ПАМ’ЯТКА УЧАСНИКАМ АТО.

Права, обов’язки та гарантії соціального захисту   В даний момент швидке та безперебійне поповнення Збройних сил України кваліфікованими та вмотивованими кадрами є, без перебільшення, питанням національної безпеки, запоруки миру в містах України. Президент України під час зустрічі з командирами ЗСУ наголосив, що левова частина комплектації має відбуватись через контрактну складову. З цією ж метою Міністерством оборони України розроблені нові умови контрактів для новобранців, в тому числі підвищення грошової винагороди.

 До відома демобілізованих учасників АТО

  З липня 2015 року стартував проект під назвою "Працьовита Україна", покликаний вирішити проблему працевлаштування та перекваліфікації демобілізованих учасників АТО.

  Програма, створена за ініціативи компанії "ВОГ РІТЕЙЛ", має  на меті вирішити завдання із допомоги у пошуку роботи, навчанні воїнів та безпосереднього забезпечення робочими місцями на "ВОГ РІТЕЙЛ", а також на підприємствах-партнерах проекту.

  Програма покликана допомогти демобілізованим воїнам АТО у пошуках робочого місця, зокрема у підготовці резюме, а також розміщенні резюме на сайтах із працевлаштування. Крім цього, в рамках проекту передбачається забезпечити проходження курсів із перекваліфікації.

  За інформацією засновника проекту з моменту подання заявки на працевлаштування до забезпечення демобілізованого воїна робочим місцем може пройти зовсім незначна кількість часу, а саме кілька тижнів. Якщо ж учасникам АТО знадобиться потреба в отриманнідодаткових навиків, то період до моменту працевлаштування подовжиться на період навчання.       

  Особливої підтримки сьогодні потребують ті воїни, які отримали  інвалідність внаслідок важких поранень.  В рамках програми "Працьовита України" є квота на працевлаштування людей з інвалідністю, і зокрема компанія "ВОГ РІТЕЙЛ" готова забезпечити робочими місцями людей з обмеженими можливостями.
  Організатори  ініціативи "Працьовита Україна" закликали  інші компанії та волонтерів приєднуватися до проекту, партнерами якого вже сьогодні є такі масштабні громадські організації як "Центр зайнятості Вільних людей" та "Київська міська спілка ветеранів АТО".

  Центр адаптации «Працьовита Україна з WOG» за адресою  м. Київ вул. Жилянська, 12 а, де містяться основна інформація та останні новини, пов’язані з реалізацією програми, а також в Інтернет на сайті http://work.wog.ua/.

  «Працьовита Україна» - це соціальний проект компанії WOG, що сприяє та допомагає навчанню та працевлаштуванню демобілізованих бійців АТО.

Як працює проект

 1. У Центрі адаптації або на сайті кандидату на роботу необхідно створити резюме з зазначенням досвіду роботи, навичок, освіти та власних контактів.
 2. Резюме аналізують співробітники Центру або волонтери, після чого пропонують претенденту вакансії на підприємствах компанії WOG або партнерів проекту.
 3. Кандидатам також пропонуватиметься можливість пройти перекваліфікацію й отримати нову спеціальність з подальшим працевлаштуванням.

За більш детальною інформацією щодо реалізації проекту «Працьовита Україна» звертатись до фахівців центру зайнятості.Інформація щодо відповідальної особи за координацію роботи з учасниками антитерористичної операції Немирівського району

Прізвище, ім’я, по батькові

Посада

Номер телефону

(стаціонарний та мобільни)

Електрона

адреса

Місце прийому громадян

Години прийому

Осадчий Богдан Миколайович

Голова Немирівської організації ветеранів АТО

098 585 86 02

-

Немирівський районний військовий комісаріат

8.00–17.00

  Робоче місце для працівника облаштовано в Центрі надання адміністративних послуг Немирівської районної державної адміністрації. Дні прийому громадян в центрі надання  адміністративних послуг: середа 8.00-12.00 год.ДОРОЖНЯ КАРТА

 учасникам антитерористичної операції для вирішення деяких питань соціального захисту, зокрема забезпечення психологічною реабілітацією   (Скачати документ)

ДОРОЖНЯ КАРТА

щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників антитерористичної операції (Скачати документ)

 ДОРОЖНЯ КАРТА

учасникам антитерористичної операції для вирішення деяких питань соціального захисту, зокрема забезпечення соціальною та професійною адаптацією (Скачати документ)Алгоритм спрямування учасників АТО з відомчих госпіталів на реабілітацію в госпіталі для ветеранів війни

  На виконання Указу Президента України від 14 листопада 2014 року № 880/2014 «Про Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 листопада 2014 року», доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України від 24.11.2014 р. № 42513/1/1-14 щодо виконання пункту 9 Протокольного рішення Адміністрації Президента України стосовно соціальної реабілітації учасників антитерористичної операції на Сході України та протезування осіб, постраждалих під час АТО, проводиться реабілітація учасників АТО в госпіталях ветеранів війни.

  Проведення реабілітаційних заходів учасникам АТО здійснюється з метою:

 • скорочення термінів відновлення пошкодженого здоров’я;
 • досягнення соціальної адаптації;
 • повернення пацієнтів в суспільство.

  1. Загальні положення

  В Україні ефективно функціонує мережа госпіталів ветеранів війни. В госпіталях створена сучасна лікувальна та матеріально-технічна база, яка налічує 8,5 тис. ліжок в усіх регіонах України, крім Київської та Івано-Франківської областей. Госпіталі повністю укомплектовані кваліфікованими кадрами, що мають достатній досвід роботи по реабілітації учасників бойових дій.

  Діяльність госпіталів визначена Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Частину першу статті 6 зазначеного Закону доповнено новим пунктом 19, у якому зазначено, що до осіб, які належать до учасників бойових дій, відносяться також:
військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством.

  2. Види реабілітації в госпіталях ветеранів війни

  В госпіталях для ветеранів проводиться фізична, медична, психолого-психіатрична, елементи соціально-побутової реабілітації, підготовка до протезування.

  І.    Медична реабілітація містить послуги з:

  Відновної терапії:

 • фізіотерапії;
 • механотерапії;
 • рефлексотерапії;
 • бальнеотерапії;
 • медикаментозного лікування;
 • нетрадиційних методів лікування;
 • інше.

  Відновної хірургії (у разі необхідності із залученням спеціалістів Міністерства охорони здоров’я України):

 • реконструктивної хірургії;
 • пластичної хірургії;
 • інше.

  Стоматологічного протезування.

  Підготовки до протезування, ортезування.

  ІІ.  Фізична реабілітація містить послуги з:

 • ерготерапії (працею);
 • кінезотерапії (рухом);
 • ЛФК;
 • масажу.

  ІІІ. Психолого-психіатрична реабілітація містить послуги з:

 • консультування;
 • психологічної діагностики;
 • психологічної корекції;
 • психотерапії;
 • психіатричної допомоги, у тому числі медикаментозної.

  ІV. Соціально-побутова реабілітація проводиться в межах можливостей лікувального закладу з елементами: розвитку навичок самообслуговування, пересування, орієнтування, спілкування, користування інформацією (у разі необхідності із залученням фахівців із соціальної реабілітації Міністерства соціальної політики України).

  Проведення зазначених заходів спрямоване на:

 • розвиток медико-соціальної реабілітації постраждалих від бойових дій в сучасних умовах;
 • виконання індивідуальних програм реабілітації для учасників АТО;
 • покращення контролю за здійсненням реабілітації учасниками АТО;
 • раціональне використання кадрових і матеріальних ресурсів госпіталів ветеранів війни, їх спеціалізації та розширення відповідно до потреб часу;
 • залучення до реабілітаційного процесу спеціалістів інших закладів різного підпорядкування у разі необхідності;
 • створення сучасної інформаційно-аналітичної бази по контингенту пацієнтів-учасників АТО, їх потреб в реабілітації та її результатів.

  Порядок направлення учасників АТО на реабілітацію  в госпіталях ветеранів війни

  В госпіталь для ветеранів війни можуть бути скеровані:

  Учасники АТО – пацієнти відомчих госпіталів за рішенням військово-лікарської комісії відповідно до стану здоров’я з обов’язковим оформленням таких документів:

 • направлення за підписом начальника госпіталю;
 • виписний (перевідний) епікриз;
 • довідки військово-лікарської комісії;
 • посвідчення особи військовослужбовця.

  Учасники АТО, що продовжують службу в армії, МВС, СБУ, тощо, можуть бути спрямовані на лікування та реабілітацію в госпіталь ветеранів війни виключно за направленням відомчого госпіталю при наявності вищезазначених документів.

  Учасники АТО – військовослужбовці, виписані з відомчого госпіталю і визнані непридатними до військової служби до отримання статусу учасника бойових, мають право бути госпіталізованими у госпіталі ветеранів війни за направленням військового комісара за місцем призову на підставі виписного епікризу із військового госпіталю, довідки військово-лікарської комісії, посвідчення особи військовослужбовця, довідки, що підтверджує участь в АТО.

  Учасники АТО – військовослужбовці у період відпустки в разі погіршення стану здоров’я звертаються в територіальний відомчий госпіталь (підстава – довідка про стан здоров’я з медичного закладу загальної мережі та направлення військового комісара за місцем призову), в якому вирішується подальший маршрут лікування і реабілітації.

  Учасники АТО, що отримали посвідчення учасника бойових дій в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413, мають право самостійно звернутися в госпіталь для ветеранів війни з метою проходження лікування і реабілітації. При цьому направлення відомчого госпіталю або направлення військового комісара не оформляється.

  Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни та Український госпіталь для воїнів-інтернаціоналістів «Лісова поляна» проводять реабілітацію пацієнтів – учасників АТО за направленнями відомчих госпіталів та обласних госпіталів ветеранів війни.

  Термін реабілітації у госпіталі ветеранів війни визначається військово-лікарською комісією відомчого госпіталю чи лікарсько-консультативною комісією госпіталю ветеранів війни. Після його закінчення пацієнт – учасник АТО – військовослужбовець знову направляється у відомчий госпіталь, де військово-лікарська комісія приймає рішення щодо подальшого лікування і реабілітації.З початку проведення АТО у Вінницькій області 144 демобілізованих військових знайшли роботу завдяки службі зайнятості

  «З початку проведення АТО на Вінниччині 144 демобілізованих військових знайшли роботу завдяки службі зайнятості», - про це повідомила в.о. директора Вінницького обласного центру зайнятості Світлана Аляб’єва.

  «Одним із пріоритетних напрямків роботи обласної служби зайнятості на сьогодні є надання соціальних послуг демобілізованим учасникам антитерористичної операції, - зазначила вона. - Це особлива категорія на ринку праці, тому за кожною особою закріплений фахівець центру зайнятості, який здійснює його подальший соціальний супровід».

  Всього до обласної служби зайнятості з початку проведення АТО станом на 23 лютого 2016 року звернулися 1269 осіб з числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції. З них набули статус безробітного – 1253,1204 отримували допомогу по безробіттю, 144 особи – працевлаштовані, 65 з них отримали одноразово допомогу по безробіттю для відкриття власної справи,  1 особа працевлаштована на нове робоче місце, за яке здійснюється компенсація єдиного внеску роботодавцю,  62 особи проходили професійне навчання, 47 – брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, на сьогодні на обліку перебуває – 1015 безробітних осіб.

  За словами С.Аляб’євої ці люди не так давно повернулись із зони бойових дій. Їх період адаптації до мирного життя ще триває. З метою забезпечення соціально-психологічної реабілітації та професійної самореалізації учасників АТО, Вінницьким обласним центром зайнятості підписано Угоди про співробітництво з громадськими організаціями області, які допомагають адаптуватися учасникам АТО в умовах мирного життя, проводять різноманітні заходи по профілактиці та подоланню посттравматичних стресових розладів. «Ми пропонуємо учасникам АТО відвідати інформаційні семінари та мотиваційні тренінги. До проведення таких заходів долучаємо досвідчених психологів та представників інших органів державної влади, - зазначила вона. - На сьогодні з початку демобілізації  проведено майже 800 таких заходів».

  Державна служба зайнятості надає такі послуги учасникам АТО:  пошук підходящої постійної або тимчасової роботи; пропонує взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру; індивідуальні консультаційні, інформаційні та профорієнтаційні послуги; сприяє в організації власної справи; проводить групові консультації – семінари з техніки пошуку роботи, тренінги, міні-ярмарки та ярмарки вакансій тощо; організовує професійну підготовку або перепідготовку, підвищення кваліфікації. Загальнодержавна базавакансій дозволяє здійснювати пошук роботи по всій Україні.

  Служба зайнятості відкрита для всіх категорій громадян. Фахівці прикладають максимум зусиль для задоволення потреб кожного, хто звернувся до центру зайнятості. Крім того, центри зайнятості області отримують у місцевих військкоматах списки загиблих учасників АТО з метою сприяння у працевлаштуванні членам їх сімей.

Відділ організаційної та інформаційної роботи Вінницького ОЦЗПро соціальну та професійну адаптацію учасників антитерористичної операції

Шановні учасники антитерористичної операції!

         На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 179 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку)» в області затверджено відповідний план заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.
         Ви маєте можливість пройти навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації за рахунок коштів державного бюджету у професійно - технічних навчальних закладах, автошколах ТСОУ.
         Для реалізації зазначених можливостей необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем проживання, які укладатимуть відповідні договори з навчальними закладами про спрямування та освоєння у 2016 році коштів на навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації демобілізованих учасників антитерористичної операції за рахунок бюджетних коштів.
         Для отримання послуг соціальної та професійної адаптаціїособа повинна мати посвідчення учасника бойових дій (інваліда війни або учасника війни) та документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення. Таким документом може бути один із нижчезазначених (оригінал або його копія):
         – наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

         – довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;

         – рішення відомчої (міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.Інформація

щодо роботи телефонних «гарячих ліній» для надання консультативної допомоги учасникам антитерористичної операції у Вінницькій області

№ пп

 

Назва установи

 

Години роботи «гарячої лінії»

Телефони

«гарячої лінії»

Питання по яким, можуть звернутися учасники АТО на «гарячу лінію»

1

Департамент соціальної політики облдержадміністрації

З понеділка по п’ятницю

З 9.00 до 13.00

З 14.00 до18.00

56-25-74

53-12-42

Питання встановлення статусу «Учасника бойових дій» та надання пільг

2.

Центр кризових станів

(Вінницька обласна  психоневрологічна лікарня ім. акад. Ю.І.Ющенка, м.Вінниця, вул.Пирогова, 109)

З понеділка по п’ятницю

З 8.00 до 17.00

щодня

З 17.00 до 8.00

50-79-30

50-79-20

 

 

50-79-13

Надання інформації щодо можливості отримання психологічної реабілітації і висококваліфікованої комплексної медико-психологічної допомоги (Диспансерне відділення)

З понеділка по п’ятницю

З 8.00 до 17.00

50-79-20

Психологічне консультування осіб з психологічними проблемами, надання психологічної допомоги та реабілітації

З понеділка по п’ятницю

З 8.00 до 15.00

50-79-18

Стаціонарне комбіноване лікування з включенням комплексу медикаментозних та не медикаментозних заходів, в тому числі психокорекційних та психотерапевтичних програм

З понеділка по п’ятницю

З 8.00 до 15.00

50-79-21

 

Надання всіх форм психотерапевтичної допомоги

3

Департамент освіти та науки облдержадміністрації

З понеділка по п’ятницю

З 9.00 до 13.00

З 14.00 до18.00

35-71-58

35-10-98

Консультування з питань вступу на навчання до ПТНЗ та ВНЗ І-ІV рівнів акредитації.

Врегулювання питань щодо педагогічного та соціально-психологічного супроводу дітей учасників АТО

4

Управління культури і туризму облдержадміністрації

З понеділка по п’ятницю

 9.00 до 13.00

З 14.00 до18.00

66-11-36

66-13-32

Координація заходів з культурного обслуговування під час оздоровлення  демобілізованих військовослужбовців, які проходили  військову службу в районах проведення антитерористичної операції

5

Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації

З понеділка по п’ятницю

З 9.00 до 13.00

З 14.00 до18.00

61-16-80

Реалізація державної політики  з питань сім’ї, молоді та спорту, а саме: видача посвідчень багатодітних сімей, оздоровлення дітей влітку

6

Обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Понеділок-четвер

з 9.00 до 18.00

П’ятниця

з 9.00 до 17.00

 

67-10-40

Допомога в оформленні документів для отримання пільг, психологічна підтримка, юридична допомога, залучення громадських організацій для вирішення матеріальних проблем

7

Вінницький обласний центр зайнятості

 

Понеділок-четвер

з 8.00 до 17.00

П’ятниця

з 9.00 до 15.45

обідня перерва

з 12.00 до 12.45

55-17-96

Питання реєстрації в службі зайнятості, пошуку роботи, консультування по питаннях, які відносяться до компетенції центру зайнятості

8

Головне управління Пенсійного фонду України

З понеділка по п’ятницю

З 8.30 до 17.30

66-09-94

50-50-17

Питання визначення переліку осіб, які мають право на призначення пенсій по втраті годувальника за загиблих учасників АТО. Розмір мінімальної пенсійної виплати по втраті годувальника за загиблих учасників АТО. Перелік документів, які необхідно подати для призначення даного виду пенсії. Порядок та строки призначення пенсії по втраті годувальника загиблого в АТО

9

Обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів

Понеділок-четвер

з 8.30 до 17.30

П’ятниця

з 9.00 до 15.45

обідня перерва

з 13.00 до 14.00

68-00-28

Консультації по Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів», навчання інвалідів

10.

Головне управління держземагенства у Вінницькій області

Понеділок –п’ятниця з 9.00 до 16.00

51-39-74

Порядок надання земельних ділянок та про перелік документів, які необхідно подати