у інші години доби;

тризонний тариф

1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми

(з 8-ї години до 11-ї години і з 20-ї години до 22-ї години);

1,0 - повний тариф у напівпіковий період

(з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї години до 23-ї години);

0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години).

  Таким чином, при застосуванні двозонного тарифу споживач економить кошти в будь-якому випадку, а тризонний тариф для ефективного використання потребує ретельного розподілу роботи електрообладнання по годинам доби.

  Слід розуміти, що для досягнення суттєвої економії коштів потрібно перевести потужне електрообладнання на “нічний” режим роботи. Для тризонного тарифу необхідно зменшити споживання електроенергії в години максимального навантаження енергосистеми.

  Тому, при використанні зонних приладів обліку, абонент економить на споживанні електроенергії законними методами, енергосистема розвантажується, енергоспоживання рівномірно розподіляється за часом доби і як результат - покращується якість енергопостачання.

Сектор розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації

Про стан травматизму, охорони праці та промислової безпеки на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства

   Невід’ємною складовою державної політики в сфері промислової безпеки та охорони праці є створення умов праці для людини за принципом пріоритетності її життя та здоров’я. Незважаючи на зусилля, що докладають країни світового співтовариства задля поліпшення умов і безпеки праці на виробництві, докорінного перелому в цій сфері ще не відбулося.

Актуальними завданнями в сфері промислової безпеки та охорони праці на сьогодні в Україні є:

посилення відповідальності роботодавців за підвищення дієвості та ефективності управління охороною праці на виробництві;

посилення мотивації до безпечної праці, стимулювання за зменшення ризику травмування та профзахворюваності на виробництві;

посилення уваги до безпеки працівників, які частіше наражаються на ризик нещасного випадку з багатьох причин (відсутність професійного досвіду, нерозуміння небезпеки на робочому місці, аварійних ситуацій, недостатній рівень навчання з питань безпеки та гігієни праці тощо);

боротьба з приховуванням нещасних випадків на виробництві.

  Рівні виробничого травматизму і професійної захворюваності є основними показниками стану охорони праці в тій чи іншій сфері економічної діяльності, регіоні і в цілому в державі.

  На сьогоднішній час статистика виробничого травматизму невтішна і спонукає до аналізу причин, які в більшості є типовими для багатьох галузей народногосподарського комплексу: фізична зношеність виробничого обладнання; використання морально застарілого устаткування, машин, механізмів, зниження фахового рівня працівників внаслідок розвалу системи професійно-технічної освіти, відтік кваліфікованих працівників тощо.

 На підприємствах, установах і організаціях Вінницької області у 2015 році травмовано 178 осіб, у 2014 – 216 (- 38 осіб), у тому числі зі смертельним наслідком 15 осіб, у 2014 – 17 (- 2 особи).

  Основними подіями, що призводять до травмування і загибелі працівників внаслідок настання нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, є: падіння потерпілого; падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, ґрунту, дія предметів, що розлітаються; дорожньо-транспортні пригоди;  падіння потерпілого з висоти.

  Основними причинами настання нещасних випадків на виробництві в Україні є: організаційні, які, в середньому, призводять до травмування 70,9% працівників, а до загибелі – 58,8; технічні,  відповідно 13,2% і 17,9 %; психофізіологічні, які викликали травмування 3,3% працівників, а загибель – 8,5% та інші (крім організаційних, технічних та психофізіологічних) причини, які призвели до травмування 13,2%, а загибелі – 14,5% працівників.

  Ситуація з безпекою праці, рівнем виробничого травматизму, особливо з смертельними і тяжкими наслідками на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства незадовільна та викликає велику стурбованість.

  Стан охорони праці на виробництві залишається недостатнім, а на багатьох  підприємствах навіть погіршується.

  Щороку із настанням весняно-літнього періоду в Україні відбувається  різке зростання рівня виробничого травматизму, у тому числі зі смертельним наслідком, на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства під час виконання робіт підвищеної небезпеки у колодязях, замкненому просторі та інших спорудах водопровідно-каналізаційного господарства.

  Так, у 2015 році в Україні на підприємствах житлово-комунального господарства було травмовано 141 працівника, у 2014 – 171 (-30 осіб), з них  14 зі смертельним наслідком, у 2014 – 9 (+5 осіб).

  19.05.2015 року у Новотроїцькому житлово-комунальному підприємстві Херсонської області при перевірці об’єктів підприємства головним інженером у приймальному відділенні КНС було виявлено без ознак життя двох чоловіків: працівника підприємства та сторонню особу. Смерть настала від отруєння токсичними газами.

  02.06.2015 року у Новотроїцькому житлово-комунальному підприємстві Херсонської області при виконанні робіт з прочищення каналізації у вигрібної ямі приватного будинку загинув працівник підприємства та двоє жителів приватного будинку. За попередніми даними смерть настала від отруєння токсичними газами.

Причинами зазначених нещасних випадків стали:

незадовільна організація робіт підвищеної небезпеки, у тому числі газонебезпечних робіт відповідальними особами підприємства;

не проведення приладової перевірки повітряного середовища перед виконанням газонебезпечних робіт;

виконання робіт без засобів індивідуального захисту;

допуск до виконання робіт підвищеної небезпеки осіб, які не мали відповідної кваліфікації;

недодержання працівниками вимог інструкцій з охорони праці.

  Нещасний випадок зі смертельним наслідком стався 28 вересня 2011 року у ДП «Крижопільводоканал» КП «Вінницяоблводоканал», внаслідок якого загинув майстер і слюсар АВР.

  Причини нещасного випадку: виконання робіт в загазованому колодязі без використання запобіжних поясів та ізолюючих протигазів (за їх наявності); порушення технологічного процесу прочистки та промивки каналізаційної мережі – виконання робіт в колодязі без попереднього виявлення загазованості колодязя, без видалення газу з колодязя, без постійного нагнітання повітря в колодязь; відсутність контролю за дотриманням вимог правил і норм безпеки.

  Проаналізувавши обставини, за яких стався цей нещасний випадок можна зробити висновки, що:

- відповідальні за проведення газонебезпечних робіт, які повинні забезпечити правильність і повноту прийнятих заходів безпеки, технічне керівництво роботою та дотриманням працюючими заходів безпеки самі порушують вимоги безпеки;

- службами охорони праці не здійснюється контроль за організацією та проведенням газонебезпечних робіт, а в інструкціях з організації та безпечного проведення газонебезпечних робіт не зазначена система контролю та форма участі в ньому служби охорони праці;   

 -  проведення учбово-тренувальних занять на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства з імітацією аварій і рятувальних робіт, носить формальний характер або такі заняття взагалі не проводяться. І як наслідок, персонал не готовий до виникнення реальних аварійних ситуацій, які потребують виконання рятувальних робіт.

З метою недопущення випадків травматизму та виникнення аварій пропонуємо суб’єктам господарювання усіх форм власності:

1.1.  Забезпечити здійснення постійного контролю за дотриманням працівниками вимог охорони праці, пожежної безпеки, а також трудової та виробничої дисципліни.

1.2. Не допускати до виконання робіт працівників, які не пройшли в установленому порядку медичних оглядів, навчання, інструктажів і перевірки знань з питань охорони праці та пожежної безпеки.

1.3. Забезпечити ефективну та безперебійну роботу систем вентиляції та кондиціювання повітря на робочих місцях.

1.4. Не допускати виконання робіт у замкнених просторах без постійного контролю в них повітряного середовища, без засобів колективного та індивідуального захисту.

  1.5. Максимально обмежити виконання робіт працівниками на відкритому повітрі, а також тих робіт, які пов’язані з переміщенням між віддаленими виробничими об’єктами тощо.

  1.6. Обладнати місця відпочинку працівників, що виконують роботи на відкритому повітрі, забезпечивши їх необхідною кількістю питної води та медичними засобами щодо надання допомоги від сонячного і теплового удару.

  Сектор розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації


22 вересня 2016 року Міжнародний день без автомобілів

(World Car-Free Day)

  В рамках виконання Національного плану дій з енергоефективності на період до 2020 року 22 вересня 2016 року передбачається організація в Україні «Днів без автомобілів» (Car-Free Day). Такий  захід є заходом енергоефективності в транспорті та важливим елементом інтегрованої політики сталого енергетичного розвитку як держави, так і окремих громад. Концепція проведення цього заходу в різних країнах відрізняється, однак спільна мета – дотримання принципів свідомого екологічного способу життя, а також відповідального ставлення до навколишнього середовища та скорочення шкідливих викидів, зокрема СО2. В цей день власниками автомобілів та мотоциклів пропонують на добу відмовитися від звичних транспортних засобів та віддати перевагу пересуванню пішки, на велосипеді або громадському транспорті.

  При належній та масштабній організації таких заходів прогнозується, що до 2020 року Україна зможе досягнути щорічної економії енергії в розмірі більше 20 тис.т.н.е.

 Сектор розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації


 XIV Міжнародний форум

«Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє»

   З 8 по 10 листопада 2016 року в м. Києві на території Міжнародного виставкового центру (Броварський проспект, 15) відбудеться XIV Міжнародний форум «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє».

  Форум відбудеться згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України, організаторами є Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та ТОВ «Міжнародний виставковий центр».

  Основна мета Форуму – сприяти реалізації державної політики в усіх секторах паливно-енергетичного комплексу, зменшенню енергоємності суспільного виробництва, впровадженню енергозбереження та енергоефективних способів господарювання, оновленню та модернізації виробничих фондів промисловості, житлово-комунального господарства, соціальної та бюджетної сфери.

 Сектор розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації


ЗАПРОШУЄМО НА СЕМІНАР

  15.09.2016 року о 10-00 год. у місті Вінниця в приміщенні Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації (вул. Соборна 15а, зал засідань 5 поверх) відбудеться семінар на тему «Інформаційно-податкове забезпечення сільськогосподарського виробництва в сучасних умовах».

  На семінарі будуть розглянуті наступні питання:
1. Проект податкової реформи Мінфіну України (серпень 2016 р.)
2. Акцизний податок з відпустку пального: чи необхідно сплачувати сільськогосподарським товаровиробникам.
3. ПДВ: перенесення залишків податкового кредиту зі спецрежимної декларації з 01.01.2017р., реалізація власновиробленої сільськогосподарської продукції нижче собівартості, розподіл сільськогосподарського податкового кредиту, реалізація права на бюджетне відшкодування при експорті зернових культур, компенсуючі зобов’язання при загибелі посівів.
4. Єдиний податок 4 групи: уточнюючі декларації, подвійна реєстрація прав оренди земельних ділянок, відсутність держреєстрації прав користування землею, коефіцієнт 1,2, перехід на сплату податку на прибуток.
5. ПДФО і військовий збір: смерть орендодавця земельної ділянки, вихід учасника з підприємства, матеріальна допомога, мобілізовані працівники.
6. Переоцінка основних засобів.
7.
Управління агропромислового розвитку РДА


 Прогноз фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту сільськогосподарських рослин в господарствах Немирівського району восени 2016 року

 Шкідники та хвороби зернових культур

  Сходи озимої пшениці, насамперед ранніх строків сівби, заселятимуть злакові мухи осінніх генерацій – шведська, гессенська, опоміза, пшенична, озима та хлібні блішки, осередково шкодитимуть личинки хлібних жуків.

  Через пошкодження озимих злаковими мухами до настання кущення значна частина рослин відмирає, особливо зростає їх частка в умовах посухи. За теплої, погожої осені повсюди небезпечними будуть злакові попелиці, цикадки – і як шкідники, і як переносники вірусних та хвороб мікоплазмової природи.

  За умов достатнього зволоження, особливо після стерньових попередників, можливе формування передумов інтенсивного розмноження, поширення та підвищеної шкідливості личинок хлібної жужелиці. Тривалість пошкодження рослин залежатиме від вологості грунту, так як у посушливу осінь личинки живляться лише 15-25 днів, і в той же час за значної кількості опадів – 100 днів. Критичною межею для розвитку й живлення личинок є зниження температури до мінусової. За чисельності личинок 1-2 екз./м2 у фазу сходів, та 2-3 екз./м2 під час кущення передбачають застосування тих же хімічних засобів, що й проти совок.

  За теплої сонячної осені з достатнім зволоженням та наявним інфекційним запасом ранні сходи озимини повсюди на добрих агрофонах будуть уражуватись кореневими гнилями, борошнистою росою, бурою листковою іржею, септоріозом.

  Захист озимих зернових культур восени розпочинається з добору високопродуктивних районованих сортів, стійких до найбільш поширених і небезпечних видів шкідливих організмів.

  Другим кроком є проведення фітопатологічного аналізу насіння для визначення ураженості збудниками хвороб (кореневих гнилей, плямистостей листя, плісняви, іржі, септоріозу, сажок тощо). Знання їх видового складу дозволить обґрунтовано обрати необхідний протруйник відповідного спектру фунгітоксичної дії. Для проведення фітопатологічного аналізу насіння необхідно звернутись за адресою м.Немирів вул.Гімназійна,19, к.310 ДУ „Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія” тел.0964913629.

  Передпосівне протруєння насіння дасть змогу зберегти 5-7, а при епіфітотійному розвитку хвороб – до 15-20 ц/га зерна.

  Перед протруюванням насіння має бути очищеним, відкаліброваним, доведеним до високих посівних кондицій із вологістю не вище встановленої для кожної культури. Використовують такі протруйники, як Віал Траст, КС, 0,3-0,4 л/т, Віал Тріо, КС, 1,25 л/т, Вінцит Форте SC, КС, 1-1,25 л/т, Вітавакс 200 ФФ, в.с.к., 2,5-3 л/т, Дерозал 500 SC, КС, 1,5 л/т, Дивіденд Стар 036 FS, ТН, 1 л/т, Дітан М-45, ЗП, 2,0-3,0 л/т, Іншур Перформ, т.к.с., 0,5 л/т, Кінто Дуо, КС, 2-2,5 л/т, Колфуго Супер, в.с., 3,0 л/т, Ламардор Про 180 FS, ТН, 0,5-0,6 л/т, Ламардор 400FS, ТН, 0,2 л/т, Максим Стар 025 FS, ТН, 1,0-1,5 л/т, Максим 025 FS, ТН, 1,5-2 л/т, Оріус 5, ТН, 1,25-1,5 л/га, Оріус Універсал, ЕН, 1,75-2,0 л/т, Пассад 190, ТН, 0,3-0,5 л/т, Ранкона І Мікс, МЕ, 1-1,2 л/т, Селест Макс 165 FS, ТН, 1,5-2,0 л/т, Селест Топ 312 FS, ТН, 1-2 л/т, Сертікор 050 FS, т.к.с., 0,75-1 л/т, Систіва, ТН, 0,75-1,5 л/т, Сценік 80 FS, ТН, 1,3-1,6 л/т, ТМТД, KC, 3-4 л/т, Фундазол, ЗП, 2,0-3,0 кг/т, та іншими препаратами згідно Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

  Від снігової плісняви найбільш ефективний захист посівів забезпечується препаратами Кінто Дуо, КС, 2,0-2,5 л/т, Ламардор 400 FS, ТН, 0,2 л/т, Ламардор Про 180 FS, ТН, 0,5-0,6 л/т, 1,5-1,6 л/т, Максим 025 FS, т.к.с, 1,5 л/т, Максим Стар 025 FS, т.к.с, 1,0-1,5 л/т, Пассад 190, ТН, 0,3-0,5 л/т, Систіва, ТН, 1-1,5 л/т, Сценік 80 FS, ТН, 1,3-1,6 л/т, Фунабен Т 480 FS, ТН, 2,5 л/т, Юнта Квадро 373,4 FS, т.к.с.

  Проти збудників кореневої гнилі ефективними є препарати Вітавакс 200 ФФ, в.с.к., 2,5-3,0 л/т, Іншур Перформ, т.к., 0,5 л/т, Ламардор 400 FS, ТН, 0,2 л/т, Ламардор Про 180 FS, ТН, 0,5-0,6 л/т, Юнта Квадро 373,4 FS, т.к.с., 1,5-1,6 л/т. Офіобольозній кореневій гнилі протидіє Латітюд, ТН, 1-2 л/т.

  Розвиток пітіума та інших кореневих гнилей ефективно обмежує Сертікор 050 FS, т.к.с. в нормі 0,75-1,0 л/га, який, однак, в посушливих умовах може бути фітотоксичним.

  Протруйники з різних хімічних груп в стресових умовах, що складаються під час сівби і проростання насіння, можуть по-різному діяти не тільки на збудників хвороб, але і на саму рослину. В умовах недостатнього зволоження і високої температури повітря потрібно використовувати препарати Вінцит 050CS, к.с., Вінцит Форте SС, к.с., Вітавакс 200ФФ, в.с.к., Юнта Квадро 373,4 FS, т.к.с., Іншур Перформ т.к., Раксіл Ультра FS, т.к.с., які добре діють за підвищених температур і не проявляють ретардантного ефекту. Висівати протруєне такими протруйниками насіння необхідно на глибину не більше 3-4 см. Лише насіння, що оброблялося Вітаваксом 200 ФФ, в.к.с., можна висівати на глибину 5-6 см. Особливо важливо витримувати загортання насіння в ґрунт на 2-4 см для середньорослих і короткостеблових сортів, які мають короткий колеоптиле. Недотримання вищезазначеної глибини загортання є однією з причин зменшення польової схожості. У посушливі роки застосування протруйників на твердій і м’якій пшениці має також деякі особливості. На м’якій пшениці можна використовувати практично всі препарати, а на твердій перевагу необхідно надавати препаратам на основі карбоксину і тираму.

   З метою підвищення стійкості рослин проти вірусних хвороб та інших шкідливих організмів одночасно з протруюванням рекомендовано проводити обробку мікроелементами (сполуки добирають з урахуванням результатів агрохімічного аналізу ґрунту), а для стримування росту, підвищення морозостійкості, посухостійкості та покращення фізіологічних показників – регуляторами росту рослин.

  За використання композицій, що містять інсекто-фунгіцидні протруйники, регулятори росту рослин, мікроелементи та плівкоутворювачі, в 0,2% інкрустуючу рідину вливають маточний розчин регулятора росту, мікродобрив і протруйники насіння у формі рідких препаратів (т.к.с.; к.с.; к.е.; в.с.к.).

  При проведенні протруювання слід забезпечувати дотримання запланованої норми витрати препаратів для кожної партії насіння з її відхиленням не більше, ніж на ± 10%. За зменшення норми витрати препарату на 10-15% спостерігається значне зниження ефективності його дії (дані Інституту захисту рослин НААН України).  

  Для обмеження чисельності й шкідливості туруна (хлібної жужелиці, а також дротяників і несправжніх дротяників, цикадок, попелиць, злакових мух, інших фітофагів на сходах озимих протягом 2-3 тижнів вегетації) насіння за 1-5 днів до сівби обробляють Гаучо Плюс 466 FS, ТН, 0,3-0,6 л/т (по стерньових попередниках - 0,6-0,8 л/т) або аналогами, Круїзером 350 FS, т.к.с., 0,4-0,5 л/т або аналогами, Рекордом Квадро, ТН, 0,3-0,4 л/т, Рубіжем, к.е., 2 л/т, Селестом Топ 312,5 FS, ТН, 1-2 л/т, Юнтою Квадро 373,4 FS, т.к.с.,1,5-1,6 л/т (10 л води на 1 т насіння) та іншими дозволеними інсектицидами. Проти вищезгаданих та личинок підгризаючих совок ефективні Гаучо 70 WS, з.п., 0,25-0,5 кг/т (або аналоги), Нупрід Макс, ТН, 2,0 л/т, а також Юнта Квадро 373,4 FS, т.к.с. за максимальних норм.

  З метою зниження чисельності та недопущення шкідливості личинок лускокрилих шкідників (озимої та окличної совок) необхідно продовжувати випуск трихограми на полях, призначених під посів озимини, і провести крайові або суцільні обробки біопрепаратом. За 5-6 днів до сівби обов’язково провести обстеження площ, відведених під озимину, і за наявності 2-3 гусениць/м2 застосувати отруєні принади з зеленої маси буряків, трав, капусти, кукурудзи, оброблених інсектицидами (2-3% препарату до ваги принад). Розкладають їх надвечір купками по 150-200 г кожна із розрахунку 15-30, у вогнищах - до 300-500 шт. на 1 га, прикриваючи землею в суху погоду. Отруєні принади використовують і при пошкодженні сходів – «шилець», коли обприскувати інсектицидами ще зарано. За виявлення личинок ефективні обприскування Карате Зеоном 050 CS, мк.с., 0,3 л/га, Нуреллом Д, к.е., 0,75-1 л/га, Пірінексом, КЕ, 1,2 л/га, Протеусом 110 ОD, МД, 0,5-1 л/га, іншими. Більш ефективні суміші фосфорорганічних і піретроїднних препаратів у половинних нормах з додаванням 3-4 кг/га сечовини. Кращі результати дають обробки у вечірні години, коли гусінь харчується на рослинах.

  Шкідливість попелиць, злакових мух (шведської, гессенської, озимої, чорної пшеничної), цикадок, хлібних блішок залежатиме від агрокліматичних умов, які визначатимуть строки проведення сівби. В разі уможливлення її в ранні строки спостерігатиметься підвищена небезпека від вищезазначених фітофагів та необхідність регулярних обстежень. За ЕПШ злакових мух 40-50 екз./100 помахів сачком., цикад - 70-150 екз./м2 необхідно провести крайові або суцільні обробки посівів Актарою 25WG, в.г.0,1-0,14 кг/га, Альфагардом 100, к.е., 0,1-0,15 л/га, Бі-58 новим, к.е., 1,5 л/га, Данадимом стабільним, к.е., 1,0-1,5л/га, Енжіо 247 SC, к.с., 0,18 л/га, Карате Зеоном 050 CS, 0,15 л/га, Фастаком, КЕ, 0,1 л/га, Ф’юрі, в.е., 0,07-0,01 л/га. Ці ж препарати застосовують за наявності на 1 м2 40-50 попелиць, 30-50 жуків хлібної смугастої блішки. В разі заселення личинками злакових мух більше 6-10% стебел обробіток проводять системними препаратами (Бі-58 Новий).

  Злакові попелиці та цикадки є небезпечними переносниками комплексу хвороб вірусно-мікоплазмової природи, особливо в умовах теплої затяжної осені. За наявності на 1 м2 20 попелиць-розселювачок, які на 5% заражені вірусами, 60% рослин будуть уражені вірусними хворобами (дані лабораторії зернових культур і кукурудзи Інституту землеробства НААН). Тому за наявності умов для поширення вірусних хвороб (посів зернових по зерновим, або межування з площами, де вирощувалися зернові з ознаками вірусної інфекції) необхідними для отримання здорових посівів стають заходи, спрямовані на попередження поширення сисних шкідників, не очікуючи перевищення ними рівня ЕПШ.

  В посівах ранніх строків сівби, особливо висіяних по високих агрофонах, в умовах тривалої теплої і вологої погоди на рослинах можуть проявлятися борошниста роса, септоріоз, бура листкова іржа. У фазі кущення за інтенсивності ураження борошнистою росою, бурою листковою іржею - 1%; септоріозом листя - 5% необхідний захист системними фунгіцидами - Альто супер, к.е, 0,4-0,5 л/ га, Дерозалом 500 SC, КС, 0,5 л/га, Імпактом 25 SC, к.с.,0,5 л/га, Фолікуром 250 EW, EB, 0,5-1 л/га, Фальконом 460 ЕС, КЕ, 0,6 л/га, іншими. За співпадання строків захисту посівів від шкідливих комах і хвороб, обприскування поєднують в один технологічний прийом, використовуючи суміші фунгіцидів з інсектицидами.

  Для попередження та послаблення навесні розвитку снігової плісняви уникають повторних та загущених посівів, підвищених доз азоту, проводять осінні підживлення фосфорно-калійними добривами. Фосфорні і калійні добрива, крім того, стримують розвиток кореневих гнилей, іржі.

  В сучасних умовах важливим елементом технології вирощування озимих культур може бути застосування гербіцидів восени. В осінній період, залежно від умов, може сформуватися основне забур’янення посівів озимих зернових культур – до 75% від загальної кількості, втрати урожаю від яких можуть сягати 30%. В області набули значного поширення коренепаросткові (осот рожевий та жовтий) та зимуючі бур`яни (кучерявець Софії, талабан польовий, мак дикий, ромашка непахуча, ін.). У першу чергу вибір гербіциду залежить від видів бур’янів на кожному конкретному полі, але перевагу слід надавати препаратам з відносно широким спектром дії. По сходах бур`янів в осінній період ефективним є використання гербіцидів на основі сульфонілсечовин, які слід вносити за середньодобової температури вище +5ºС: Гранстар Голд 75, в.г., 25-35 г/га, Гроділ Максі ОD, о.д., 0,09 –0,11 л/га, Калібр 75, в.г., 30–60 г/га, Пойнтер 75, в.г., 20-25 г/га.

 Шкідники та хвороби озимого ріпаку

  За сухої сонячної погоди і температури вище 15°С на сходах ріпаку активно розвиватимуться капустяні блішки. На площах, засіяних непротруєним насінням, вони в разі високої чисельності можуть протягом одного дня повністю знищити сходи. В таких умовах небезпечними будуть і личинки підгризаючих та листогризучих совок (озимої, окличної, совки-гамми, капустяної), біланів, ріпакового пильщика (трача) та осередково капустяної вогнівки.

  З метою оздоровлення кондиційного насіння ріпаку, для пригнічення розвитку або знищення збудників чорної ніжки, альтернаріозу, фомозу, пліснявіння, білої і сірої гнилей його обробляють Максимом XL 035 FS, т.к.с., 5 л/т, Фунабеном Т 480 FS, 2,5 л/т, Фаером, ТН, 2,5-3 л/т.

  Для захисту проростаючого насіння та сходів від пошкоджень ґрунтовими шкідниками, капустяними блішками, попелицями, ріпаковим листоїдом, ріпаковим пильщиком та совками насіння перед сівбою обробляють Еладо 480 FS, ТН, 25 л/т, Нупрідом 600, ТН, 3-6 л/т, Круізером 600 FS, т.к.с. 2 л\т, Космосом 250, ТН, 8 л/т, Луміпоса, ТН, 17 л/т, Модесто 480 FS, ТН, 12,5 л/т, Шедевром, КС, 4 л/т.

  Знищення грибкових інфекцій та фітофагів досягається застосуванням комбінованих препаратів Круїзер OSR 322FS, ТН, 15 л/т, Модесто Плюс 510 FS.

  За наявності 5 і більше блішок/м2 і сухої (t°>15°С) погоди сходи озимого ріпаку обприскують Бореєм, КС, 0,1-0,14 л/га, або аналогами, Карате Зеоном, 050 CS, мк.с., 0,15 л/га, Децисом ф-Люкс 25 ЕС, КЕ, 0,25-0,5 л/га, Мавріком, ЕВ, 0,2-0,3 л/т  Фастаком, КЕ, 0,1-0,15 л/га або аналогами, Ф´юрі, в.е., 0,1 л/га, Цезарем, к.е., 0,125-0,15 л/га, іншими.

  Від ріпакового пильщика й листкоїда (3 екз./м2), капустяних біланів і совки (2 гусениці/м2), капустяних клопів та інших озимий ріпак обприскують у фазі 2-4 листків–утворення розетки Версаром, КЕ, 0,6 л/га, Данадимом Мікс, к.е., 0,7-1,2 л/га, Децисом Профі 25 WG, ВГ, 0,07 л/га, Коннектом 112,5 SC, КС, Ф´юрі, в.е., 0,1 л/га, Штефмитоатом, КЕ, 1,2 л/га тощо.

  Аканто плюс 28, КС, 0,5-1 л/га, Альтерно, КЕ, 0,5-1 л/га, Амістаром екстра 280 SC, КС, 0,75-1 л/га, Евіто Т, КС, 0,5-1 л/га, Заміром, ЕВ, 1-1,5 л/га, Імпактом Т, КС, 1 л/га, Карамбою, в.р., 0,75-1,25 л/га, Кустодією, КС, 1-1,2 л/га, Містіком, к.е., 1 л/га, Оріусом, ЕВ, 1 л/га, Піктором, КС, 0,5 л/га, Ридомілом Голд МЦ 68 WG, 2,5 кг/га, Сетаром 375 SC, КС, 0,3-0,5 л/га, Сіметрою 325 SC, КС, 0,5-1 л/га, Тілмором 240 ЕС, КЕ, 0,75-1 л/га, Фиталом, РК, 2-3 л/га, Фолікуром 250 EW, EВ, 1,0 л/га, Ютакою, СЕ, 1-1,4 л/га рослини оздоровлюють за появи симптомів борошнистої роси, фомозу, альтернаріозу, циліндроспоріозу, пероноспорпозу, білої та сірої гнилей.

  У фазі 3-7 листків рослини для інгібування росту листя, запобігання переростання та підвищення стійкості до екстремальних погодних умов і покращення перезимівлі обробляють Карамбою, в.р., 0,75-1,25 л/га, Тілмором 240 ЕС, КЕ, 0,75-0,9 л/га, Тілтом 250 ЕС, к.е., 0,5 л/га, Фолікуром 250 EW, EВ, 0,5-0,75 л/га (або аналогами), які одночасно контролюють широкий спектр хвороб.

  Слід пам’ятати, що допускати  до робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин,їх торгівлею,  лише осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видаються Головним управлінням Держпродспоживслужби у Вінницькій обл. За додатковою інформацією звертайтесь за тел.0677309684.

  Провідний спеціаліст-державний фітосанітарний інспектор         Дикун В.В.

 Головний фахівець відділу  фітосанітарного моніторингу

  ДУ „Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія”                Кривонос К.Г.

                                              


 До уваги сільгосптоваровиробників !

За підтримки Верховної Ради України та Міністерства аграрної політики та продовольства України в селі Стремигород Коростенського району Житомирської області 27 серпня 2016 року відбудеться Всеукраїнський Фестиваль Льону.

  Запрошуються всі підприємства, які займаються вирощуванням, обробкою, використанням льону та зацікавлених людей в розвитку льонарства.

   В програмі фестивалю відбудуться наступні події:

- виставки сільськогосподарських підприємств – виробників льону;

- виставка-продаж льняної олії, медичних та косметичних засобів на основі льону;

- наукова конференція (форум) для фахівців з вирощування, переробки та реалізації льону та інших напрямків аграрного виробництва;

- майстер-класи та виставка робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва;

- дефіле моделей в одязі з льняного полотна;

- виступи аматорських та професійних колективів.

  Протягом свята працюватиме святковий ярмарок та дитячий розважальний майданчик.

Для отримання додаткової інформації звертатись за телефоном: (+380685980602) Костюшко Ірина Вікторівна.

 Управління агропромислового розвитку

 


«Мільйонер з горішку»

  2-го вересня 2016 року в м. Вінниці, вул. Хмельницьке шосе 7 (Книжка) зала №112.  «Українська Горіхова Асоціація» проводить конференцію українського галузевого проекту «Мільйонер з горішку».

 Управління агропромислового розвитку


Гайсинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Замість управлінь юстиції — бюро правової допомоги

  Права людей порушують постійно, але довести правоту в суді досить складно. Для цього потрібно звернутися за послугами до адвоката, які потрібно оплачувати. Більшість населення не в змозі оплатити адвокатські послуги. Зазвичай громадяни і не знають, що мають право на адвоката за кошт держави. Система безоплатної вторинної правової допомоги працює в Україні з 1 січня 2013 року. На першому етапі допомога надавалася лише у кримінальних провадженнях – підозрюваним, затриманим, в судових засіданнях. Проте з 1 липня 2015 року  по Україні були створені місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема, у Вінниці, Гайсині, Томашполі, Козятині.

  Центри надають правову допомогу для соціально незахищених осіб у цивільних та адміністративних справах. Оскільки чотири центри створені тільки у чотирьох районах, то людині, треба далеко їхати, щоб розповісти про свої проблеми.   

  На території, яка підпадає під юрисдикцію Гайсинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, з 1 вересня 2016 року Бюро будуть працювати у: смт. Бершадь, м. Немирів, смт. Іллінці, м. Ладижин, смт. Тростянець, смт. Чечельник та смт. Теплик.        

  У Бюро первинну правову допомогу (консультації) надаватимуть усім, хто потребує фахового юридичного супроводу для вирішення правових питань. Також фахівці надаватимуть консультації та допомогу в користуванні он-лайн сервісами Міністерства юстиції.

  УВАГА! Отримати безоплатну вторинну правову допомогу можливо у Гайсинському місцевому центрі з надання вторинної правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Гайсин, другий провулок Кропоткіна (Високовича), 2; площа 1 Травня, 10.

тел.:(0434) 20111; моб.тел. (097) 224-66-96.

http://legalspace.org/ua/;

http://legalspace.org/ua/pronas/merezha-tsentriv-kontakti

https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid.gaisyn

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації


Виставково-ярмарковий захід в Ер-Ріяді

   З 2 до 5 жовтня 2016 року у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді відбудеться 35-а щорічна виставка Saudi Agriculture 2016.

  Найстаріша виставка сільського господарства, меліорації і агроіндустрії Saudi Agriculture має високу міжнародну репутацію і є провідною в Саудівській Аравії і в усьому близькосхідному регіоні.

  Виставка охоплює такі сектори: нові продукти, обладнання і технології для всіх секторів сільського господарства і агропромисловості, в тому числі тваринництво, землеробство, рослинництво, птахівництво, рибна галузь і рибальство, системи іригації і меліорації, селекцію і ветеринарію, агрохімію, сільськогосподарську техніку, обладнання для переробки і упаковки сільськогосподарської продукції.

  Цього року великий акцент буде зроблено на виробництві органічної продукції. Одночасно з Saudi Agriculture 2016 пройде міжнародна виставка продуктів харчування і технологій харчової обробки і упаковки SaudiAgroFood 2016 та міжнародна виставка харчової і пакувальної промисловості SaudiFoodPack 2016.

Запрошуємо вас взяти участь у заходах в Саудівській Аравії.

 Управління економіки райдержадміністрації 


ОБЕРЕЖНО СКАЗ!!!

  В ніч з 23.07.2016 р. на 24.07.2016 р. безпритульний собака з лисом  забіг на подвір’я   Якименка Олександра Івановича, що проживає за адресою:  вул. Перемоги,73,  с. Шолудьки, Муховецької сільської ради та почали кусатися.  Якименко Олександр Іванович почав виганяти їх із двору під час чого собака наніс покуси йому та його  дружині Якименко Любов Андріївні. Собаку застрелили  26.07.2016 р. і її труп доставлено до Немирівської міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини, де був відібраний патологічний матеріал і відправлений до Вінницької регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини для дослідження. 27.07.2016 р. за № 3471 одержано позитивну  експертизу на сказ собаки.

  28.07.2016 р. проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Немирівській РДА.  Після заслуховування та обговорення інформації комісія прийняла рішення № 9 від 28.07.2016 року, яким зобов’язала відповідних осіб виконувати організаційно-господарські та спеціальні заходи щодо сказу.

Управління Держпродспоживслужби в Немирівському районі.


Профілактика кишкових інфекцій


  На території Немирівського району впродовж звітного періоду спалахів гострих кишкових захворювань не спостерігалося. Фіксуються окремі (спорадичні) випадки гострих кишкових інфекцій. Однак в порівнянні із І півріччям 2015 року, коли було зареєстровано 32 випадки Гострих кишкових інфекцій, за аналогічний період 2016 року зареєстровано 58 випадків Гострих кишкових інфекцій, що може бути причиною недостатньої обізнаності населення району стосовно даного питання, порушення правил особистої гігієни.
  Кишкові інфекції – група інфекцій, що викликає захворювання травного тракту з основними клінічними проявами, такими як підвищення температури тіла, пронос, блювання. До кишкових інфекцій відносяться такі небезпечні захворювання як черевний тиф, дизентерія, харчові токсикоінфекції, сальмонельоз, ботулізм, гастроентероколіти. Всі ці захворювання виникають внаслідок вживання інфікованих харчових продуктів або води, які проникають в організм людини через брудні руки, продукти харчування. Кишкові інфекції поширені повсюдно навіть у розвинутих країнах, характеризуються високим рівнем захворюваності. Це одні з найчастіших інфекційних хвороб у дітей.
  Для кишкових інфекцій характерна літньо – осіння сезонність, саме в цей період відбувається ріст захворюваності. Це пов’язано з активізацією шляхів передачі інфекції, зі сприятливими умовами для зберігання і розмноження збудників у зовнішньому середовищі, зі змінами в організмі людини, які відбуваються у літньо-осінній період, а саме зниження його реактивності під впливом сонячного випромінювання, відпочинок в природніх умовах, зниженням кислотності шлункового соку. Збудники кишкових інфекцій передаються за допомогою фекально - орального механізму, харчовим, водним, контактно-побутовим шляхами. Факторами передачі є м’ясо, яйця, вода, кухонний інвентар, руки, мухи. Джерелом інфекції може бути хвора людина з клінічними проявами інфекції або здоровий „носій”. Носії становлять епідеміологічну небезпеку, оскільки вони ведуть активний спосіб життя, при цьому контактують зі здоровими людьми, займаються готуванням страв, будучи хворими працюють на об’єктах громадського харчування, на підприємствах, що займаються виготовленням продуктів харчування.
  Наявність збудників, їх розмноження в продуктах харчування не впливає на їх смакові якості. Інфіковані продукти на смак і вигляд не відрізняються від безпечних та якісних. Час від зараження до перших клінічних проявів захворювання триває від декількох годин до двох-трьох діб.
  Згідно даних епідеміологічного анамнезу хворі пов’язують захворювання на кишкові інфекції з вживанням продуктів харчування які були придбані на стихійних ринках, у місцях несанкціонованої торгівлі, при вживанні продуктів які пройшли недостатню термічну обробку. Більшість спалахів виникає внаслідок недотриманя санітарно-гігієнічних вимог, залучення носіїв кишкових інфекцій до приготування страв на гостинах, урочистостях. Враховуючи те, що з настанням літнього періоду зростає небезпека щодо захворюваності на кишкові інфекції для попередження захворювання можна порадити:
  - Перед приготуванням їжі та перед її вживанням обов’язково мити руки з милом. Обов’язково мити руки після відвідування туалету.
  - Не вживати м’ясні та молочні продукти придбані на стихійних ринках, з рук приватних осіб
  - Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (ріки, озера, підземні джерела, поверхневі води). Для пиття і приготування їжі – використовувати питну бутильовану воду або воду з централізованих джерел водопостачання.
  - Не допускати споживання продуктів та напоїв з протермінованим терміном зберігання.
  - Hе вживати харчові продукти та напої при найменшій підозрі щодо їх якості.
  - Не вживати в їжу незнайомі гриби, ягоди, трави та інші рослини.
 - При неорганізованому відпочинку (туристичні мандрівки) для миття посуду і рук використовувати перекип’ячену воду. При харчуванні у лісі, на пляжі виключати контакт продуктів з грунтом та піском.
  - Зберігати продукти харчування тільки у спосіб зазначений на упаковці та у встановлені терміни.
  - При купівлі будь-якого харчового продукту у торговельній мережі споживач має право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку реалізованої продукції.
  - При подорожуванні не рекомендовано брати у дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські кремові вироби, м’ясні салати, паштети інші продукти що потребують охолодження при зберіганні).
  - На відпочинку без організованого харчування виключати приготування багатокомпонентних страв, що не мають достатньої термічної обробки (паштети, м’ясні салати, багатокомпонентні страви). Зберігання виготовленої страви без холодильного обладнання не має перевищувати 2 години. Овочі та фрукти перед вживанням ретельно мити, обдавати окропом.
  У випадку виявлення перших ознак шлунково-кишкових розладів необхідно терміново звернутись до лікувальної установи. Не рекомендовано займатись самолікуванням. При груповому відпочинку, скупченнях людей хворого з шлунково-кишковими розладами необхідно ізолювати від інших людей до прибуття лікаря.


Лікар-інфекціоніст Немирівської ЦРЛ Євтушок О.О.


В області збільшились кількість шахрайських проявів під виглядом допомоги бійцям АТО

  Аналіз криміногенної ситуації в регіоні свідчить про збільшення випадків шахрайських проявів під виглядом допомоги бійцям,  залученим до виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції, вимушених переселенців з АР Крим та зони військового конфлікту.

  Нечесні на руку ділки під прикриттям «липових» благодійних фондів та організацій звертаються до підприємців та виробників з вимогами про необхідність перерахування грошових коштів на рахунки цих рейкових структур.

  Окремі з них навіть не гребують погрожувати від імені представників владних структур жорсткими санкціями у випадку відмови від перерахунку коштів.

  Акцентуючи увагу на вказаних фактах, необхідно бути обачними з такого роду псевдо волонтерами, котрі паплюжать саму ідею благодійної допомоги.


Отруєння грибами

Гриби - це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки робить лише на основі свого гіркого досвіду.
 Основні причини отруєнь:
 - вживання отруйних грибів;
 - неправильне приготування умовно їстівних грибів;
 - вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;
 - вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).
Симптоми отруєння: нудота, блювання, біль у животі, посилене потовиділення, знижується артеріальний тиск, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиваються симптоми серцево-судинної недостатності.
   Щоб запобігти отруєння грибами, ми рекомендуємо Вам заходи та правила, які необхідні для виконання кожній людині, дотримуйтесь їх.

На території Вінницької області зафіксовано отруєння грибами 46 осіб з них 5 дітей.

 Застереження!
 -  Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникайте купівлі на стихійних ринках.
 - Збирайте і купуйте тільки такі гриби, про які вам добре відомо, що вони їстівні.
 -  Не збирайте гриби, якщо не впевнені, що знаєте їх - якими б апетитними вони не здавалися. 

 - Не збирайте гриби поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах. Перевірте, при можливості,  гриби на радіоактивність.
 - Не збирайте невідомих грибів, особливо з циліндричною ніжкою, у основі якої є потовщення “бульба”, оточене оболонкою.                                                  - Не збирайте грибів з ушкодженою ніжкою, старих, в’ялих, червивих або ослизлих.
 - Ніколи не збирайте пластинчаті гриби. Отруйні гриби маскуються під них.
 - Не збирайте “шампіньйони” та “печериці”, у яких пластинки нижньої поверхні капелюха гриба білого кольору.
 - Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках, вони не завжди відповідають дійсності.
 - Не куштуйте сирі гриби на смак.
     

  Ще раз перевірте вдома принесені гриби, особливо ті,  які збирали діти. Усі сумнівні – сміливо викидайте. Нижню частину ніжки гриба, що забруднена грунтом – викидайте. Гриби ретельно промийте, у маслюків та мокрух зніміть з капелюшка слизьку плівку.
  Гриби  підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута. При обробці кип’ятіть гриби  7-10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити.
Обов’язково вимочіть або відваріть умовно їстівні гриби, які використовують для соління, – грузді, вовнянки та інші, котрі містять молочний сік, тим самим  позбудетесь гірких речовин, які уражають слизову оболонку шлунку. 
    Не пригощайте ні в якому разі грибами дітей,  літніх людей  та вагітних жінок.
   Гриби (зеленушка, синяк-дубовик, та деякі інші) містять отруйні речовини, які у шлунку не розчиняються. У взаємодії із алкоголем отрута розчиняється та викликає бурхливе отруєння.
      Значна кількість грибів, які досі вважались їстівними, містять мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх декілька днів підряд – також може статись отруєння.
    Суворо дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм. Гриби, які довго зберігалися, обов’язково прокип’ятіть 10-15 хвилин.

   УВАГА! Ні в якому разі не довіряйте таким помилковим тлумаченням:
“Усі їстівні гриби мають приємний смак”.
“Отруйні гриби мають неприємний запах, а їстівні - приємний”.
“Усі гриби в молодому віці їстівні”.
“Личинки комах, черви й равлики не чіпають отруйних грибів”.
“Опущена у відвар грибів срібна ложка або срібна монета чорніє, якщо в каструлі є отруйні гриби”.
“Цибуля або часник стають бурими, якщо варити їх разом з грибами, серед яких є отруйні”.
“Отрута з грибів видаляється після кип’ятіння протягом кількох годин”.
“Сушка, засолювання, маринування, теплова кулінарна обробка знешкоджують отруту в грибах”.
   Первинні ознаки отруєння (нудота, блювота, біль у животі, пронос) - з’являються через 1-4 години після вживання грибів, в залежності від виду гриба, віку та стану здоров’я потерпілого, кількості з’їдених грибів.Біль та нападки нудоти повторюються декілька разів через 6-48 годин, а смерть настає через 5-10 днів після отруєння.


 Перша допомога при отруєнні грибами.

 1. Викличте “Швидку медичну допомогу”.
 2.  Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип’яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; нажміть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок), коли  промивні води стануть чистими.

  3.Після надання первинної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки  для полегшення його стану.
   4.З’ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи.
 Забороняється:
  Вживати будь-які ліки та їжу, а надто ж  алкогольні напої, молоко, - це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику. Займатися будь-якими іншими видами самолікування.
 Запам’ятайте:
  5.Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Врятування життя потерпілого залежить від своєчасного надання йому допомоги. Краще недорахувати кількох грибів у кошику, ніж поставити під загрозу здоров’я, а інколи й життя своєї родини та своє власне життя.

Завідувач обласних та м. Вінниці курсів   В. Кирилюк


ОГОЛОШЕННЯ

  27.07.2016 року о 9.00 год. в приміщенні Немирівської районної державної адміністрації буде проведено громадські слухання та обговорення планової діяльності філії «Дирекція з будівництва та реконструкції газотранспортної системи» по об’єкту «Капітальний ремонт магістрального газопроводу «Уренгой – Помари - Ужгород». Дільниця км 3851,3-3878,9», що проходить по території  Іллінецького, Немирівського та Липовецького районів Вінницької області за межами населених пунктів.

 Сектор розвитку інфраструктури та житлово- комунального господарства райдержадміністрації

  


ЗРОБИМО ЛІКВІДАЦІЮ ВІРУСНОГО ГЕПАТИТУ НАСТУПНИМ НАЙБІЛЬШИМ ДОСЯГНЕННЯМ ЛЮДСТВА

  Щорічно 28 липня згідно резолюції, яка була прийнята у 2010 році на сесії сесвітньої асамблеї охорони здоров’я, у світі відзначають Всесвітній день боротьби з гепатитом.
  Метою Всесвітнього дня боротьби з гепатитом є підвищення обізнаності населення щодо гепатиту, а також захворювань, до яких він призводить. У цей день увага громадськості звертається на поліпшення профілактики, скринінгу та боротьби з вірусними гепатитами і пов’язаними з ними захворюваннями.

  День 28 липня було обрано на честь дня народження лауреата Нобелівської премії професора Баруха Самюеля Бламберга, який відкрив вірус гепатиту В та розробив першу вакцину проти гепатиту B.
Тема глобальної кампанії цього року - ЛІКВІДАЦІЯ.
  2016 рік є вирішальним для боротьби з вірусним гепатитом. На сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я держави-члени ВООЗ мають намір прийняти першу в історії Стратегію ліквідації вірусного гепатиту з амбітними цілями і з метою ліквідації гепатиту як загрози для громадського охорони здоров'я до 2030 року.
  Всесвітній день боротьби з гепатитом - 2016 дає старт NOhep - глобальному руху за ліквідацію вірусного гепатиту до 2030 року. Метою NOhep є залучення більше 300 мільйонів чоловік для прискорення ліквідації вірусного гепатиту до 2030 року.
  Пандемія вірусного гепатиту забирає велику кількість людських життів, завдає істотної шкоди суспільству і системам охорони здоров'я. У 2013 р вірусний гепатит був сьомою за значимістю причиною смерті в усьому світі. На його частку припадає приблизно 1,4 мільйона випадків смерті в рік в результаті гострої інфекції, а також раку і цирозу печінки, пов'язаних з гепатитом, що можна порівняти з показниками смертності від ВІЛ та туберкульозу. З цього числа приблизно 47% випадків смерті викликано вірусом гепатиту B, 48% - вірусом гепатиту C, а інші - вірусами гепатиту A і гепатиту E. Вірусний гепатит все частіше стає причиною смерті людей, що живуть з ВІЛ. Приблизно 2,9 мільйона чоловік, що живуть з ВІЛ, коінфіковані вірусом гепатиту C, а 2,6 мільйона чоловік - вірусом гепатиту В.
  У світовому масштабі приблизно 240 мільйонів чоловік хронічно інфіковані вірусом гепатиту B, а 130-150 мільйонів чоловік - вірусом гепатиту C. Якщо невідкладно не будуть прийняті широкомасштабні заходи, кількість людей, що живуть з вірусом гепатиту В, згідно з наявними прогнозами, в найближчі 40 -50 років збережеться на існуючому високому рівні; при цьому в період з 2015 по 2030 рік від цієї хвороби помре 20 мільйонів чоловік. Кількість людей, що живуть з вірусом гепатиту С, в даний час фактично збільшується, незважаючи на наявність ефективних методів лікування.
  П'ять вірусів гепатиту (A, B, C, D і E) сильно відрізняються один від одного, передаються різними шляхами, зачіпають різні групи населення та призводять до різних результатів для здоров'я. Ефективні заходи вимагають єдиних дій по відношенню до всіх п'яти вірусів і одночасного прийняття цілеспрямованих заходів втручання стосовно кожного з цих вірусів.
  Вірусний гепатит B і C - це інфекції, що передаються через кров. зараження найбільш часто відбувається в дитячому віці, а також в результаті застосування небезпечних методів проведення ін'єкцій і інших медичних процедур, рідше - через статеві контакти.
В умовах високої поширеності даної інфекції основним шляхом розповсюдження вірусу гепатиту B є передача від матері дитині.
Найбільш ефективною стратегією профілактики інфікування вірусом гепатиту B є імунізація.
  Гепатит C зустрічається по всьому світу. Найбільш ураженими регіонами є Центральна і Східна Азія, Північна і Західна Африка, де більшість випадків інфікування пов'язані з використанням небезпечних методів проведення ін'єкцій і інших медичних процедур. Епідемії гепатиту С, пов'язані із застосуванням ін'єкційних наркотиків, відзначаються у всіх регіонах; згідно з наявними оцінками, приблизно 67% осіб, які вживають ін'єкційні наркотики, інфіковані вірусним гепатитом С. Комплексні стратегії по профілактиці вірусу гепатиту В і вірусу гепатиту С повинні передбачати забезпечення безпеки продуктів крові, дотримання практики безпечних ін'єкцій, надання послуг зі зменшення шкоди для споживачів ін'єкційних наркотиків і заохочення практики безпечного сексу.
  Гепатит D передається через контакт із зараженою кров'ю. До інфікування схильні тільки особи, вже інфіковані вірусом гепатиту В, в зв'язку з чим його можна запобігти за допомогою вакцинації від вірусу гепатиту В та інших заходів профілактики.
  Вірусні гепатити A і E, передається через їжу і воду; в спільнотах, де відсутні безпечні джерела води і склалися незадовільні санітарно-гігієнічні умови, можуть виникати гострі спалахи даних захворювань. Однак вони не призводять до хронічних інфекцій і хронічних захворювань печінки, і специфічні методи лікування відсутні. Заходи профілактики включають поліпшення санітарно-гігієнічних умов, забезпечення безпеки харчових продуктів і проведення вакцинації.
  Покласти край епідеміям гепатиту, що є серйозною загрозою для здоров'я населення можливо за допомогою тих засобів і методів, які є в даний час і знаходяться в стадії розробки та приділяючи увагу таким основним напрямкам, як:
  Вакцини - Існують ефективні вакцини для профілактики вірусного гепатиту A, B і E, при цьому в ряді країн вже здійснюються широкомасштабні і доступні за вартістю програми вакцинації дітей від вірусу гепатиту В;
  Попередження передачі вірусу гепатиту В від матері дитині - Найважливішм заходом попередження передачі вірусу гепатиту В від матері дитині є своєчасне введення дози вакцини від вірусу гепатиту В при народженні, причому ефективність цього заходу можна підсилити шляхом проведення допологового тестування і застосування антивірусних препаратів;
Забезпечення безпеки ін'єкцій, крові і хірургічних втручань - Передачу вірусного гепатиту B і C в установах охорони здоров'я можна виключити шляхом суворого дотримання універсальних заходів безпеки при проведенні всіх інвазивних медичних процедур, посилення заходів безпеки при проведенні ін'єкцій і забезпечення безпечного постачання продуктів крові;
  Зниження шкоди для споживачів ін'єкційних наркотиків - Забезпечення доступу до стерильного ін'єкційного обладнання та ефективних методів лікування наркотичної залежності може сприяти попередженню епідемій вірусного гепатиту В і С серед споживачів ін'єкційних наркотиків і боротьби з ними в рамках комплексного пакету заходів втручання для профілактики, лікування і догляду в зв'язку з ВІЛ, вірусним гепатитом та іншими інфекціями, що передаються з кров'ю серед споживачів ін'єкційних наркотиків;
  Лікування. Нові пероральні лікарські засоби і лікувальні схеми, які добре переносяться особами з хронічним гепатитом С, можуть забезпечувати повне вилікування більш ніж в 90% випадків. Є також можливості ефективного лікування осіб з хронічною інфекцією, викликаної вірусом гепатиту B, хоча для більшості хворих таке лікування необхідно проводити протягом усього життя.
  Нові можливості дозволяють сподіватися на досягнення елімінації вірусного гепатиту в якості серйозної загрози здоров'ю населення.

Лікар-інфекціоніст Немирівської ЦРЛ – Євтушок Ольга Олександрівна