Сектор з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органам

Головний спеціаліст – Скрипніченко Ігор Олександрович

Адреса:  вул. Горького 84, м.Немирів

Телефон:  2-25-03

Режим роботи: Пн-Чт з 08.00-17.00, Пт з 08.00-16.00

Обідня перерва 13.00-13.45

Основні завдання сектору:

• Забезпечення реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
  • Розроблення і здійснення заходів щодо підтримання готовності органів управління та сил територіальної підсистеми цивільного захисту до дій за призначенням у мирний час та в особливий період;
  • Реалізація державної політики у сфері оборонної роботи.
  • Організовує виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.
  • Здійснює збирання інформації та обмін нею у сфері захисту населення і територій району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
  • Розробляє заходи цивільного захисту та запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на території району і реагування на них.
  • Організовує роботу районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та здійснює методичне керівництво роботою цих комісій на об’єктах, організовує роботу спеціальних комісій (штабів) з ліквідації надзвичайних ситуацій.
  • Забезпечує організацію і проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.
  • Розробляє і організовує виконання заходів щодо забезпечення готовності органів управління та сил районної ланки територіальної підсистеми до дій за призначенням у мирний час і в особливий період.
  • Координує діяльність комунальних аварійно-рятувальних служб, формувань і спеціалізованих служб цивільного захисту.
  • Організовує оповіщення керівного складу райдержадміністрації, органів управління, підприємств, установ і організацій району, а також оповіщення та інформування населення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій.
  • Забезпечує готовність пунктів управління.
  • Контролює підтримання у постійній готовності до застосування районної системи централізованого оповіщення, її сталого функціонування у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
  • Забезпечує отримання і доведення до органів місцевого самоврядування, об’єктів, організацій і установ розпоряджень про переведення територіальної підсистеми у вищі ступені готовності.
  • Забезпечує організацію та здійснює визначені законодавством заходи радіаційного, хімічного, біологічного та медичного захисту населення та інженерного захисту територій від наслідків надзвичайних ситуацій.
  • Веде облік і здійснює контроль за утриманням захисних споруд, приймає участь у роботі комісій з визначення їх технічного стану, організовує роботу з планування укриття населення у захисних спорудах.
  • Здійснює планування, організацію та проведення відселення і евакуації населення із зон надзвичайних ситуацій (зон можливих бойових дій в особливий період), забезпечує роботу евакуаційної комісії району.
  • Розробляє плани цивільного захисту та заходи щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків.
  • Контролює створення, накопичення, збереження, розподіл матеріальних резервів для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків, у тому числі засобів радіаційного та хімічного захисту для забезпечення непрацюючого населення і сил цивільного захисту, а також проведення заходів з життєзабезпечення постраждалого населення і надання йому матеріальної та фінансової допомоги.
  • Розробляє та забезпечує реалізацію програм і планів заходів у сфері цивільного захисту, зокрема спрямованих на захист населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, забезпечення техногенної та пожежної безпеки.
  • Організовує підготовку населення до дій у надзвичайних ситуаціях.
  • Забезпечує взаємодію райдержадміністрації у питаннях здійснення, спільно з правоохоронними органами району, цільових заходів щодо профілактики правопорушень та усунення причин і умов, що сприяли їх учиненню.
  • Постійно інформує населення з питань цивільного захисту.